Úvod > Kalendář akcí > Jaro 2020 - jeden pohled
Jaro 2020 - jeden pohled
"> "> "> "> "> ">
14.5.
2.8.
+ Přidat foto

Jaro 2020 - jeden pohled

Kdy 14. květen 2020 9:00 - 2. srpen 2020 16:00 Výstavy
Vrbasovo muzeum ve Ždánicích oznamuje, že od 12.5. 2020 znovu zahájilo pravidelný provoz. Od 14.5. - 2.8. 2020 Vás zveme na výstavu obrazů ždánické rodačky Stanislavy Sedlák Chytilové.
Jeden pohled generace Y, přináší místní autorkou veskrze méně tradiční pohled na malířské plátno, a to technikou i námětem. Předlohou pro tvorbu je příroda a život sám. Akryl a vosk jako médium, akvarel ne/tradičně. Stanislava Sedlák Chytilová se malbě věnuje od útlého dětství. Tehdy na ZUŠ pod vedením p.uč. Horákové, později již jako samouk. V současnosti navštěvuje kurzy kresby na FaVU VUT. Kreslí pro radost, jak už to tak bývá. Věnuje se akvarelu, akrylové tvorbě a nově rovněž enkaustice, čili malování horkým voskem. Náměty pro tvorbu jí přinesl život sám. Čerpá ze života, přírody, vztahů, situací a snaží se do tvorby přenést to dobré. A protože krása je v očích toho, kdo se dívá, jistě si každý jeden návštěvník najde v obrazech to své.

Kromé výstavy si návštěvníci mohou prohlédnout stálé expozice s původními inventáři ždánického zámku (rod Seidlů a Loudonů), pohyblivé modely vodních a větrných mlýnů, parních strojů, středověké vesnice a věžních hodin. Dále pak sbírky v oboru: napoleonika, numismatika, keramika, archeologie, příroda, řemesla, cechy, histor. hračky a mnohé další.
Celý popis
Naposledy změněno: 27. 5. 2020
Vrbasovo muzeum Ždánice

Vrbasovo muzeum Ždánice

Ždánice, Jižní Morava
Zámecký park Ždánice

Zámecký park Ždánice

Ždánice, Jižní Morava
Naučná stezka Ždánickým lesem

Naučná stezka Ždánickým lesem

Ždánice, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí