Úvod > Kalendář akcí > Sportovní akce > Jarní prázdniny – čas na zimní sporty v běžkařském ráji v Červené Vodě
Nová rolba na úpravu běžkařských tratí v okolí Jeřábu, Červená Voda
Sportovní akce

Jarní prázdniny – čas na zimní sporty v běžkařském ráji v Červené Vodě

Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Pardubický kraj nebo navštivte Sportovní akce v celé ČR.
Jarní prázdniny jsou – pro svůj název možná paradoxně – ideálním obdobím pro provozování zimních sportů. Je před vámi týden, ve kterém máte příležitost strávit příjemný čas se svými blízkými. Objevujte krásnou přírodu v okolí Červené Vody a běžkařské tratě v okolí Jeřábu upravované novou rolbou.
Jarní prázdniny jsou – pro svůj název možná paradoxně – ideálním obdobím pro provozování zimních sportů. Je před vámi týden, ve kterém máte příležitost strávit příjemný čas se svými blízkými. Máte prostor dostat se na lyže, běžky nebo sáňky. Máte volno, ve kterém můžete vyrazit za novými turistickými cíli, i když zrovna nejsou vhodné sněhové podmínky. Máme pro vás skvělý tip na klidné a přesto na zážitky bohaté místo, které si zamilujete za každého počasí.

Řeč je o obci Červená Voda a jejím blízkém okolí. Tato turisticky atraktivní oblast leží na pomezí Pardubického a Olomouckého kraje, konkrétně ve východní části Orlicka, v okrese Šumperk – přímo na pomezí Čech a Moravy, nedaleko polských hranic. Objevíte zde krásnou přírodu, milé a vstřícné lidi, udržované běžkařské trasy i turistické stezky a nepřeberné množství možností pro dovolenkové a prázdninové vyžití v každém ročním období.

Objevujte krásu krajiny na běžkách
Volný čas můžete strávit v tradičně oblíbených lyžařských areálech v Orlických horách nebo Jeseníkách. Místní krajinu však skvěle poznáte právě na běžkách. Co tak letos zavítat také do nedaleké Červené Vody, poznat okolí Jeřábu a vyzkoušet zajímavou alternativu, kterou nabízí místní rozsáhlé běžkařské trasy? Obec Červená Voda je skvělým výchozím místem pro vaše rodinné plány – a to nejen o jarních prázdninách.

Rolbou upravované běžecké tratě v okolí Jeřábu
Obec Červená Voda spravuje v okolí Jeřábu 48 km lyžařských běžeckých tratí, které jsou vhodné jak pro začínající běžkaře a rodiny s dětmi, tak pro pokročilé sportovce. Díky aktuální mapě čerstvě upravených stop na bilestopy.cz se můžete ujistit, kdy je vámi plánovaná trasa upravena novinkou – speciální rolbou pro úpravu lyžařských běžeckých tratí. Celou běžkařskou trasu si díky tomu užijete ještě více.

Navíc, v okolí Červené Vody můžete obdivovat krásy hned čtyř nádherných přírodních parků: vedle Jeřábu je to ještě Buková hora, Králický Sněžník a Orlice či pramen řeky Moravy. K neméně důležitým lákadlům patří také rozmanité turistické stezky křižující Mladkowskou a Bukovohorskou hornatinu v Orlických horách, Branenskou vrchovinu, nebo masiv Králického Sněžníku, který je po Krkonoších a Jeseníkách třetím nejvyšším pohořím v České republice.

Projekt pořízení nové rolby pro úpravu běžeckých tratí v okolí Jeřábu byl realizován za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj.

