Úvod > Kalendář akcí > Kurzy a workshopy > Jedlé květy
Jedlé květy
Kurzy a workshopy

Jedlé květy

Na workshopu vám představíme květy, které se dají používat jaké léčivé, dají se namíchat do směsí, nebo rovnou zařadit do jídelníčku. Připravené květy ochutnáte, dozvíte se, jak je získat a jak s nimi pracovat, aby vám byly ku prospěchu.
V rámci workshopu si sami vyrobíte květovou čajovou směs a tinkturu z květů. V ceně workshopu je zahrnutý veškerý materiál nutný pro výrobu a při objednávce předem také vstup do Bylinkové zahrady.

Workshop je určen maximálně pro 15 účastníků. Neobsazená místa budou v den konání nabídnuta návštěvníkům zahrady za stejnou cenu jako v předprodeji, nebude v ní ale již zahrnutý vstup do Bylinkové zahrady (ten bude nutné uhradit zvlášť). Pokud workshop nebude během předprodeje zaplněn alespoň z 1/3, vyhrazuje si pořadatel právo na jeho zrušení.

Lektorkou tohoto workshpu je zkušená bylinkářka Ing. Věra Žďárská.
Čas konání akce: 14-17:00

Slavnostní otevření Bylinkové zahrady

Zahájení nové sezóny v bylinkové zahradě ve Valticích.
Valtice, Jihomoravský kraj

Přijďte přivonět

V rámci projektu „Víkend otevřených zahrad“ budou v Bylinkové zahradě probíhat komentované prohlídky, přednášky a workshopy.
Valtice, Jihomoravský kraj

Svatojánský večer v Bylinkové zahradě

Přijďte do Bylinkové zahrady prožít tajuplný večer plný symboliky a vůně bylin.
Valtice, Jihomoravský kraj

Barevné vlnění

Ukázky zpracování vlny a jejího barvení za pomoci rostlinných barviv.
Valtice, Jihomoravský kraj

Kurzy malování v Bylinkové zahradě ve Valticích

Prohloubení vztahu k umění, zdokonalení se ve výtvarných technikách, ale také uvolnění a odpočinek od každodenních starostí… To jsou hlavní cíle kurzů malování v bylinkové zahradě ve Valticích, kterými vás bude provázet akademická malířka paní Zdeňka Žďárská Benešová.
Valtice, Jihomoravský kraj

Bylinková zahrada Lu & Tiree Chmelar Valtice

V areálu zámku Valtice najdete Bylinkovou zahradu, která splňuje kritéria trvale udržitelného zahradničení podle biologických principů a je tak prvním nositelem této certifikace na území České republiky.
Valtice, Jihomoravský kraj

Vinařská naučná stezka Valtice

Vinařská naučná stezka ve Valticích a okolí představuje jedno z významných center Mikulovské vinařské podoblasti. Pětikilometrovou trasu naučné stezky lze absolvovat pěšky, nebo na kole. Trasa je značená a vybavena 19 trojjazyčnými informačními panely.
Břeclav, Jihomoravský kraj

Barokní divadlo na zámku ve Valticích

Roku 1790 byla u příležitosti návštěvy císaře Leopolda II. otevřena nejmladší budova zámeckého areálu, pozdně barokní divadlo. Ve 40. a 50. letech 20. stol. bylo zničeno, nejprve válečnými událostmi a poté necitlivými zásahy za komunistického režimu. Nyní je obnoveno a zve na interaktivní prohlídku.
Valtice, Jihomoravský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Vinařské Centrum Excelence ve Valticích

Dvoupodlažní budova se zázemím pro vinaře, malý park s vinicemi a naučnou vinařskou stezkou – to je Centrum Excelence pro vinohradnictví a vinařství ve Valticích. Pracovníci zde poskytnou veřejnosti služby v oblasti propagace i podpory vinohradnictví a vinařství.
Valtice, Jihomoravský kraj

Hotel Hubertus ve Valticích

Moderní hotel Hubertus se nachází ve Valticích, které leží v Lednicko-valtickém areálu. Navíc je hotel situovaný přímo do levého křídla zámku, jehož součástí je i Národní salon vín. Skvělá poloha hotelu přímo vybízí k poznávání kulturních památek, turistice i vynikajících jihomoravských vín.
Valtice, Jihomoravský kraj

Café Liechtenstein – knížecí kavárna

Stylová zámecká kavárna ve Valticích, vítěz prestižního brněnského festivalu Týden kávy 2013! Ochutnejte vynikající kávu, lahodné dezerty a kvalitní vína od moravských vinařů.
Valtice, Jihomoravský kraj

Zámecký sklep A.D. 1430 Valtice

Zámecký sklep, který je nejstarším sklepem ve Valticích, nabízí návštěvníkům nejen prohlídku těchto unikátních prostor doplněnou výkladem o historii vinařství, ale také seznámení s produkcí valtické vinařské firmy Vinné sklepy Valtice.
Valtice, Jihomoravský kraj