Úvod > Kalendář akcí > Lidová řemesla a trhy > Jarmark u Ludmily
Jarmark u Ludmily
Lidová řemesla a trhy

Jarmark u Ludmily

Přijďte na tradiční jarmark výrobků klientů chráněných dílen z různých koutů republiky spojený s bohatým kulturním programem, vystoupením kapel, ukázkou řemesel, vystoupením šermířů, bosonohou turistikou, programem pro děti a bazarem oblečení. Na své si přijdou děti i dospělí.
Diakonie ČCE – Středisko křesťanské pomoci v Praze pořádá tradiční Jarmark u Ludmily. 26. ročník Jarmarku u Ludmily se bude konat ve čtvrtek 15. září 2022 v době od 11.00 do 17.30 hodin na Náměstí Míru v Praze. 

Cílem Jarmarku u Ludmily je informovat širokou veřejnost o nabídce sociálně zdravotních služeb poskytovaných střediskem Diakonie ČCE – SKP v Praze, ale i jinými neziskovými organizacemi. Rádi bychom upozornili širokou veřejnost na téma duševního zdraví a na možnosti podpory osob s duševním onemocněním. Ve stáncích budou k dispozici informační materiály a odborníci, kteří poskytnou informace na téma podpory těchto osob. Ve stanu služby Dobroduš si budete moci vyzkoušet kvíz – co víte o duševním onemocnění.

I v letošním roce se můžete těšit na prodejní výstavu výrobků klientů chráněných dílen z různých koutů České republiky. Vedle prodeje výrobků bude probíhat pestrý kulturní program na podiu i mimo něj. Je to hudební program (Brouci band, Troufalost, Bakchus, Trio Rosti Tvrdíka, historický šerm Alterum, Gotické tance Sinister), další doprovodný zábavný program (chodník na boso, skákací hrad, malování na obličej, vyrábění pro děti, megabubliny) a  ukázky starých řemesel (mlynář, svíčkařka, zpracování konopí).
 

Praha Žije Hudbou – festival pouličního umění

Ulice, náměstí, parky, vnitrobloky a další místa letní Prahy budou patřit nejen muzikantům nejrůznějších žánrů, ale i divadelníkům, artistům či slamerům.
Praha, Praha

Pražské jaro 2023

Pražské jaro v roce 2023 nabídne desítky koncertů. Na zahajovacím koncertu zazní Smetanova Má vlast, erbovní dílo festivalu v podání Orchestru Velšské národní opery z Cardiffu s šéfdirigentem Tomášem Hanusem.
Praha, Praha

České vánoční trhy na náměstí Míru

U kostela svaté Ludmily se vánoční trhy konají každý den od 20. listopadu 2022 do 24. prosince 2022 od 10 do 19 hodin. Chybět nebude ani typické vánoční občerstvení, jako je vánoční punč, svařené víno, teplé palačinky, speciality na grilu a mnohé další.
Praha 2, Praha

Betlémy 2022 – bazilika sv. Ludmily na náměstí Míru

Jesle jsou souborem prací dvou významných českých uměleckých dílen. Základ betléma tvoří sestava hlavních kostelních figur, stáje a pozadí.
Praha 2, Praha

Aktivity v okolí

Kostel sv. Ludmily na náměstí Míru v Praze – novogotická dominanta Vinohrad

Chrám sv. Ludmily tvoří výraznou dominantu Vinohrad. Dvě věže vysoké 60 metrů jsou jako dvě ruce sepjaté k modlitbě. Kostel je novogotická basilika – trojlodní s transeptem – příční lodí ve tvaru kříže. Ve středu kostela, který je sanctusová věžička. Kostel se pyšní titulem basilica minor.
Praha 2, Praha

Legendy a skutečnost v Praze

Pěší procházka po Vyšehradu pro školy pro děti od 3.třídy do 9. třídy nebo rodiny s dětmi v uvedeném věku.
Praha, Praha

Národní dům na Vinohradech

Novorenesanční Národní dům na Vinohradech vybudovaný v roce 1894, patří společně s Divadlem na Vinohradech a kostelem svaté Ludmily k dominantám náměstí Míru.
Praha 2, Praha

FANatic Studio Praha

Fitness studio pouze pro ženy. Aerobic, spinning, posilovna. Aerobní sál pro 70 lidí nabízí všechny druhy aerobního cvičení. Potřebujete si odpočinout od rodiny, promluvit si s dalšími ženami o cvičení, stravě a o životě? Přijďte k nám, do dámského fitness centra na Vinohradech.
Praha 2, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Bruxx

Velkorysé prostory restaurace se nacházejí v novorenesančním Národním domě a jsou rozděleny do několika místností a dvou pater.
Praha 2, Praha

Restaurace Vinohradský parlament

V Parlamentu nenajdete žádnou politiku, ale vynikající českou restauraci. Důraz se zde klade na podávání piva, výtečnou kuchyni a skvělý servis. Vyzkoušejte tuto novou pražskou restauraci.
Praha 2, Praha

Restaurant Blue Wagon

Blue Wagon se nachází jen kousek od rušného náměstí Míru na pražských Vinohradech.
Praha 2, Praha

Bon Prague

Nabízíme pravou japonskou gastronomii. Zakládáme si na autentickém Ramen, Soba a Udon, které připravujeme výhradně z ručně vyrobených surovin.
Praha, Praha