Úvod > Kalendář akcí > Jarní prázdniny v Moravském zemském muzeu v Brně

Jarní prázdniny v Moravském zemském muzeu v Brně

Kdy 12. únor 2019 9:00 - 15. únor 2019 17:00 Akce pro děti
Program jarních prázdnin v MZM se uskutečňuje ve dnech 12. až 15. února 2019.
Programy pro vás připravili pracovníci Oddělení dějin hudby, Zoologického oddělení, Geologicko-paleontologického oddělení, Mineralogicko-petrografického oddělení, Oddělení Dětské muzeum Moravského zemského muzea a pracovnice Muzea města Brna.

Úterý - 12. 2. 2019 - Hrátky se zvířátky (9-13 hod.)
Program plně obsazen.

Tento den navštívíme Zoologickou expozici Moravského zemského muzea, ve které absolvujeme program plný zajímavostí ze světa savců, ptáků, ale i ryb, obojživelníků a plazů. Poté si po vzoru starých indiánů vytvoříme zvířecí masku a posilující amulet inspirovaný naším nejoblíbenějším zvířetem.

Středa - 13. 2. 2019 - Život a hudba Leoše Janáčka (9-13 hod.)
Poslední volná místa.

V domku Leoše Janáčka se hravou formou seznámíme se skladatelem a jeho díly (zejména s neposednou liškou Bystrouškou z Janáčkovy opery Příhody lišky Bystroušky) a pronikneme do zajímavostí operního provozu. Pro děti budou také připraveny hudební a výtvarné aktivity vycházející z Janáčkovy hudby.

Čtvrtek - 14. 2. 2019 - Příběhy hraček (9-13 hod.)
Program plně obsazen.

Za příběhy některých hraček se podíváme na Měnínskou bránu. Popovídáme si o historii medvídků, deskových her, panenek, loutek a loutkových divadel. Společně si taky jednoduchou hračku vyrobíme.

Pátek - 15. 2. 2019 - Krásy neživé přírody (9-13 hod.)
Program plně obsazen.

Poslední den jarních prázdnin se dozvíme, co obnáší práce paleontologa a mineraloga. Budeme poznávat fosilie, objevíme krásu mikrofosilií pod mikroskopem, zkusíme rekonstruovat pradávného živočicha či rostlinu. Dozvíme se, že spousta věcí denní potřeby je spjata s kameny a bez neživé přírody by nefungovala ani živá.
Celý popis
Naposledy změněno: 24. 1. 2019