Úvod > Kalendář akcí > Jaromír Nohavica - koncert v O2 universum
Jaromír Nohavica - koncert v O2 universum
"> "> ">
25.10.
26.10.
+ Přidat foto

Jaromír Nohavica - koncert v O2 universum

Kdy 25. říjen 2020 - 26. říjen 2020 Hudební a divadelní akce
Folkový písničkář, zpěvák a skladatel vystoupí v pražské hale O2 universum 25. a 26. října 2020. Na scéně ho doprovodí Janáčkova filharmonie Ostrava a chybět nebudou ani tradiční hudební hosté Robert Kuśmierski a Pavel Plánka.
Vaše vstupenky si, prosím, ponechte, zůstávají v platnosti i na nové termíny a není potřeba je vyměňovat. Vstupenky na  4. 5. 2020 platí na nový termín 25. 10. 2020. Vstupenky na  5. 5. 2020 platí na nový termín 26. 10. 2020.

Koncert Jaromíra Nohavici s Janáčkovou filharmonií Ostrava pod vedením Marko Ivanoviče zažili diváci již v několika městech v Čechách, na Slovensku a také v Polsku. Konají se pouze příležitostně, a tak se stávají pro diváky malým hudebním svátkem.
 
Barevná aranžmá Marko Ivanoviče a Ondřeje Brzobohatého dávají známým písním Jaromíra Nohavici nový rozměr a posouvají je někdy na hranici filmové hudby. Koncert je průběžně doplněn i malými intermezzy tradičních vystoupení Jarka Nohavici s jeho stálými pódiovými hosty – vynikajícím polským akordeonistou Robertem Kuśmierskim a hráčem na percuse a bicí Pavlem Plánkou.
 
Netradiční spojení  zdánlivě neslučitelných žánrů ještě více umocňuje poetiku Nohavicových textů a přináší divákům velmi silný zážitek.
 
Jarek Nohavica již bezesporu patří mezi legendy našeho folku a mnohé jeho písničky již takřka zlidověly. Jako první z českých písničkářů se stal nositelem ceny Premio Tenco, která je každoročně již několik desítek let udělována v rámci Festivalu autorských písní v italském San Remu. Zařadil se tak mezi interprety zvučných jmen, k nimž patří například Jacques Brel, Donovan, Nick Cave, Bulat Okudžava nebo Leonard Cohen, kteří toto významné ocenění získali v minulosti. Jeho alba jsou již dlouhodobě vždy nejprodávanějšími na tuzemském trhu.
Celý popis
Naposledy změněno: 13. 4. 2020