Úvod > Kalendář akcí > Sportovní akce > Jarní prázdniny – čas na zimní sporty v běžkařském ráji v Červené Vodě
Nová rolba na úpravu běžkařských tratí v okolí Jeřábu, Červená Voda
Sportovní akce

Jarní prázdniny – čas na zimní sporty v běžkařském ráji v Červené Vodě

Jarní prázdniny jsou – pro svůj název možná paradoxně – ideálním obdobím pro provozování zimních sportů. Je před vámi týden, ve kterém máte příležitost strávit příjemný čas se svými blízkými. Objevujte krásnou přírodu v okolí Červené Vody a běžkařské tratě v okolí Jeřábu upravované novou rolbou.
Jarní prázdniny jsou – pro svůj název možná paradoxně – ideálním obdobím pro provozování zimních sportů. Je před vámi týden, ve kterém máte příležitost strávit příjemný čas se svými blízkými. Máte prostor dostat se na lyže, běžky nebo sáňky. Máte volno, ve kterém můžete vyrazit za novými turistickými cíli, i když zrovna nejsou vhodné sněhové podmínky. Máme pro vás skvělý tip na klidné a přesto na zážitky bohaté místo, které si zamilujete za každého počasí.

Řeč je o obci Červená Voda a jejím blízkém okolí. Tato turisticky atraktivní oblast leží na pomezí Pardubického a Olomouckého kraje, konkrétně ve východní části Orlicka, v okrese Šumperk – přímo na pomezí Čech a Moravy, nedaleko polských hranic. Objevíte zde krásnou přírodu, milé a vstřícné lidi, udržované běžkařské trasy i turistické stezky a nepřeberné množství možností pro dovolenkové a prázdninové vyžití v každém ročním období.

Objevujte krásu krajiny na běžkách
Volný čas můžete strávit v tradičně oblíbených lyžařských areálech v Orlických horách nebo Jeseníkách. Místní krajinu však skvěle poznáte právě na běžkách. Co tak letos zavítat také do nedaleké Červené Vody, poznat okolí Jeřábu a vyzkoušet zajímavou alternativu, kterou nabízí místní rozsáhlé běžkařské trasy? Obec Červená Voda je skvělým výchozím místem pro vaše rodinné plány – a to nejen o jarních prázdninách.

Rolbou upravované běžecké tratě v okolí Jeřábu
Obec Červená Voda spravuje v okolí Jeřábu 48 km lyžařských běžeckých tratí, které jsou vhodné jak pro začínající běžkaře a rodiny s dětmi, tak pro pokročilé sportovce. Díky aktuální mapě čerstvě upravených stop na bilestopy.cz se můžete ujistit, kdy je vámi plánovaná trasa upravena novinkou – speciální rolbou pro úpravu lyžařských běžeckých tratí. Celou běžkařskou trasu si díky tomu užijete ještě více.

Navíc, v okolí Červené Vody můžete obdivovat krásy hned čtyř nádherných přírodních parků: vedle Jeřábu je to ještě Buková hora, Králický Sněžník a Orlice či pramen řeky Moravy. K neméně důležitým lákadlům patří také rozmanité turistické stezky křižující Mladkowskou a Bukovohorskou hornatinu v Orlických horách, Branenskou vrchovinu, nebo masiv Králického Sněžníku, který je po Krkonoších a Jeseníkách třetím nejvyšším pohořím v České republice.

Projekt pořízení nové rolby pro úpravu běžeckých tratí v okolí Jeřábu byl realizován za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj.

Provozovatel

Obec Červená Voda

Červená Voda 268
561 61 Červená Voda
Tel.:
+420 721 060 708
Email:
faltusova@cervena...
WWW:
https://www.cerve...
GPS:
50,038323 16,758001
 
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

4,0 hodiny

 
 

Cihelna 2023 v Králíkách

Cihelna ve své obvyklé úpdpbě proběhne ve dnech 18. – 19. srpna 2023 v Králíkách. Přijít můžete na Společný víkend muzeí v králické pevnostní oblasti, který se bude konat v sobotu i neděli.
Králíky, Pardubický kraj

Mezinárodní folklorní festival v Šumperku 2023

V polovině měsíce srpna se Šumperk stává místem setkání několika set členů folklórních souborů. Stává se velikým jevištěm, na kterém se nepřetržitě střídají muzikanti, zpěváci a tanečníci ze všech možných koutů naší planety.
Šumperk, Olomoucký kraj

Hotel Grand v Šumperku

Výstava, navazující na loňský Den architektury, přibližuje historii i rodící se novou tvář šumperského legendárního hotelu Grand.
Šumperk, Olomoucký kraj

Hana Janíčková – Moje imaginativní krajiny

Výstava představuje průřez tvorbou šumperské fotografky Hany Janíčkové.
Šumperk, Olomoucký kraj

Velikonoce v muzeu Šumperk pro školní kolektivy

Tradiční velikonoční tvoření pro objednané školní kolektivy
Šumperk, Olomoucký kraj

Velikonoce v muzeu Šumperk

Na Zelený čtvrtek se v muzeu uskuteční již tradiční velikonoční akce.
Šumperk, Olomoucký kraj

Květena Šumperska – akvarely Vojty Nováka

V botanické podsbírce šumperského muzea se nachází téměř 800 akvarelů rostlin, jejichž autorem je amatérský výtvarník Vojta Novák (1919–1994).
Šumperk, Olomoucký kraj

Vlastivědná vycházka – Šumperské hotely a hostince

Jako doprovodný program k výstavě Hotel Grand v ŠumPERKu jsme pro vás připravili oblíbenou vlastivědnou vycházku.
Šumperk, Olomoucký kraj