Provozovatel

Obec Červená Voda

Červená Voda 268
561 61 Červená Voda
Tel.:
+420 721 060 708
Email:
faltusova@cervena...
WWW:
https://www.cerve...
GPS:
50,038323 16,758001
 
 

Cena

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

4,0 hodiny

 
 

Jeřáb 1003 – závody horských kol

Jedná se o závody horských kol. Hlavní závod na 35 km a 70 km se jede v okolí vrcholu Jeřáb na Hanušovické vrchovině – start z parkoviště naproti obecnímu úřadu, cíl na fotbalovém hřišti.
Červená Voda, Pardubický kraj

Cihelna 2024 v Králíkách

Cihelna ve své obvyklé podobě proběhne ve dnech 16. – 17. srpna 2024 v Králíkách. Přijít můžete na Společný víkend muzeí v králické pevnostní oblasti, který se bude konat v pátek a sobotu. V neděli je možný vstup do muzeí.
Králíky, Pardubický kraj

Cyklistické závody Prima Cup 2024

Seriál závodů horských kol Prima CUP 2024 spustil registrace a nabízí účastníkům deset bikových příležitostí. Cyklistický podnik odstartuje tradičním dubnovým závodem v Hradci Králové a bude pokračovat až do října.
Dolní Morava, Pardubický kraj

MČR Veteránů v běhu do vrchu 2024 – Heřmanice – Králický Sněžník

6. ročník běhu do vrchu na Králický Sněžník. Při tomto závodu současně proběhne běh na Trojmořský vrch – a to jako MČR veteránů v běhu do vrchu.
Králíky, Pardubický kraj

Sázava Jablomann – sprint triatlon

Čtvrtý ročník triatlonu v Jablonném nad Orlicí na distancích 0,3/14/5 km. Tři měsíce před akcí všech 150 slotů vyprodáno.
Jablonné nad Orlicí, Pardubický kraj

Pivovarská čtvrtka 2024

Pivovar Holba v Hanušovicích Vás všechny zve na tradiční turistický pochod Pivovarská čtvrtka, která se letos koná 18. května. Vychutnejte si naše krásné Jeseníky s Holbou. Letos uplyne 50 let od prvního pochodu.
Hanušovice, Olomoucký kraj

Šachový turnaj memoriál Járy Masopusta

Šachový turnaj je určen je pro všechny věkové kategorie. Zahájení turnaje je stanoveno na 9 hodin a hraje se tempem 2 x 15 minut + 5 sekund na tah, švýcarským systémem na 9 kol. Na konci turnaje jsou vyhodnoceny kategorie nejlepší hráči do výše ELA 1550, 1750 a 1950.
Mistrovice, Pardubický kraj

Litický oblouk – splutí Divoké Orlice

Jarní vodácké srazy na Divoké Orlici mají již dlouholetou tradici. Každoročně vypouští přehrada Pastviny vodu, aby si vodáci užili peřeje Litického oblouku a s ní opravdu divokou Orlici.
Nekoř, Pardubický kraj

Rozhledna Křížová hora – místo fantastických rozhledů

Východně od Červené Vody na jednom z vrcholů Jeřábské vrchoviny v nadmořské výšce 735 m stojí na starobylém poutním místě věž s vyhlídkovým ochozem ve výšce 25 m. Z rozhledny se otevírají fantastické rozhledy.
Červená Voda, Pardubický kraj

Sportovní hala Červená Voda

Sportovní hala v Červené Vodě nabízí zázemí pro florbal, futsal, sálovou kopanou, tenis, badminton, košíkovou, gymnastiku a aerobik. Možno též využít horolezeckou stěnu.
Červená Voda, Pardubický kraj

Křížová cesta z Červené vody na Orlickoústecku

V roce 2023 přibyla na mapu křížových cest novinka – na místě zaniklé cesty od Červené vody vznikla nová křížová cesta, která má 14 zastavení.
Červená Voda, Pardubický kraj

Červenovodské muzeum paměti a přírody – minimuzeum sousedského soužití

V obci Červená Voda stojí za krátké zastavení a návštěvu nové multimediální a interaktivní Červenovodské muzeum paměti a přírody. Expozice je svými prostory spíše minimuzeem, svou náplní však poskytuje široké možnosti využití, komunitního života a poznávání pro místní i turisty.
Červená Voda, Pardubický kraj

