Úvod > Kalendář akcí >  Jak se žije v indickém velkoměstě – cestovatelská přednáška

Jak se žije v indickém velkoměstě – cestovatelská přednáška

Kdy 17. leden 2019 18:00 - 20:00 Společenské akce
Město Pune v indickém státě Maharasthra patří mezi nejvýznamnější centra indické ekonomiky, a to především díky zahraničním investicím. Působí zde řada firem v oblastech informačních technologií nebo komunikace.
Město Pune v indickém státě Maharasthra patří mezi nejvýznamnější centra indické ekonomiky, a to především díky zahraničním investicím. Působí zde řada firem v oblastech informačních technologií nebo komunikace. V těsné blízkosti kancelářských komplexů a luxusních bytovek pro střední třídu se ale stále nacházejí chudinské slumy, přeplněné silnice a prasata pasoucí se v odpadcích.

Rychle rostoucí velkoměsto vstřebává statisíce migrantů ze všech částí Indie. V jedné čtvrti tu najdete chrámy třeba i čtyř různých náboženství a příslušníky pestré škály rozličných kultur. Není výjimkou, že sousedé hovoří zcela odlišným jazykem, nebo že při zahájení komunikace nejdříve domluví, který jazyk budou používat.

Besedu povede cestovatel Dominik Obruča, při které pomocí promítání vlastních fotek představí své zkušenosti a poznatky z tříměsíčního pobytu v indickém městě, kde působil na stáži u lokální neziskovky a dělal zde výzkum ke své diplomové práci o migraci v Indii.
Celý popis
Naposledy změněno: 11. 1. 2019