Úvod > Kalendář akcí > Jehličnany – venkovní expozice v Botanické zahradě prodloužena
Jehličnany - venkovní expozice v Botanické zahradě prodloužena
"> "> "> "> "> "> "> ">
1.7.
27.9.
+ Přidat foto
Výstavy

Jehličnany – venkovní expozice v Botanické zahradě prodloužena

Kdy 1. červenec 2020 9:0027. září 2020 19:00
Projděte se zahradou po stezce, která vám představí významné druhy sbírky jehličnanů.
Severní část zahrady včetně arboreta nabídne převážně severoamerické a asijské druhy, Ornamentální zahrada přiblíží sadovnické využití jehličnanů, specifické uplatnění těchto dřevin uvidíte v Japonské zahradě.

Návštěvník se při procházce zahradou seznámí s jejich ekologií a rozšířením, k vidění budou nejen domácí sadovnicky a lesnicky využívané druhy, ale i exotické a raritní tropické exempláře. Návštěvníka provede zahradou naučná stezka s osmi tematickými zastaveními, týkajících se života jehličnanů. Výstavu doplní ukázky šišek, řezů dřev a jiných názorných objektů, které blíže představí stavbu těla těchto dřevin. Pro ty nejmenší, jsou ve spolupráci s časopisem Čtyřlístek, připraveny úkoly, které doprovodí známý komiks.

Během prohlídky zahrady lze obdivovat například sekvojovce obrovského (Sequoiadendron giganteum) jehličnaté giganty a nejmohutnější stromy naší planety. V prostoru dnešní Ornamentální zahrady rostou už od 70. letech minulého století. Nejvyšší dřevinou světa je sekvoje vždyzelená (Sequoia sempervirens). Trojská botanická zahrada ji jako jedna z mála v České republice pěstuje celoročně venku. Další zajímavostí je cypřiš vždyzelený (Cupressus sempervirens) známý z dovolených ve Středozemí, borovice Bungeova (Pinus bungeana) s maskáčovou kůrou, nebo americká borovice Sabinova (Pinus sabiniana) patřící do skupiny, které mají nejtěžší šišky na světě.

S tropickými a subtropickými druhy se seznámíte ve skleníku Fata Morgana a v expozici Svět sukulentů. Ve vybraných částech zahrady vás čekají ukázky šišek, jehlic, ale i kmenů a jejich řezů včetně názorných kreseb. To vše doplní velkoformátové fotografie.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 16. 7. 2021