Úvod > Kalendář akcí > Hudební a divadelní akce > Jaromír Zámečník – sólo pro bajan – pozor změna – Milan Řehák !!!
Hudební a divadelní akce

Jaromír Zámečník – sólo pro bajan – pozor změna – Milan Řehák !!!

Program: J.S.Bach – Preludium a fuga Es dur BWV 852S.Gubaidulina – Et Exspecto.

Milan Řehák (nar. 1994) patří v současnosti k nejvýraznějším akordeonistům v České republice. Na akordeon začal hrát v šesti letech na ZUŠ Jana Zacha v Čelákovicích u Hany Mikové. Již v mládí dosáhl řady úspěchů, mezi největší z nich patří 1. místo v sólové kategorii v ústředním kole soutěže ZUŠ (2008) a ze stejné soutěže i 2. místo v kategorii komorní hry. Na soutěži jazzových, estrádních a tanečních orchestrů získal s uskupením E-kvintet v ústředním kole 2. cenu a také cenu poroty za mimořádný hudební projev na akordeon (2007).

Však největších soutěžních a koncertních úspěchů dosáhl na Pražské konzervatoři, kde v současnosti studuje 6. ročník pod vedením Josefa Hřebíka.

Soutěžní přehlídka konzervatoří Pardubice 2010 – 1. cena, Mezinárodní akordeonová soutěž Pula 2011 – 1. cena (Chorvatsko), Mezinárodní akordeonová soutěž Castelfidardo 2011 – postup do finále (Itálie), Mezinárodní akordeonová soutěž Pula 2012 – 1. cena a absolutní vítězství a nejvyšší bodové ohodnocení ze všech sólistů (Chorvatsko), Mezinárodní akordeonová soutěž Klingenthal 2012 – 4. místo (Německo), Mezinárodní akordeonová soutěž Ostrava 2013 – 1. cena, Soutěžní přehlídka konzervatoří Pardubice 2013 – 2. cena a zvláštní cena za interpretaci soudobé hudby.

Asi nejvýznamnější z těchto ocenění je právě absolutní vítězství v chorvatské Pule (2012), které Milanu Řehákovi přineslo řadu příležitostí jako je koncert pro European Broadcasting Union, koncert v rámci festivalu Svátků hudby v Praze jako hlavní host Václava Hudečka nebo účinkování v televizních pořadech.

Vystoupil také na festivalu ve Stockholmu, Drážďanech a Salzburgu, a během desítek každoročně odehraných koncertů měl možnost spolupracovat například s Jaroslavem Svěceným, Lubomírem Brabcem, Českým triem, a mnoha dalšími předními umělci. V současnosti také spolupracuje například se Státní operou, Orchestrem Bohumíra Hanžlíka nebo kapelou Bardolino.

Do jeho repertoáru patří hlavně vrcholné originální kompozice autorů, jako jsou například Sofia Gubaidulina, Jindřich Feld nebo Václav Trojan, ale i barokní skladby či virtuosní transkripce.  Své technické a hudební schopnosti se snaží uplatňovat nejen v klasické hudbě, ale i v populárnějších žánrech, a svou přesvědčivou interpretací a osobitým výrazem se Milan Řehák snaží oslovovat co nejširší publikum.


Předprodej od 27. 1. 2015

Travesti skupina Screamers

Tam a zase zpátky,
Třebíč, Kraj Vysočina

Občan první jakosti

Má mít každý volební právo? Řízná komedie o tom, kam až může vést lidská blbost.
Třebíč, Kraj Vysočina

Mikulášská nadílka v Třebíči

Tradiční mikulášská nadílka na Karlově náměstí.
Třebíč, Kraj Vysočina

Pilani Bubu Trio

Jazzový koncert.
Třebíč, Kraj Vysočina

Hřbitovní kaple svaté Ludmily v Úpici

Neorománská hřbitovní kaple svaté Ludmily z roku 1887.
Úpice, Královéhradecký kraj

Chrám svatého Václava a svaté Ludmily v Třebíči

Třebíčský pravoslavný chrám svatého Václava a svaté Ludmily u starého hřbitova byl postaven roku 1940 a je tak nejmladším chrámem ve městě.
Třebíč, Kraj Vysočina

Destinace Třebíčsko

Turistická oblast na jihozápadě Moravy nabízí možnost trávení volného času milovníkům historických památek a kultury, ale i těm, kteří dávají přednost pobytu v přírodě nebo gastrozážitkům.
Třebíč, Kraj Vysočina

Zimní aktivity na Třebíčsku

Sníh a mráz dávají vyniknout zdejším místům, památkám a přírodě. Na řekách a potocích vytvořila zima ledopády, kaskády a vodopády. Na své si přijdou i milovníci běžeckého lyžování.
Třebíč, Kraj Vysočina

Ubytování a restaurace v okolí

Apartmány Holiday Třebíč

Celková ubytovací kapacita činí 9 osob. Samozřejmostí je vlastní toaleta, kuchyňka, sprcha, televize a Internetové připojení.
Třebíč, Kraj Vysočina

Restaurace U Vaignerů

Víte, kam chodili v Třebíči na pivo Vítězslav Nezval, Jiří Sovák nebo třeba Jaroslav Uhlíř? No přece k Vaignerům. Vyhlášená restaurace v srdci našeho města láká svou nezaměnitelnou atmosférou nejen umělce a kumštýře, ale všechny flamendry a štamgasty, co jich tady je.
Třebíč, Kraj Vysočina

Adam’s Bistro

Adamova barmanská cesta začala doma v Třebíči na hotelovce, pokračovala přes Prahu v Itálii a Irsku, aby pak v Praze pracoval v Black Angels. Do rodného města se vrátil a všechno co se ve světě naučil, přetavil do svého podniku na autobusovém nádraží.
Třebíč, Kraj Vysočina

Kavárna Vzpomínka Třebíč

Navštivte naši jedinečnou kavárnu a vinárnu v centru města Třebíče. Užijte si skleničku vína, šálek kávy či nevšední dezerty a chlebíčky v kouzelné atmosféře příjemného podniku.
Třebíč, Kraj Vysočina