Úvod > Kalendář akcí > Komentované prohlídky > Jakou barvu má Písek?
Jakou barvu má Písek
Komentované prohlídky

Jakou barvu má Písek?

Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Jihočeský kraj nebo navštivte Komentované prohlídky v celé ČR.
Multikulturní festival hudby, poezie a zážitků
Jakousi červenou nití, která se line celým programem a propojuje jej, jsou nejen barvy, ale i slavné písecké osobnosti, které město proslavily. Barevná zastavení s komentovanými prohlídkami nabídnou vybrané historické objekty, hudební program nebude chybět v Palackého sadech, stejně tak bohatý doprovodný program na mnoha dalších místech.

Program:
PALACKÉHO SADY
11:00 – 12:00 HONZA KAŠPÁREK / swingové melodie známého píseckého muzikanta
12:00 – 12:10 Rozhovor s ředitelkou Zemského hřebčince Ing. Hanou Stránskou, Ph.D.
13:00 – 14:30 ŠUMAVSKÁ OSMIČKA / jihočeská dechovka
14:30 – 14: 40 Rozhovor se zástupcem pivovaru Čížová O. Körnerem
15:00 – 15:50 VO106 / dívčí rocková skupina z Bechyně
15:50 – 16:00 Rozhovor s Františkem Palackým, kterého představuje JUDr. Ondřej Veselý, místostarosta města Písku
16:30 – 18:00 ESCAPE 2 THE JUNGLE / poprocková skupina s přesahem do různých žánrů
18:00 – 18:30 Vernisáž výstavy Františka Doubka v hudebním pavilonu
18:30 – 19:30 INSPIRACE / českobudějovická oldies kapela
19:30 – 19:40 Rozhovor s Fráňou Šrámkem, kterého představuje T. Jiřík
20:00 – 22:00 JAZZIKA / jazz, swing a evegreen melodie
Moderuje Miroslav Mareš. O vaše občerstvení se postará Pivovar Čížová u Písku.

BAREVNÁ ZASTAVENÍ – komentované prohlídky
10:00 PRÁCHEŇSKÉ MUZEUM s Augustem Sedláčkem (otevřeno 9 – 18)
10:00 DIVADLO FRÁNI ŠRÁMKA – každou sudou hodinu do 16:00
10:00 ZEMSKÝ HŘEBČINEC – každou sudou hodinu do 16:00
11:00 VYHLÍDKOVÁ VĚŽ KOSTELA NAROZENÍ PANNY MARIE – každou hodinu do 16:00
12:00 DŮM ADOLFA HEYDUKA (otevřeno 9 – 17)
13:00 KOSTEL NAROZENÍ PANNY MARIE
15:00 MĚSTSKÁ ELEKTRÁRNA s Františkem Křižíkem (otevřeno 9 – 20)
17:00 KAMENNÝ MOST
GALERIE HROU SLADOVNA – výstava Radek Pilař a komentovaná výstava Jan A jaK dál – dle rezervačního systému (otevřeno 9 – 17)

DOPROVODNÝ PROGRAM
14:00 – 17:00 KOZLOVNA U PLECHANDY – Billy Goats / věhlasný experiment jihočeských muzikantů
10:00 – 22:00 ALTÁN V PALACKÉHO SADECH – plenérová výstava kreseb Františka Doubka, vernisáž za přítomnosti významných osobností města i kulturní sféry proběhne v 18 hodin
15:00 – 23:00 DIVADLO POD ČAROU – letní akustická terasa s grilem, možností odpočinku a občerstvení – výstava děl Františka Romana Dragouna – od 20:00 koncert folkové kapely TŘETÍ SLOKA, jako host vystoupí swing-countryové uskupení LA VINA, vstupné 150 Kč, platí se na místě
19:30 MĚSTSKÁ KNIHOVNA – Slavnostní závěrečný koncert Letní Hudební Akademie Písek, diriguje Oldřich Vlček, kapacita 200 lidí, vstupné dobrovolné
13:00 – 17:00 FÜGNEROVO NÁMĚSTÍ – přehlídka historických vozidel a motocyklů – Veteran Car Club, pouze za příznivého počasí

Sochy z písku v Písku 2023

U Kamenného mostu v Písku již posedmnácté vyrostly obří sochy z písku. Jejich námět se váže k přezdívce města Písku, a to „Písek – Jihočeské Athény“.
Písek, Jihočeský kraj

Pojďme mezi lidi

Výstava nabízí divákům procházku mezi portréty od slavných i méně známých autorů (J. Čermák, V. Brožík, J. Preisler, J. Štursa, J. V. Myslbek, L. Šaloun, ze zapomínaných F. Ondrúšek, F. X. Diblík, R. Rössler, J. Pelikán atd.). Jedná se soukromou kolekci sběratele MUDr. Jiřího Hořavy.
Písek, Jihočeský kraj

Advent v Písku 2023

Dopřejte si vánoční Písek! Srdečně vás zveme k návštěvě programu připraveného pro obyvatele i návštěvníky města v čase adventu a Vánoc.
Písek, Jihočeský kraj

Harry Potter – podzimní slavnosti v Kestřanech

Škola čar a kouzel v Bradavicích vyzývá všechny své studenty, aby se dostavili 14.10.2023 do Kestřany Golf & Country Clubu, abychom společně oživili všechny zkamenělé mudly.
Kestřany, Jihočeský kraj

