Úvod > Kalendář akcí > Hudební a divadelní akce > Jazz-rockový poeta Roman Dragoun v Prachaticích
Hudební a divadelní akce

Jazz-rockový poeta Roman Dragoun v Prachaticích

Roman Dragoun, písecký rodák, který se v osmdesátých letech proslavil na brněnské scéně v kapelách Progress 2 nebo Futurum přijede letos již podruhé do Prachatic.
Zavítá sem se svou současnou formací His Angels, která hraje převážně písně z Romanových sólových alb, ale i známější věci od výše jmenovaných kapel. Žánrově se Dragounova hudba blíží řečišti, ve kterém se pohybují např. Sting, Stenie Wonder nebo Phil Collins. Prostě melodická hudba s prvky jazzu, funku a rocku, kterou dokreslují duchovně poetické texty, jejichž autory jsou převážně Romanův otec, akademický malíř František Roman Dragoun a písecký básník Milan Princ.

Je to hudba určená pro citlivé a vnímavé posluchače všech generací. Na diváky čeká v Městském divadle nezapomenutelný večer, kdy se v doprovodné kapele představí přední čeští hudebníci. Za bicí usedne Ondřej Pomajzl (Vltava), na basu bude hrát Filip Benešovský (Neřež, The Wall, a další), kytaru bude obsluhovat Miloš Švec (Heband, Groove dogs), na perkuse a trumpetu bude hrát Mirek Barabáš a na saxofon Radek Kašpar (JAR).

Díky příhodnému termínu je koncert součástí jihočeského turné, a tak bude vstupenka k dostání v předprodeji i na místě za příjemných 100 Kč, pro studenty (do 26 let) na tuto akci platí sleva 50%.

Předu, předu advent na Kratochvíli

Adventní večer.
Netolice, Jihočeský kraj

Pečení chleba v obecní peci v Lenoře

Zděná obecní pec na chleba z 1. poloviny 19. století, která se užívala ještě několik let po 2. světové válce, je opět v provozu. V letní sezóně zde lenorští pořádají každou poslední sobotu v měsíci veřejné pečení chleba, koláčů, housek a lenorských placek.
Lenora, Jihočeský kraj

Balkan Metal Tempest

Kultura Volyně ve spolupráci s Ramus agency zve na jedinečný koncert srbských metalových kapel QUASARBORN a ALITOR do klubu PEKLO v rámci jejich evropského BALKAN METAL TEMPEST tour. Jako český support uvidíte západočeskou metalovou stálici MORTIFILIA.
Volyně, Jihočeský kraj

Lazer Viking, Johavova kalhota a Chatto

Hudebním fanouškům zahraje 17. prosince pravé šumavské elektro Johavova kalhota, z punku, industriálu i undergroundu čerpající Chatto a na české scéně unikátní rock’n’rollový srdcař Lazer Viking!
Volyně, Jihočeský kraj

Hradební systém města Prachatice

Prachatice se pyšní zachovalým hradební systémem ze 16. století. Historickým jádrem prochází naučná stezka Prachatické hradby, která vás seznámí s budováním městského opevnění, jeho významem a součástmi.
Prachatice, Jihočeský kraj

Zlatá stezka z Prachatic do Českých Žlebů – cesta za zlatem a solí

Chcete-li se vrátit do historie a poznat stezku, po které se do českých zemí ve středověku přepravovala tolik potřebná sůl, vydejte se po pěší stezce z Prachatic přes Volary do Českých Žlebů.
Prachatice, Jihočeský kraj

Galerie Neumannka v Prachaticích

Galerie Neumannka představuje v Prachaticích díla českého a světového designu. Nachází se v historickém centru Prachatic, v ulici Neumannově. Galerie je místem setkávání a spolupráce lidí, pro které jsou kvalitní architektura a design nezbytnou součástí lidské kultury.
Prachatice, Jihočeský kraj

Rodný dům sv. Jana Nepomuka Neumanna v Prachaticích

Měšťanský dům v Prachaticích je rodným domem sv. Jana Nepomuka Neumanna, českého katolického misionáře, druhého amerického světce a poutníka. Jeho sestra se stala boromejkou a rodný dům dostala pro kongregaci. Nachází se zde hned tři galerie a slouží také jako klášter boromejek.
Prachatice, Jihočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Bed & Bike Prachatice

Penzion Bed & Bike představuje apartmány butikového stylu v renesančních domech historického jádra Prachatic.
Prachatice, Jihočeský kraj

Pivovar Prachatice – obnovení tradice vaření piva v Prachaticích

Více než po 67 letech se vrátila do Prachatic vůně sladu...
Prachatice, Jihočeský kraj

Albatros Hotels & Resorts v Prachaticích

Albatros Hotels & Resorts nabízí v Prachaticích dva hotelové komplexy – Hotel Albatros Relax a Albatros Active, které disponují celkem 69 pokoji. Kromě ubytování poskytují i wellness služby a sportovní vyžití.
Prachatice, Jihočeský kraj

Penzion Tina Prachatice

V Prachaticích u hlavní silnice mezi Českými Budějovicemi a hraničním přechodem Strážný se nachází Penzion Tina. Ke zpříjemnění pobytu lze využít posilovnu a jídelnu, kde se podávají snídaně.
Prachatice, Jihočeský kraj