Úvod > Kalendář akcí > Výstavy > Výstava soutěžních fotografií na festivalu Jazzinec
Výstavy

Výstava soutěžních fotografií na festivalu Jazzinec

Letošní ročník je koncipován jako otevřená celosvětová soutěž pro amatéry i profesionály. Přihlásilo se přes sto zájemců, nejlepší tři snímky vybere porota složená z fotografů i hudebníků: Ivan Prokop, Patrick Marek, Jiří Turek, Dan Bárta, Jiří Kučera a Tomáš Katschner.

V minulém roce odstartoval Patrick Marek ve spolupráci s Galerií města Trutnova a festivalem Jazzinec první společnou výstavu profesionálních jazzových fotografů z různých koutů světa.

K výstavě byl vydán katalog a hlavní cena, jejímž autorem je akademický sochař Štěpán Málek, byla vyhlášena na festivalovém finále 29. března 2014. Bronzové ocenění zůstalo v pořadatelské zemi, za snímek amerického zpěváka Earla Thomase jej získal Miroslav Novotný ze Šumperka. Na druhém místě se umístil Rainer Rygalyk z Rakouska s fotografií Joe Hendersona. Zlato získal černobílý snímek saxofonisty Sonny Rollinse od Didiera Jallaise z Francie. Všichni tři ocenění přijeli osobně převzít ocenění na Festivalové finále mezinárodního hudebního festivalu JAZZINEC, který se v Trutnově konal už po šestnácté.

Výstava soutěžních snímků potrvá do 23. května 2014 ve fotogalerii na Městském úřadě v Trutnově a otevřena bude každý všední den od 8.00 do 17.00 hodin.

Výstava betlémů v Trutnově

Tradičně se začátkem adventu v přízemí Staré radnice koná půvabná výstava betlémů.
Trutnov, Královéhradecký kraj

G ples Trutnov

Večer plný chutí je opět tady!
Trutnov, Královéhradecký kraj

Jazzinec 2023 Trutnov – Fred Wesley & New JBs

Jeden z nejznámějších trutnovských festivalů zve své příznivce na janí část.
Trutnov, Královéhradecký kraj

Pavlína Kvita – Nestabilita věčnosti

Centrum současného umění EPO1 zve na výstavu, kde se svým nevšedním dílem představí současná sochařka Pavlína Kvita.
Trutnov, Královéhradecký kraj

Galerie města Trutnova

V rámci snahy co nejvíce přiblížit výtvarná díla návštěvníkům pořádá galerie nejrůznější akce, komentované prohlídky a galerijní animace.
Trutnov, Královéhradecký kraj

K-studio aneb Centrum spokojené ženy

K-Studio je nejen zdrojem krásy, vitality, radosti ze života, ale také oázou klidu a pohody. Zdůrazníme nejenom vaši fyzickou krásu a půvab, ale uděláme vše pro to, abyste odcházeli naplněni i po stránce duševní.
Trutnov, Královéhradecký kraj

Muzeum Podkrkonoší v Trutnově

Muzeum Podkrkonoší v Trutnově je regionálním vlastivědným muzeem, které sídlí v trutnovském zámku. Muzeum shromažďuje a eviduje sbírky hmotných dokladů vývoje přírody, prehistorie a historie, zejména z území okresu Trutnov, v oborech archeologie, etnografie a historie.
Trutnov, Královéhradecký kraj

Tkalcovské muzeum – netradiční muzeum s tradičními řemesly v Trutnově

Strávit zde můžete jednu hodinu nebo i celý den. Vyzkoušejte si tkaní předení, zpracování lnu a vlny, výrobu keramiky, mýdel, papíru svící, malbu na textil a sklo ve výtvarné dílně.
Trutnov, Královéhradecký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Adam v Trutnově

Hotel Adam leží přímo v historickém centru Trutnova, nabízí moderní prostorné pokoje pro váš pobyt.
Trutnov, Královéhradecký kraj

Penzion Pohoda Trutnov

Nekuřácký Penzion Pohoda nabízí prvotřídní ubytování v Trutnově se službami v 6 pokojích a v 6 apartmá o celkové kapacitě 40 lůžek.
Trutnov, Královéhradecký kraj

Kafírna v Trutnově je rájem kávy a umění

Během roku se v Kafírně uskutečňují výstavy umělců jak z okolí Trutnova, tak i z jiných regionů. Střídají se přibližně po jednom až dvou měsících. Ke zhlédnutí jsou fotografie z celého světa, grafiky, gobeliny, sochařská díla.
Trutnov, Královéhradecký kraj

Pivovar a hotel Krakonoš v Trutnově

Pivovar a hotelem se nachází v centru města Trutnova. V současné době vyrábí pivovar Krakonoš 5 druhů piva v celkovém objemu přes 100 tisíc hl ročně.
Trutnov, Královéhradecký kraj