Úvod > Kalendář akcí > Jak se divokým koním vrací svoboda: Ze skicáře akademického malíře Jana Sováka
Jak se divokým koním vrací svoboda: Ze skicáře akademického malíře Jana Sováka
">
2.11.
1.5.
+ Přidat foto

Jak se divokým koním vrací svoboda: Ze skicáře akademického malíře Jana Sováka

Kdy 2. listopad 2019 - 1. květen 2020 Výstavy
V jurtě v Zoo Praha byla dnes zahájena výstava „Jak se divokým koním vrací svoboda“, která nese podtitul „Ze skicáře akademického malíře Jana Sováka“.
Malíř a ilustrátor Jan Sovák, který po dlouhá léta působil ve Spojených státech a Kanadě a spolupracoval např. se spisovatelem Michaelem Crichtonem, letos absolvoval transport koní Převalského z České republiky do Mongolska a zachytil ho ve svých obrazech a skicách.

Hlavní stránka > Aktuálně ze Zoo Praha > Akce v Zoo Praha
Lenka Pastorčáková  |  02. 11. 2019

V jurtě v Zoo Praha byla dnes zahájena výstava „Jak se divokým koním vrací svoboda“, která nese podtitul „Ze skicáře akademického malíře Jana Sováka“. Malíř a ilustrátor Jan Sovák, který po dlouhá léta působil ve Spojených státech a Kanadě a spolupracoval např. se spisovatelem Michaelem Crichtonem, letos absolvoval transport koní Převalského z České republiky do Mongolska a zachytil ho ve svých obrazech a skicách.

Jan Sovák se proslavil především stovkami zdařilých paleontologických rekonstrukcí, které vytváří pod vedením světově uznávaných vědců. Jeho díla jsou ozdobou významných muzeí v Evropě, Asii i Americe. Výstava „Jak se divokým koním vrací svoboda“ bude v jurtě u výběhu koní Převalského v horní části Zoo Praha přístupná do začátku května.
Celý popis
Naposledy změněno: 3. 11. 2019