Úvod > Kalendář akcí > Výstavy > Japonská inspirace
Výstavy

Japonská inspirace

Tradiční japonská umění zaměřená především na zahradní a květinovou tematiku, ale i umění inspirovaná zemí vycházejícího slunce nabízí výstava pořádaná v Národním zemědělském muzeu ve Valticích, v Muzeu vinařství, zahradnictví a životního prostředí.
Výstava představuje fotografie japonských zahrad zachycených fotografem Václavem Wiesnerem. Kromě nich mohou návštěvníci obdivovat také staré japonské umění aranžování a úpravy květin, zvané ikebana i méně známou ošibanu, tedy obrazy složené ze sušených lisovaných květin. Nedílnou součástí japonské kultury je skládání papíru „origami“, které Japonci převzali z Číny a značně je zdokonalili. Vidět zde můžete papírové kreace v nejrůznějších podobách zvířat i květin zapůjčených z České origami společnosti.

Papírové skládanky posloužily jako inspirace studentům Zahradnické fakulty, kteří vytvořili papírové modely doplněné sušenými a umělými květinami s názvem „Florigami“.  Výstava je rovněž doplněna o tradiční japonská kimona a čajovou keramiku. Pro školní skupiny je připraven lektorský program s moderovanou prohlídkou, včetně výtvarné dílničky

Provozovatel

Národní zemědělské muzeum Valtice

Nám. Svobody 8
691 42 Valtice
Tel.:
+420 519 352 144
Email:
nzm.valtice@nzm.cz
WWW:
www.nzm.cz
GPS:
48,741123 16,756752
 
 

Vstupné

Cena: 60 Kč

Snížená cena: 30 Kč

Rodinné vstupné: 150 Kč

 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Zámecký košt vín

V odpoledních hodinách prohlídka provozu vinařství při zpracování hroznů, chutnání moštu a burčáku v areálu vinařství. V podvečer v ochutnávka vín v historickém sklepě v levém křídle Zámku Valtice.
Valtice, Jihomoravský kraj

Zámecký košt vín ve Valticích

Všechny milovníky špičkových moravských vín zveme do hlavního města vína, do Valtic. Proběhne zde již tradiční Zámecký košt vín v historickém Zámeckém sklepě v levém křídle Zámku Valtice.
Valtice, Jihomoravský kraj

Velikonoční otevřené sklepy Valtice

Srdečně zveme všechny milovníky vín a vinařské turistiky na putování za vínem po vybraných sklepech a vinotékách v hlavním městě vína – Valticích. Degustace a nákup vín přímo u vinaře/vinařství, ochutnávka specialit k vínu.
Valtice, Jihomoravský kraj

Stezka bosou nohou ve Valticích

Nevšední turistickou atrakci najdete od května 2013 ve Valticích. Okružní trasa o délce necelých 5 km vede ze sousední rakouské obce Schrattenberg k Valticím – k romantické stavbě Kolonáda na nejvyšším bodě Lednicko – valtického areálu.
Valtice, Jihomoravský kraj

Městské muzeum Valtice

V rámci expozice muzea se dozvíte informace o vinařství, historii města, folklórních tradicích, Liechtensteinech, životním stylu počátku 20. století i o Petru Bezručovi. Městské muzeum Valtice sídlí v historické budově na náměstí.
Valtice, Jihomoravský kraj

Kostel Nanebevzetí Panny Marie Valtice

Kostel Nanebevzetí Panny Marie tvoří dominantu jihovýchodní části náměstí Valtic. Jeho stavitelem byl italský architekt Giovanim Giacomo Tencalla a později Ondřej Erna. Kostel ve Valticích patří k největším kostelům v brněnské diecézi – je dlouhý téměř 50 a vysoký 34 metrů.
Valtice, Jihomoravský kraj

Vinařská naučná stezka Valtice

Vinařská naučná stezka ve Valticích a okolí představuje jedno z významných center Mikulovské vinařské podoblasti. Pětikilometrovou trasu naučné stezky lze absolvovat pěšky, nebo na kole. Trasa je značená a vybavena 19 trojjazyčnými informačními panely.
Břeclav, Jihomoravský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion Valtice

Komfortní ubytování v domě z 18. století přímo v historickém centru Valtic.
Valtice, Jihomoravský kraj

Albero Valtice – restaurační komplex v historickém centru

Při vstupu na historické náměstí restauraci nelze přehlédnout, neboť stojí v pomyslné bráně. S kapacitou 55 míst a stejného počtu míst na letní terase je jednou z největších restaurací ve městě.
Valtice, Jihomoravský kraj

Penzion Prinz ve Valticích

Rodinný penzion najdete v srdci Lednicko-valtického areálu, v centru historického města Valtice.
Valtice, Jihomoravský kraj

Pivovar Valtice Feldsberg

Soukromý pivovar s restaurací Feldsberg.
Valtice, Jihomoravský kraj