Úvod > Kalendář akcí > Hudební a divadelní akce > Jiří Bárta v Obecním domě
Hudební a divadelní akce

Jiří Bárta v Obecním domě

Přes deset let spolupracoval s Pražskými symfoniky dirigent Maxim Šostakovič. Z této krásné konjunkce vzešlo neuvěřitelné množství nahrané hudby jeho otce, velkého Dmitrije Šostakoviče. A v těchto večerech se představí další dva účastníci zmíněného projektu...
RALPH VAUGHAN-WILLIAMS: Fantazie na téma Thomase Tallise
DMITRIJ ŠOSTAKOVIČ: Koncert pro violoncello a orchestr č. 1 Es dur op. 107
JOSEPH HAYDN: Missa in angustiis d moll „Nelsonmesse“ Hob. XXII/11

Jiří Bárta | violoncello
Marie Fajtová | soprán
Sylva Čmugrová | mezzosoprán
Václav Lemberk | tenor
Jozef Benci | bas
KÜHNŮV SMÍŠENÝ SBOR
Marek Vorlíček | sbormistr
SYMFONICKÝ ORCHESTR HL. M. PRAHY FOK
Graeme Jenkins | dirigent

Přes deset let spolupracoval s Pražskými symfoniky dirigent Maxim Šostakovič. Z této krásné konjunkce vzešlo neuvěřitelné množství nahrané hudby jeho otce, velkého Dmitrije Šostakoviče. A v těchto večerech se představí další dva účastníci zmíněného projektu – brilantní cellista Jiří Bárta a Kühnův smíšený sbor, svého času člen organizace FOK. Hrají-li tedy Pražští symfonici hudbu Dmitrije Šostakoviče, jedná se o interpretaci historicky poučenou.

Koncerty se konají pod záštitou J. E. paní Jan Thompson, Britské velvyslankyně v České republice.

Dvořákova Praha 2023

16. ročník festivalu, který vzdává hold českému géniovi Antonínu Dvořákovi. Mezi 7. a 25. zářím 2023 uvítá špičkové sólisty, dirigenty, mezinárodně uznávané orchestry i komorní soubory. Těšte se na defilé toho nejkvalitnějšího, co soudobá klasická hudba nabízí.
Praha 1, Praha

Vlastenecké ozvěny

Mezinárodně respektovaná violistka Jitka Hosprová a mladá polská houslistka Maria Machowska, debutující po úspěchu v Carnegie Hall, Disney Hall či moskevské soutěži P. I. Čajkovského v Praze.
Praha 1, Praha

Valentýn na lodi na Vltavě

Překvapte svého partnera na svátek všech zamilovaných romantickou plavbou po Vltavě lodí. Ve vyhřívaných palubách parníku s Vaším partnerem můžete při vynikající večeři poslouchat živou hudbou, nebo si společně užívat panarama Prahy.
Praha 1, Praha

Wagnerovy písně s Markétou Cukrovou

R. Jindra, M. Cukrová, R. Heger, Z. Rys, L. Dittrich, M. Muzikář, L. Härtelová.
Praha 1, Praha

Aktivity v okolí

Vinyl bar – Music Bar

Vinyl bar se nachází v samém srdci Prahy, jen několik minut od hotelu Intercontinental.
Praha 1, Praha

Dvořákovo nábřeží v Praze

Dvořákovo nábřeží probíhá od ulice Na rejdišti k Čechovu mostu na náměstí Curieových. představuje významnou dopravní komunikací, i když stojí stranou turistického centra.
Praha 1, Praha

Svatba na lodi v srdci Prahy

Chcete-li svůj svazek zpečetit originálním a romantickým způsobem, pak je pro vás svatba na lodi v centru Prahy tou pravou volbou. Toužíte po romantické jedinečné svatbě? Vaši svatbu kompletně zajistíme na palubě jedné z našich lodí a parníků.
Praha 1, Praha

Projížďka Prahou na palubách lodí Evropské vodní dopravy

Každodenní hodinové projížďky i projížďky s plným restauračním provozem a kulturním programem vám umožní spatřit během plavby od Čechova mostu historické jádro Prahy – Karlův most, Národní divadlo, Malou Stranu a Hradčany – z těch nejneobvyklejších pohledů.
Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Elements Restaurant na Rašínově nábřeží

Elements Restaurant Prague je zcela nová restaurace, která se nachází v prostorech rekonstruovaného hotelu The President Hotel Prague. Menu restaurace Elements vychází z moderní italské kuchyně, která si ponechává tu nejdůležitější charakteristiku – tedy svou jednoduchost a lehkost.
Praha, Praha

Restaurace AsianTemple

V restauraci Asian Temple v Bílkově ulici č. 13 poblíž rušné Pařížské ulice si vychutnáte nejlepší asijské pokrmy.
Praha 1, Praha

Restaurace Field na Starém Městě pražském

V samém srdci Starého Města pražského, uprostřed Foglarových "Stínadel" najdete na rohu ulic Kozí a U Milosrdných restauraci Field. Zakládá si na původních farmářských sezónních surovinách, přírodních postupech a tradičních receptech v netradičním pojetí.
Praha 1, Praha

La Casa Blů – podnik, který znáte z filmu Samotáři

La Casa Blů založena roku 1996 chilským Pražákem a současným většinovým majitelem Jorgem Zúňigou Pavlovem a jeho tehdejším společníkem je jedinečné místo v Praze.
Praha 1, Praha