Úvod > Kalendář akcí > Výstavy > Jaromír Zemina: Umění, které se mnou bydlí
Výstavy

Jaromír Zemina: Umění, které se mnou bydlí

Výtvarnou lahůdku přichystala na květen Galerie města Trutnova spolu s jedním z našich nejpřednějších historiků umění PhDr. Jaromírem Zeminou.

Dlouhodobá spolupráce s Jaromírem Zeminou při pořádání výstav klasiků české výtvarné scény vyvrcholí výběrem z jeho soukromé sbírky.

Návštěvníci se budou moci setkat s pracemi významných umělců jako jsou Václav Boštík, Václav Cigler, Alén Diviš, Emil Filla, František Gross, Otto Gutfreund, Bohdan Holomíček, Dalibor Chatrný, Vladimír Janoušek, Věra Janoušková, Jiří John, František Kaván, Jiří Kolář, Běla Kolářová, Stanislav Kolíbal, Kamil Lhoták, Karel Malich, Bohumír Matal, Karel Nepraš, Jiří Seifert, Josef Sudek, Josef Šíma, Adriena Šimotová nebo Ladislav Zívr.

Nejde o tradiční sbírku v pravém slova smyslu, protože Jaromír Zemina není sběratelem umění, tedy člověkem, který systematicky pořizuje umění za účelem vytvoření sbírky, ale mnohem více znalcem a milovníkem uměleckých děl.

Vernisáž proběhne v úterý 29. dubna 2014 v 17 hodin. Výstava potrvá do 7. června 2014.

Výstava betlémů v Trutnově

Tradičně se začátkem adventu v přízemí Staré radnice koná půvabná výstava betlémů.
Trutnov, Královéhradecký kraj

Jazzinec 2023 Trutnov – Fred Wesley & New JBs

Jeden z nejznámějších trutnovských festivalů zve své příznivce na janí část.
Trutnov, Královéhradecký kraj

Pavlína Kvita – Nestabilita věčnosti

Centrum současného umění EPO1 zve na výstavu, kde se svým nevšedním dílem představí současná sochařka Pavlína Kvita.
Trutnov, Královéhradecký kraj

Zažij krampus v kempu Dolce

Setkání rohatých příšer z ČR i zahraničí proběhne 17.12.2022. Jde o největší setkání krampus čertů v Podkrkonoší i Krkonoších.
Trutnov, Královéhradecký kraj

Galerie města Trutnova

V rámci snahy co nejvíce přiblížit výtvarná díla návštěvníkům pořádá galerie nejrůznější akce, komentované prohlídky a galerijní animace.
Trutnov, Královéhradecký kraj

K-studio aneb Centrum spokojené ženy

K-Studio je nejen zdrojem krásy, vitality, radosti ze života, ale také oázou klidu a pohody. Zdůrazníme nejenom vaši fyzickou krásu a půvab, ale uděláme vše pro to, abyste odcházeli naplněni i po stránce duševní.
Trutnov, Královéhradecký kraj

Muzeum Podkrkonoší v Trutnově

Muzeum Podkrkonoší v Trutnově je regionálním vlastivědným muzeem, které sídlí v trutnovském zámku. Muzeum shromažďuje a eviduje sbírky hmotných dokladů vývoje přírody, prehistorie a historie, zejména z území okresu Trutnov, v oborech archeologie, etnografie a historie.
Trutnov, Královéhradecký kraj

Tkalcovské muzeum – netradiční muzeum s tradičními řemesly v Trutnově

Strávit zde můžete jednu hodinu nebo i celý den. Vyzkoušejte si tkaní předení, zpracování lnu a vlny, výrobu keramiky, mýdel, papíru svící, malbu na textil a sklo ve výtvarné dílně.
Trutnov, Královéhradecký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Adam v Trutnově

Hotel Adam leží přímo v historickém centru Trutnova, nabízí moderní prostorné pokoje pro váš pobyt.
Trutnov, Královéhradecký kraj

Penzion Pohoda Trutnov

Nekuřácký Penzion Pohoda nabízí prvotřídní ubytování v Trutnově se službami v 6 pokojích a v 6 apartmá o celkové kapacitě 40 lůžek.
Trutnov, Královéhradecký kraj

Kafírna v Trutnově je rájem kávy a umění

Během roku se v Kafírně uskutečňují výstavy umělců jak z okolí Trutnova, tak i z jiných regionů. Střídají se přibližně po jednom až dvou měsících. Ke zhlédnutí jsou fotografie z celého světa, grafiky, gobeliny, sochařská díla.
Trutnov, Královéhradecký kraj

Pivovar a hotel Krakonoš v Trutnově

Pivovar a hotelem se nachází v centru města Trutnova. V současné době vyrábí pivovar Krakonoš 5 druhů piva v celkovém objemu přes 100 tisíc hl ročně.
Trutnov, Královéhradecký kraj