Úvod > Kalendář akcí > Akce pro děti > Jak se tepe pohádka. Vyprávění a tvořivé zpracování pohádek ze Sýrie
Akce pro děti

Jak se tepe pohádka. Vyprávění a tvořivé zpracování pohádek ze Sýrie

Tvůrčí dílna pro děti od 5 do 11 let a rodiny, kterou pořádá InBáze, o. s. ve spolupráci s Městskou knihovnou v Praze.

Poslechni si tento příběh. Je jiný než znáš. Poslechni si pohádky a pověsti Sýrie. Země starobylých tradic dálného Orientu, kterou již tři roky sužuje válečný konflikt. Mnoho jejích občanů žije dnes v České republice. Jaké pohádky si pamatují ze svého dětství?

Lidé si příběhy vyprávějí od pradávna. Hluboko v nich se skrývají kořeny jejich kultury. Přijďte si poslechnout, jak Marwan Alsolaiman vypráví tradiční syrské pohádky a pojďte v nich spolu s námi výtvarně bádat. Budeme tepat, pracovat s hřebíky, kladivem i kameny, kout i rýt do kovových papírů – inspirujeme se kovotepectvím, tradiční uměleckou technikou Sýrie.

Během dílny se můžete těšit na ukázky arabské kuchyně připravené sociálním podnikem Ethnocatering. Dílna je koncipována jako celek. Po úvodním společném vyprávění a čtení příběhů na vás čeká výtvarná tvorba. Prosíme vás proto, abyste přišli včas.

20. Mezinárodní festival outdoorových filmů

20. ročník Mezinárodního festivalu outdoorových filmů. Festival současně probíhá na třiceti místech v Česku a na Slovensku, k festivalu tradičně patří také doprovodné programy a besedy.
Praha 1, Praha

Pastýři, nespěte, ej pastýři nespěte

Taneční soubor Jaro ve spolupráci s muzikou Jara pořádá tradiční velké vánoční představení Pastýři, nespěte, ej pastýři nespěte. Během večera plného tance, zpěvu a adventních zvyků vystoupí všichni členové souboru od malých až po dospělé tanečníky.
Praha 1, Praha

Barokní opevnění Prahy – komentovaná prohlídka

Třetí ze série vycházek věnovaných opevnění Prahy.
Praha, Praha

Zažij Prahu – Výprava za zkamenělinami

Procházka s paleontologem pražskou přírodou. A možná si odnesete i nějakou tu zkamenělinu!
Praha, Praha

Aktivity v okolí

Městská knihovna na Mariánském náměstí v Praze

Městská knihovna na Mariánském náměstí byla postavena v letech 1925-1928 podle projektu architekta Františka Roitha, žáka profesora vídeňské akademie Otto Wagnera. Budova byla koncipována jako kulturní instituce s širokými možnostmi svého využití včetně výstavních, přednáškových a koncertních sálů.
Praha 1, Praha

Literární stezky Prahou

Literární stezky vás provedou Prahou tak, jak ji neznáte. Na podzim 2011 bylo za souhlasu památkářů a magistrátu napsáno několik krátkých úryvků z děl českých spisovatelů na známá frekventovaná místa. Sto metrů dlouhé texty byly umístěny vzhledem ke vztahu autora nebo díla k místu.
Praha, Praha

Divadlo Říše loutek Praha

Loutkové amatérské divadlo Říše loutek bylo založeno akad. soch. Vojtou Suchardou v roce 1920. Od roku 1928 soubor sídlí v nových prostorách, vybudovaných jako součást nové budovy Městské knihovny v Praze, v Žatecké ulici.
Praha 1, Praha

Národní divadlo Marionet

Národní divadlo marionet (NDM) v rámci Kulturního systému Via Praga vstoupilo do českého divadelního života v červnu roku 1996, kdy začalo v unikátním a památkově chráněném divadelním prostoru Říše loutek ve stylu art deco uvádět marionetové provedení Dona Giovanniho.
Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Emblem Hotel – luxus na kraji Staroměstského náměstí

Pětihvězdičkový Emblem Hotel stojí v centru Prahy, 300 metrů od Staroměstského náměstí. Nabízí střešní terasu s panoramatickým výhledem na centrum Prahy.
Praha, Praha

Restaurace George Prima Steak

George Prime Steak, ztělesnění amerického stylu steakhousu, se nachází v srdci pražského Starého Města. Posláním restaurace je vždy podávat perfektní steak.
Praha 1, Praha

Hotel Clementin – nejužší pražský hotel

Romantický hotel Clementin Old Town se nachází přímo v samém srdci historického centra Prahy, mezi Staroměstským náměstím a Karlovým mostem. Kuriozitou domu je jeho šířka, pouhých 3,28 m, což z něj činí druhý nejužší dochovaný dům v Praze a zcela jistě nejužší hotel v Praze.
Praha 1, Praha

Whisky Restaurant, Bar & Museum

Whiskey Restaurant, Bar & Museum je velkolepým místem kombinujícím restauraci, bar a jednu z nejširších kolekcí whisk(e)y na světě. Naleznete nás přímo v historickém centru města vedle Staroměstského náměstí v rozlehlých podzemních prostorách na rohu Kaprovy a Maiselovy ulice.
Praha 1, Praha