Úvod > Kalendář akcí > Společenské akce > Vánoce plné chutí a designu v Hotelu Ještěd
Společenské akce

Vánoce plné chutí a designu v Hotelu Ještěd

Poprvé ve své novodobé historii bude Hotel Ještěd v provozu na Štědrý den. Poprvé od roku 1996 bude možné prožít Vánoce v nadmořské výšce 1012 metrů, s výhledem do všech světových stran, v idylické atmosféře, vysoko nad shonem civilizace, daleko od stresu a starostí.

Vánoce na Ještědu jsou exkluzivní záležitostí, protože hotel i restaurace se otevřou pouze pro přibližně tři desítky hostů, kteří si v předstihu zakoupí Vánoční ubytovací balíček.  Jeho součástí je ubytování na dvě noci od pátku 23. do soboty 25. prosince se snídaní, štědrovečerní menu a malý dárek.

Sváteční menu je dílem šéfkuchaře Dominika Veselého, který bude na jeho přípravu osobně dohlížet. K obědu se bude podávat hrachová polévka, kuřecí řízek s vinnou klobásou a nastavovanou kaší, citronový koláč. Štědrovečerní večeři zahájí přípitek sektem, předkrm daňčí váleček s malinovo-řepovou omáčkou, následovaný rybí polévkou s krutony a hlavním chodem smaženým kaprem s lehkým bramborovým salátem a na závěr kakaová roláda s malinovou omáčkou. Po celý den mohou hosté ochutnávat vánoční cukroví.

Nabídka prožít první Vánoce na Ještědu je určena především zájemcům z České republiky, pobyt není nabízen na žádném z mezinárodních ubytovacích serverů. Rezervaci a platbu je proto možné provést pouze přes recepci hotelu – recepce@jested.cz nebo tel. 605 292 563. Cena Vánočního ubytovacího balíčku pro dvě osoby: 8 650 Kč v jednom ze 13 pokojů kategorie Comfort nebo 10 650 Kč v jediném ještědském apartmá. Hosté Hotelu Ještěd mají jízdenku na lanovku na vrchol Ještědu zdarma a 10% slevu na skipas do Ski areálu Ještěd.


Hotel Ještěd

Hotel Ještěd je svojí koncepcí neobyčejným stavebním dílem, technickým unikátem. Stavba byla realizována v druhé polovině 60. let podle projektu architekta Karla Hubáčka, který za něj obdržel Perretovu cenu Mezinárodní unie architektů. Pro svoji jedinečnost se Ještěd stal národní kulturní památkou a stavbou století. Architekt Karel Hubáček v jedné věži umístil televizní vysílač, restauraci i hotel – restaurace s hotelem se nachází ve 3 nadzemních podlažích věže, v nadmořské výšce 1018 až 1025 metrů. Celková kapacita hotelu je 51 lůžek, restaurace „nad oblaky“ nabízí 190 míst.
Nájemcem a správcem Hotelu Ještěd je od roku 1996 společnost Ještěd spol.s r. o., která kromě běžného provozu hotelu iniciuje a zajišťuje řadu dalších aktivit.  Ve spolupráci s úřady a místní samosprávou například organizuje každoroční návštěvy významných osobností z tuzemska i zahraničí, pravidelné sportovní, gastronomické, kulturní a společenské akce, které mají na Ještědu mnohaletou tradici a podporu. Prostřednictvím spolku Ještěd73 se Ještěd spol.s r. o. angažuje v postupné obnově dobového zařízení a zachování původního vyznění hotelu. Posledním velkým realizovaným projektem spolku Ještěd73 je rekonstrukce salónku dle návrhu autora originálního interiéru Ještědu Otakara Binara.

Ještěd Ski Opening – zahájení sezóny ve Skiareálu Ještěd

Celodenní skipasy i s večerkem od 350 Kč na vybraný den. Tak bude o víkendu vypadat dlouho očekávané zahájení lyžařské sezóny na Ještědu.
Liberec, Liberecký kraj

Novoroční výstup na Ještěd

Tradice novoročních výstupů na Ještěd přetrvává již přes 40 let. Pořádá jej Klub českých turistů – TJ Lokomotiva Liberec, jehož členové patří mezi příznivce a vyznavače zdravého pohybu v nádherné přírodě.
Liberec, Liberecký kraj

Vánoční tramvaj v Liberci

Také letos vyjíždí na pravidelné tramvajové linky MHD v Liberci osvětlená tramvaj Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce nad Nisou (DPMLJ).
Liberec, Liberecký kraj

K pobytu neomezený vstup do Zoo Liberec v rámci ubytování

Máme skvělou novinku pro všechny milovníky ZOO!
Liberec, Liberecký kraj

Ještěd – jedinečný výhled na všechny světové strany a originální ubytování

Vydejte se na výlet na vrchol Ještědu, kde stojí slavná věž ukrývající vysílač a horský hotel s restaurací. Těsně pod vrcholem je horní stanice kabinové lanovky z Horního Hanychova. Místo nabízí jedinečný pohled na Liberec a okolí. Na vrcholu můžete navštívit denně otevřenou restauraci nebo Bistro.
Liberec, Liberecký kraj

Socha Malý Marťan na Ještědu

Chcete být vyfoceni s Marťanem? V Liberci není nic nemožné, stačí se vydat k horskému hotelu Ještěd, kde mezi skalami nedaleko od této stavby, jež tak trochu připomíná kosmickou loď, jeden sedí a čeká na své přátele. Bronzovou sochu zhotovil sochař Jaroslav Róna.
Liberec, Liberecký kraj

Rohanský kámen na Ještědu

Vrcholem Ještědu vedla hranice mezi panstvími rodů Clam-Gallasů a Rohanů, která byla značena hraničními kameny. Tento žulový hraniční kámen sem byl umístěn v roce 1838 a má připomínat návštěvu Adély Rohanové z panské rodiny.
Liberec, Liberecký kraj

Vyhlídka Červený kámen na Ještědském hřebeni

Nádherné rozhledy do krajiny se naskytnou těm, kdo vystoupaní na vyhlídku Červený kámen na Ještědském hřebeni.
Světlá pod Ještědem, Liberecký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

RozhledNa Ještěd – glamping v korunách stromů

Stojí na samotě v lese, v korunách stromů a s výhledem na jednu z nejznámější staveb Česka. Řeč je o unikátním stromovém domečku v podobě rozhledny nedaleko malebné vesničky Křižany, který nabízí glampingové ubytování.
Světlá pod Ještědem, Liberecký kraj

Hotel Edelweiss

Wellness hotel Edelweiss nabízí 10 pokojů ve třech cenových kategoriích. Chloubou hotýlku je česká kuchyně připravovaná v moderním pojetí.
Liberec, Liberecký kraj

Chalupa 33 – kvalitní ubytování v Hořeních Pasekách

Klasická poloroubená chalupa nabízí stylové ubytování na klidném místě v obci Světlá pod Ještědem – Hoření Paseky, na dohled od dominanty kraje – hory Ještěd.
Světlá pod Ještědem, Liberecký kraj

Hospoda Domov v Liberci

Připravujeme speciality české kuchyně, včetně pokrmů upravených před vašimi zraky v krbovém grilu, nabízíme čerstvé ryby z kádě.
Liberec, Liberecký kraj