Úvod > Kalendář akcí > Jazzový most 2021 – Jazz Bridge 2021
Hudební a divadelní akce

Jazzový most 2021 – Jazz Bridge 2021

Kdy 25. červenec 2021 19:30 - 21:30
18. ročník jazzového festivalu je setkáním jazzových hudebníků všech generací a jejich publika za účasti české a zahraniční veřejnosti a osobnosti z kulturního a politického života z mnoha zemí.
Program:
Rudi Mazač “Kentonmania“ Big Band & 8 lesních rohů & Martin Růža / Vocals – ČR / Uli Geissendorfer Color – USA / Německo / Featuring Pascale Elia – vocals – Belgie.

Patronem festivalu je Ing. Jaroslav Šolc, místostarosta pro oblast kultury a sportu Městské části Praha 2.


Rudi Mazač
Studoval klasickou hudbu na konzervatoři v Praze (lesní roh) a jazz na Berklee College of Music v Bostonu. Mimo to absolvoval studia práv a magisterský titul v oboru právo. Působil jako sólista a 1. hornista v různých symfonických, operních orchestrech a Big Bandech v bývalém Československu, Jugoslávii, Itálii, Německu a USA. V roce 1976 založil virtuózní "French Horn Formation" v Mnichově a v Praze v roce 1996, "Kentonmania" Big Band. Od r. 2004 organizuje již proslulý Inter. Festival "Jazz Bridge" z Prahy do EU. Za založení festivalu „Jazz Bridge“ a Big Bandu „Kentonamnia“ byl v roce 2005 vyznamenán celoevropskými hudebním svazy (1 500.000 členů) cenou „Motor der Musik“, kterou obdržel u příležitosti mezinárodního hudebního veletrhu ve Frankfurtu nad Mohanem.

Kentonmania
Pianista a kapelník Stan Kenton (1911-1979) byl bezpochyby jednou z nejpozoruhodnějších osobností jazzu v minulém století. Obsáhlý, široký zvuk jeho orchestru naznačoval syntézu jazzu a symfonické hudby. Inspirován zvukem Kentonova orchestru (Inovace v moderní orchestrální hudbě, 1950), rozšířil odvážný dirigent Rudi Mazač jeho pražský Big Band "Kentonmania" standardní Big Bandové obsazení o osm lesních rohů na 30 hudebníků. V tisku je Big Band "Kentonmania" označován, jako „dokonale naolejovaná bigbandová-mašina, která řádně swinguje a baladám vtiskuje tu správnou sentimentální náladu“.
 
Martin Růža  / zpěv
Zpěvák Martin Růža studoval klavír, klarinet a v patnácti letech začal zpívat v různých big bandech. Absolvoval studium zpěvu na pražské konzervatoři a posléze jazzový zpěv na jazzové škole Jaroslava Ježka. Je známý pro svoji muzikálnost a bravurní způsob zvládání vysokých pěveckých poloh, zpívá v mnoha big bandech a působí v různých hudebních projektech na evropské scéně i v USA. S big bandem Rudolfa Mazače “Kentonmania“ působí již od roku 2018./
 
Pascale Elia / zpěv / Belgie
Narodila se v Belgii rodičům hudebníkům. Zpívat začala v šesti letech, studovala na hudební akademii v Lutychu a debutovala v 15 letech v Big Bandu v Lutychu, Brzy živě vystupovala, psala vlastní texty a vystupovala v televizi. Pascale je jazzová zpěvačka, ale věnuje se také latinským žánrům, francouzštině, pop / rocku, současným a světovým stylům, má jedinečný hlas. Píše vlastní texty. V roce 2005 její cesta vedla do USA. Předtím, než odjela na tři roky do Japonska, působila v Los Angeles a Las Vegas, zpívala a nahrávala s celou řadou renomovaných jazzových a dalších umělců a skupin v NYC. V Los Angeles – vystupovala a  nahrávala s jazzovým hudebníkem / skladatelem / aranžérem Otmarem Ruizem (Diane Reeves, Frank Gambale, Simon Phillips, Carlitos Del Puerto Danilo Perez, Stevie Wonder, Chick Corea a Jimmy Keegan (Spocks Beard, Santana, .. .). V Las Vegas – vystupovala s uznávaným headlinerem Clintem Holmesem a s jazzovou pianistkou Uli Geissendoerfer (Uli Geissendoerfer COLORS Quintet). V NYC – vystupovala na Birdland jako hostka Cast Party s pianistou / aranžérem Billy Stritchem (Tony Bennett , Lisa Minelli). V Japonsku (2013–2015) – byla headlinerkou v Reposu (Kjóto) a New-York Jazz Club (Park Hyatt, Tokio) V roce 2017 se Pascale vrátila do Belgie a vytvořil nové kvarteto s barevným repertoárem revidovaných jazzových standardů, originálů a brazilských hudebních děl. Nedávno vydala nové jazzové album „And Still We Dream“.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 16. 7. 2021