Rozhledna Křížová hora – místo fantastických rozhledů

Východně od Červené Vody na jednom z vrcholů Jeřábské vrchoviny v nadmořské výšce 735 m stojí na starobylém poutním místě věž s vyhlídkovým ochozem ve výšce 25 m. Z rozhledny se otevírají fantastické rozhledy.
Červená Voda, Pardubický kraj

Kramářova chata na Suchém vrchu – legenda Orlických hor

Turistická chata na Suchém vrchu, která byla postavena podle plánů architekta Jaroslava Stejskala, je známá od 20. let minulého století. Své honosné jméno má podle prvorepublikového předsedy vlády Karla Kramáře. Obnova chaty byla dokončena v červenci 2012 a nyní opět slouží turistům a návštěvníkům.
Červená Voda, Pardubický kraj

Lyžařské středisko Šanov

Ski areál Šanov se nachází mezi obcemi Červená Voda a Králíky v podhůří Orlických hor. Součástí areálu je 1400 metrů dlouhá sjezdovka. Díky této výjimečné délce si zde najdou vyžití začínající i zkušení lyžaři i celé rodiny s dětmi.
Červená Voda, Pardubický kraj

Letní sezona ve Skiparku Červená Voda

Letní provoz na lanové dráze Buková Hora. Možnost využít jak cyklostezky, tak i mnohé pěší trasy vedoucí z vrcholu Bukové hory, na kterou vás dopraví lanovka. Lanová dráha a restaurace v provozu každý víkend od 8 do 16 hodin, a to až do poloviny září.
Červená Voda, Pardubický kraj

Singletrack Orlicko – Kladsko u Suchého vrchu

Singltrek Suchák, to jsou jednosměrné terénní stezky mezi Červenovodským sedlem a tvrzí Bouda v okolí Suchého vrchu. Patří do česko-polského projektu Singletrack Orlicko – Kladsko, který zahrnuje na obou stranách hranice více než 60 kilometrů nových terénních tratí.
Červená Voda, Pardubický kraj

Za běžkami do málo známého kraje rozhleden a pevností

Velmi dobrými vyhlídkovými místy jsou rozhledny na Křížovém vrchu a rozhledna na Suchém vrchu. Když bude ideální viditelnost, dohlédnete ze Suchého vrchu až do Hradce Králové. Kromě Červené Vody si za výchozí místo můžeme vybrat ještě Čenkovice nebo Králíky.
Červená Voda, Pardubický kraj

Rozhledna Val u Králík

Nad východním okrajem obce Dolní Hedeč, místní částí města Králíky, se zvedá vrchol Val (788 m.n.m.). Na tomto vrcholku stojí železný telekomunikační stožár s vyhlídkovou plošinou, která poskytuje kruhový výhled na Orlické hory, Kralický Sněžník i Jeseníky.
Králíky, Pardubický kraj

Poutní areál Hora Matky Boží v Dolní Hedeči

Monumentální barokní klášter s kostelem Nanebevzetí Panny Marie, ambity, kaplí Svatých schodů, pramenem, hřbitovem a poutním domem na Mariánském kopci nad městem Králíky.
Králíky, Pardubický kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Chata Zlatý dub

Stylová chata Zlatý dub se zahradou a zázemím pro děti je skvělým místem pro sportovně – relaxační dovolenou rodin s dětmi.
Červená Voda, Pardubický kraj

Rezidence Bílá Perla

Bezbariérová, luxusně vybavená Rezidence Bílá Perla se zahradou a kompletním zázemím pro děti je skvělým místem pro sportovně – relaxační dovolenou rodin s dětmi. Velká zahrada, blízkost hor a soukromé wellness nabízí ideální prostředí pro dovolenou v přírodě.
Červená Voda, Pardubický kraj

Penzion Ječmínek Červená Voda

Penzion Ječmínek se nachází v obci Červená Voda v podhůří Orlických hor. Nabízí celoroční ubytování v nově vybudovaných prostorných apartmánech.
Červená Voda, Pardubický kraj

Apartmán U Růčků – ubytování Červená Voda

Dům se nachází v klidné části obce Červená Voda na rozhraní Orlických hor a Jeseníků. Atraktivní okolní krajina svým charakterem přímo vybízí k turistickým a sportovním aktivitám.
Červená Voda, Pardubický kraj

Hotel Poutní dům při klášeře Hora Matky Boží u Králík

Pěkně zrekonstruovaný hotel Poutní dům se nachází v krásném přírodním prostředí u města Králíky. Nadchne vás nádhernými výhledy, domácí kuchyní a komfortním ubytováním.
Králíky, Pardubický kraj

Hotel Kačenka Dolní Hedeč

Hotel Kačenka nabízí stylové ubytování v krásném prostředí na pomezí Orlických hor a Rychlebských hor. Umístění hotelu nad městem uprostřed hor vám učaruje, doporučujeme se zastavit alespoň na kávu a vychutnat si zvláštní atmosféru tohoto místa.
Králíky, Pardubický kraj

Stará Škola Hedeč

Odpočiňte si v pohodlných, plně vybavených moderních apartmánech v citlivě zrekonstruované budově staré obecné školy z roku 1876. Ráno vás budou zvát hory do okolí a večer velký plynový gril k posezení na zahradě s hřištěm, připraveným pro vaše děti. K dispozici také salonek.
Králíky, Pardubický kraj

Severomoravská chata v Hanušovické vrchovině

Severomoravská chata se nachází ve výšce 851 metrů nad mořem, pod vrcholem Pohořelec v hřebenové partii Hanušovické vrchoviny. V chatě se výborně najíte pokrmy regionální kuchyně a můžete se zde také ubytovat.
Malá Morava, Olomoucký kraj