!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Jaro je tu - online cyklus Muzea v přírodě Vysočina
Jaro je tu - online cyklus Muzea v přírodě Vysočina
"> ">
15.3.
30.4.
+ Přidat foto
Lidová řemesla a trhy

Jaro je tu - online cyklus Muzea v přírodě Vysočina

Kdy 15. březen 2021 – 30. duben 2021
Muzeum v přírodě Vysočina sice zůstává i nadále uzavřené, příchod jara a velikonoční svátky s námi ale můžete strávit online prostřednictvím našich webových stránek a sociálních sítí.
Během března a dubna jsme pro návštěvníky našich webových stránek a facebookových a instagramových profilů připravili cyklus příspěvků nazvaných JARO JE TU! Věříme, že si s námi následující týdny užijete, pobavíte se a třeba získáte i zajímavé informace a podněty k jarnímu tvoření a vaření.

webové stránky www.mnvp.cz/vysocina
Počínaje 15. březnem a následně každé pondělí až do konce dubna zde zveřejníme zajímavé články na jarní nebo velikonoční téma, například o postním období, pašijovém týdnu, vodění jidáše nebo na návody na jarní hry. Harmonogram a odkazy na jednotlivé příspěvky budeme postupně doplňovat na tomto místě:
15. března: Postní období a květná neděle
22. března: Pašijový týden
29. března: Vodění jidáše

facebookový profil veselykopechlinsko
Facebookový profil Muzea v přírodě Vysočina vám až do konce dubna představí ve svých příspěvcích postní období (obyčeje, které během této doby naši předkové drželi, i typická jídla) i významné dny tzv. pašijového týdne. Přiblížíme vám také tradiční jarní hry.

instagramový profil muzeum_v_prirode_vysocina
Na našem instagramovém profilu se až do 5. dubna můžete těšit na příspěvky zaměřené na tradiční způsoby zdobení kraslic na Horácku a význam některých ornamentů. Zjistíte, jak se zdobila vajíčka pomocí batiky, k čemu se používal kotejš a z čeho se vyráběl nebo zda kraslice uměly mluvit. Můžete si také podle našich receptů uvařit tradiční postní jídla.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 28. 3. 2021

Ubytování a restaurace v okolí

Hlinecký pivovar Rychtář

Hlinecký pivovar Rychtář

Hlinsko, Východní Čechy
Roubenka Melánka u Hlinska

Roubenka Melánka u Hlinska

Hlinsko, Východní Čechy
Hamerská krčma

Hamerská krčma

Hlinsko, Východní Čechy