Lyžařské středisko Šanov

Ski areál Šanov se nachází mezi obcemi Červená Voda a Králíky v podhůří Orlických hor. Součástí areálu je 1400 metrů dlouhá sjezdovka. Díky této výjimečné délce si zde najdou vyžití začínající i zkušení lyžaři i celé rodiny s dětmi.
Červená Voda, Pardubický kraj

Letní sezona ve Skiparku Červená Voda

Letní provoz na lanové dráze Buková Hora. Možnost využít jak cyklostezky, tak i mnohé pěší trasy vedoucí z vrcholu Bukové hory, na kterou vás dopraví lanovka. Lanová dráha a restaurace v provozu každý víkend od 8 do 16 hodin, a to až do poloviny září.
Červená Voda, Pardubický kraj

Singletrack Orlicko – Kladsko u Suchého vrchu

Singltrek Suchák, to jsou jednosměrné terénní stezky mezi Červenovodským sedlem a tvrzí Bouda v okolí Suchého vrchu. Patří do česko-polského projektu Singletrack Orlicko – Kladsko, který zahrnuje na obou stranách hranice více než 60 kilometrů nových terénních tratí.
Červená Voda, Pardubický kraj

Za běžkami do málo známého kraje rozhleden a pevností

Velmi dobrými vyhlídkovými místy jsou rozhledny na Křížovém vrchu a rozhledna na Suchém vrchu. Když bude ideální viditelnost, dohlédnete ze Suchého vrchu až do Hradce Králové. Kromě Červené Vody si za výchozí místo můžeme vybrat ještě Čenkovice nebo Králíky.
Červená Voda, Pardubický kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Chata Zlatý dub

Stylová chata Zlatý dub se zahradou a zázemím pro děti je skvělým místem pro sportovně – relaxační dovolenou rodin s dětmi.
Červená Voda, Pardubický kraj

Rezidence Bílá Perla

Bezbariérová, luxusně vybavená Rezidence Bílá Perla se zahradou a kompletním zázemím pro děti je skvělým místem pro sportovně – relaxační dovolenou rodin s dětmi. Velká zahrada, blízkost hor a soukromé wellness nabízí ideální prostředí pro dovolenou v přírodě.
Červená Voda, Pardubický kraj

Penzion Ječmínek Červená Voda

Penzion Ječmínek se nachází v obci Červená Voda v podhůří Orlických hor. Nabízí celoroční ubytování v nově vybudovaných prostorných apartmánech.
Červená Voda, Pardubický kraj

Apartmán U Růčků – ubytování Červená Voda

Dům se nachází v klidné části obce Červená Voda na rozhraní Orlických hor a Jeseníků. Atraktivní okolní krajina svým charakterem přímo vybízí k turistickým a sportovním aktivitám.
Červená Voda, Pardubický kraj

Glamping U hranic

Rádi byste vyrazili do přírody, ale nechce se vám spát v kempu plném lidí ve starém stanu na karimatce? Vyzkoušejte raději kempování na vysoké úrovni v podobě Glampingu. U nás vás čeká moderně zařízený dánský stan s veškerou pohodlností.
Červená Voda, Pardubický kraj

Hotel Poutní dům Králíky

Nově zrekonstruovaný hotel Poutní dům se nachází v krásném přírodním prostředí u města Králíky. Nadchne vás nádhernými výhledy, domácí kuchyní a příjemným ubytováním.
Králíky, Pardubický kraj

Hotel Kačenka Dolní Hedeč

Hotel Kačenka nabízí stylové ubytování v krásném prostředí na pomezí Orlických hor a Rychlebských hor. Umístění hotelu nad městem uprostřed hor vám učaruje, doporučujeme se zastavit alespoň na kávu a vychutnat si zvláštní atmosféru tohoto místa.
Králíky, Pardubický kraj

Stará Škola Hedeč

Odpočiňte si v pohodlných, plně vybavených moderních apartmánech v citlivě zrekonstruované budově staré obecné školy z roku 1876. Ráno vás budou zvát hory do okolí a večer velký plynový gril k posezení na zahradě s hřištěm, připraveným pro vaše děti. K dispozici také salonek.
Králíky, Pardubický kraj