Tradiční pouť v Záhoří u Písku

První říjnovou neděli se v celém Záhoří koná rozsáhlá pouť. Připraveny budou atrakce a stánkový prodej.
Záhoří, Jihočeský kraj

Výstava starých fotografií hradu Zvíkova

Výstava.
Zvíkovské Podhradí, Jihočeský kraj

Výstava Zvíkov v krásné literatuře

Prohlídku královského paláce doplňuje výstava Zvíkov v krásné literatuře.
Zvíkovské Podhradí, Jihočeský kraj

Přijměte srdečný pozdrav – výstava pohlednic

Na výstavních panelech uvidíte staré pohlednice z tématických okruhů Řeky, Hrad od jihu, Letecké pohledy, Rarity, Soutok, Areál a interiéry.
Zvíkovské Podhradí, Jihočeský kraj

Sport Centrum Písek – sportujte a bavte se

Sportujte a bavte se za každého počasí každý den v roce v unikátním komplexu, který zahrnuje množství sportovních aktivit pod jednou střechou. Najdete zde squash, tenis, bowling, wallyball, badminton, stolní tenis a stolní fotbal. Nechybí ani fitness.
Písek, Jihočeský kraj

Prácheňské muzeum v Písku

Písecké muzeum vzniklo již v roce 1884 v období celkového vzestupu české národní společnosti. Zprvu bylo umístěno v různých prostorách ve městě a po roce 1902, kdy objekt bývalého královského hradu opustilo vojsko, přestěhovalo své sbírky do budovy, která byla součástí královského hradu.
Písek, Jihočeský kraj

Městská knihovna Písek

Budova bývalé školy na Alšově náměstí prošla rekonstrukcí na novou knihovnu a vzdělávací centrum. V budově byly nalezeny původní výmalby z 19. století.
Písek, Jihočeský kraj

Svíčkárna a mýdlárna Rodas Písek

Chcete strávit nezapomenutelný den v příjemném a voňavém prostředí? Přijďte se podívat do Svíčkárny Rodas v Písku ve Sladovně. Můžete si zde vlastnoručně ozdobit svíčky, vykrojit a odlévat glycerinová mýdla, nasypat koupelové soli či odlévat voskové pastelky dle svých představ a fantazie.
Písek, Jihočeský kraj

Sladovna Písek – galerie hrou

Zážitkové výstavy pro celou rodinu, čtyři patra zážitků a kreativity. Výstavy a jejich témata prostřednictvím hry nabízí spoustu inspirace a poznání. Přijďte a poznejte svět Jana Amose Komenského, zažijte Mraveniště, zahnízděte ve světě ilustrovaných knížek, nebo si něco vytvořte v Animáriu.
Písek, Jihočeský kraj

Laser Aréna Písek

Laser Aréna Písek, to je zábava pro každého bez rozdílu věku. Užijete si zde příjemné rodinné odpoledne při hře, kávě, čokoládě či posezení večer s přáteli.
Písek, Jihočeský kraj

Elektrárna královského města Písku

Elektrárna královského města Písku vznikla na místě bývalého Podskalského mlýna na doporučení vynálezce Františka Křižíka.
Písek, Jihočeský kraj

Galerie Dragoun v Písku

Na jednom místě můžete vidět sbírku děl akademického malíře, krajináře a portrétisty Františka Romana Dragouna. Rozsáhlé dílo, za které obdržel mnoho významných cen, odráží jeho vlastenectví a velkou lásku k rodnému kraji, lidem a přírodě.
Písek, Jihočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace U Reinerů v Písku

Plzeňská restaurace U Reinerů se nachází v historickém centru Písku. Nabízí to nejlepší ze staročeské i české kuchyně a širokou nabídku piva, vína i nealkoholických nápojů.
Písek, Jihočeský kraj

Apartmány v centru města Písek

Ubytování v apartmánech v centru města Písek.
Písek, Jihočeský kraj

Kavárna Až na půdu

Ráno kavárna, přes den bistro a večer bar v historickém centru Písku.
Písek, Jihočeský kraj

Penzion s restaurací U zlatého býka v Písku

Srdečné přijetí, příjemné a útulné prostředí ideální pro vaše výlety po Písecku ať už na kole, nebo pěšky, či za zážitky s nádechem tajemna.
Písek, Jihočeský kraj

Hotel Biograf v Písku

Luxusní čtyřhvězdičkový hotel v centru města Písku nabízí svým hostům nejen komfortní ubytování, bohaté snídaně, nekuřáckou kavárnu, finskou saunu a 2 moderně vybavené konferenční místnosti, ale i celou řadu dalších služeb, které jistě osloví i toho nejnáročnějšího hosta.
Písek, Jihočeský kraj

Vykulená Sova

Najdete nás přibližně 50 m rovně od Starého mostu. Posadit se můžete ve vnitrobloku na zahrádce nebo uvnitř naší stylově zařízené kavárny.
Písek, Jihočeský kraj

Hotel Buly v Písku

Hotel Buly je umístěn v klidné části města přitom nedaleko historického centra a slavného Kamenného mostu. V bezprostřední blízkosti hotelu je tenisový a fotbalový areál, zimní stadion, bowling, krytý i venkovní plavecký bazén, koupaliště a desítky kilometrů atraktivních cyklostezek.
Písek, Jihočeský kraj

Interhotel America

Rodinný hotel situován v klidové zóně.
Písek, Jihočeský kraj