Úvod > Kalendář akcí > Akce pro děti > Jarní prázdniny v muzeu regionu Valašsko 2020
Akce pro děti

Jarní prázdniny v muzeu regionu Valašsko 2020

Hledáte pro své děti atraktivní program na blížící se jarní prázdniny? Muzeum regionu Valašsko má pro vás zajímavou nabídku. V týdnu od 3. do 6. března pořádá na zámku a hvězdárně ve Vsetíně akci plnou her a zábavy s názvem Jarní prázdniny s muzeem.
Program zažil loni úspěšnou premiéru, když během čtyř dnů přilákal kolem 600 malých i velkých návštěvníků. Letos tedy budeme chtít na úspěšný koncept navázat. Na zámku vás čeká výtvarné tvoření a oblíbená pátračka, která vás zavede do výstav, expozic a dalších zámeckých prostor. V rámci jednoho vstupného se budete moci podívat i na vyhlídkovou věž či do rytířské herny v Templářském sklípku. Hvězdárna připravuje prohlídky svých prostor, včetně kopule s dalekohledy, interaktivní zábavu, pozorování Slunce, pokusy se vzduchoprázdnem či videoprojekcemi pro děti.

PROGRAM
Zámek Vsetín

3. 3. Květinový den – výroba jarních papírových ozdob.
4. 3. Ptačí den – výroba papírových dekorací a poznávání ptáčků.
5. 3. Den zahradničení – zdobení nádob na rostliny a sazení rostlinek.
6. 3. Den pohyblivých papírových zvířátek – výroba zábavných hraček.
3.–6. 3. – Pátračka po zámku, prohlídky výstav (Svět kostiček: SEVA, atd.), expozic a dalších prostor, včetně vyhlídky ve věži a templářského sklípku.
 
Hvězdárna Vsetín

3. 3. – Pozorování Slunce, prohlídka hvězdárny, interaktivní zábava (10:00–14:00 hod.), pokusy se vzduchoprázdnem (14:00 hod.), Paxi – vesmírný cestovatel (animované příběhy pro menší děti – 15:00 hod.).
4. 3 – Pozorování Slunce, prohlídka hvězdárny, interaktivní zábava (10:00–14:00 hod.), pokusy se vzduchoprázdnem (14:00 hod.), NEZkreslená věda (krátké vzdělávací videa pro větší děti – 15:00 hod.).
5. 3. – Pozorování Slunce, prohlídka hvězdárny, interaktivní zábava (10:00–14:00 hod.), pokusy se vzduchoprázdnem (14:00 hod.), Paxi – vesmírný cestovatel (animované příběhy pro menší děti – 15:00 hod.).
6. 3. – Pozorování Slunce, prohlídka hvězdárny, interaktivní zábava (10:00–14:00 hod.), pokusy se vzduchoprázdnem (14:00 hod.), NEZkreslená věda (krátké vzdělávací videa pro větší děti – 15:00 hod.).

Zámecké adventní kouzlení

Vyrazte do Muzea regionu Valašsko na zámek Vsetín a nechte se ovládnout atmosférou Vánoc na tradiční akci plné lidových zvyků, tvoření a jarmarečního veselí.
Vsetín, Zlínský kraj

S láskou k Valašsku

Obsáhlá výstava k 130. výročí narození malíře, grafika, ilustrátora a spisovatele Jožky Barucha.
Valašské Meziříčí, Zlínský kraj

Vánoce na Valašsku – Od adventu po Tři krále

Jaké byly Vánoce na Valašsku kdysi a dnes?
Valašské Meziříčí, Zlínský kraj

Vánoční tvoření

Přijďte si užít vánoční čas do MaGC, kde si společně vyrobíme zimní dekorace.
Valašské Meziříčí, Zlínský kraj

Hvězdárna Vsetín

Hvězdárna Vsetín je přístupná ve všech ročních obdobích a nabízí velkou škálu programů. Hvězdárna pořádá pravidelná pozorování hvězdné oblohy a slunce.
Vsetín, Zlínský kraj

Zámek Vsetín – Muzeum regionu Valašsko

V renesančním zámku, jehož věž dodnes střeží prastarou cestu k beskydským horským průsmykům, sídlí Muzeum regionu Valašsko. Výstavy a expozice dokumentují život na Valašsku, historii města i zámku.
Vsetín, Zlínský kraj

Kostel Nanebevzetí Panny Marie ve Vsetíně

Na jižní straně Horního náměstí ve Vsetíně najdete Kostel Nanebevzetí Panny Marie, který pochází z doby pobělohorského baroka z roku 1683. Podle data založení se jedná o kostel jediný svého druhu na Vsetínsku.
Vsetín, Zlínský kraj

Kamenná plastika planetky Vsetín na Dolním náměstí

Na Dolním náměstí ve Vsetíně najdete kamennou plastiku planetky, která byla vytvořena podle skutečné planetky Vsetín objevené v roce 1998. Planetka nabízí řadu informací, přístroje zprostředkovávají tepelné hodnoty, vlhkost vzduchu v procentech a barometrický tlak.
Vsetín, Zlínský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Snaha Vsetín

Stylová restaurace s valašskými specialitami a sálem vhodným pro svatební hostiny, rodinné oslavy, firemní večírky a školení.
Vsetín, Zlínský kraj

Hotel Nová radnice Vsetín

Hotel Nová radnice se nachází ve Vsetíně na Horním městě v těsné blízkosti místního klasicistního zámku z počátku 17. století, budovy Staré radnice z první poloviny 18. století a soudu.
Vsetín, Zlínský kraj

U Tří slunečnic – můžete vybírat z nepřeberného množství chutí

Restaurace nabízí jídla tradiční české (moravské) kuchyně i pochoutky ze všech možných koutů světa. Příjemné posezení, kde společně s kabátem odložíte všechny své starosti a necháte se pozvat na cestu do nitra labužníkovy duše.
Vsetín, Zlínský kraj

Hotel Magistr v centru Vsetína

Nabízíme ubytování v klidném historickém centru Vsetína. Samozřejmostí je vlastní uzavřené parkoviště přímo u vchodu do hotelu. Příjemné venkovní posezení v teplých měsících roku nabízí letní zahrádka.
Vsetín, Zlínský kraj