!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Hlubocké slavnosti vína - Městské slavnosti vína
Historické a vojenské akce

Hlubocké slavnosti vína - Městské slavnosti vína

Kdy 19. září 2020 13:00 - 19:00
Gastronomické zážitky, pohodu, hudbu různých žánrů a trh plný jídla i řemesel slibují letošní Slavnosti vína. Městské Slavnosti vína, tento rok v pořadí již 15., začnou na hlubockém náměstí v sobotu 19. září ve 13.00 hodin.
Hlubočtí před 15 lety obnovili část vinice pod Knížecím Dvorem a vysadili révu, kterou jim tehdy darovali zkušení vinaři z partnerského města Neustadt an der Aisch. Obnovením zaniklé vinařské tradice tak vznikly oslavy věnované vínu, které každoročně přilákají do města stovky lidí. Vstupné na slavnosti je zdarma.

Na pódiu se představí i Miroslav Surka se seskupením Summer Kvintet. Trumpetista Miroslav Surka řadu let hrál například v Big Bandu Českého rozhlasu Praha pod vedením Felixe Slováčka, spolupracoval s Orchestrem Gustava Broma, skupinami Lucie, Monkey Bussines nebo J.A.R.

Zkušené muzikanty vystřídá mladý nadějný sedmnáctiletý českobudějovický písničkář Martin Kajaba, student druhého ročníku konzervatoře. Dále se představí hlubocký Taneční orchestr Panorama Mildy Bůrky, který si tak připomene 25. výročí svého založení. Kulturní program na náměstí tradičně zakončí Cimbálová muzika Štěpána Hanuše.

Po celé trvání slavností od 13.00 hodin zhruba do 19.00 hodin mohou návštěvníci ochutnat spoustu vín převážně z místních vinoték. Konec slavností na náměstí organizátoři předpokládají okolo 19. hodiny. Program ale bude pokračovat v Hotelu Záviš, kam se z náměstí přestěhuje cimbálová kapela. Hotel je otevřen už od začátku slavností, zájemci tam mohou zavítat na degustace vín.

Město Hluboká nad Vltavou děkuje za reklamní partnerství Skupiny ČEZ v rámci projektu Oranžový rok na Hluboké 2020 a Jihočeskému kraji za spolufinancování akce z dotačního programu Podpora kultury.
 
Slavnosti vína - 19. září 2020

Hluboká nad Vltavou
Program:
13.00 – zahájení slavností
13.05 – ochutnávka hroznů z hlubocké vinice
13.10 – dechová hudba Jižani
14.20 – host festivalu Voda, moře, oceány
14.30 – Summer Kvintet M. Surky ml.
15.20 – host festivalu Voda, moře, oceány
15.30 – písničkář Martin Kajaba
16.00 – Taneční orchestr Panorama Mildy Bůrky
17.10 – host festivalu Voda, moře, oceány
17.20 – Cimbálová muzika Štěpána Hanuše
 
Zobrazit více
Naposledy změněno: 18. 9. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Pivovar Hluboká nad Vltavou

Pivovar Hluboká nad Vltavou

Hluboká nad Vltavou, Jižní Čechy
Hotel Podhrad Hluboká nad Vltavou

Hotel Podhrad Hluboká nad Vltavou

Hluboká nad Vltavou, Jižní Čechy
Wellness Hotel Diamant Hluboká nad Vltavou

Wellness Hotel Diamant Hluboká nad Vltavou

Hluboká nad Vltavou, Jižní Čechy
Autokempink Křivonoska

Autokempink Křivonoska

Hluboká nad Vltavou, Jižní Čechy