!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Kalendář akcí > Jak krmit ptáky? - výstava v Botanické zahradě Praha
Jak krmit ptáky? - výstava v Botanické zahradě Praha
"> ">
17.1.
1.3.
+ Přidat foto

Jak krmit ptáky? - výstava v Botanické zahradě Praha

Kdy 17. leden 2020 - 1. březen 2020 Výstavy
Na výstavě představíme základní typy krmítek s doporučením, čím ptáky správně krmit a kdy s krmením začít.
Víte, že podle nejnovějších poznatků je v současné době ptáky zapotřebí přikrmovat celoročně? Nesmíme zapomínat ani na vhodná napajedla, jejichž význam stoupá především v horkých letních dne

Jak krmit ptáky (nejen) v zimním období?
V pořadí již jedenáctý ročník ornitologické výstavy v Botanické zahrada hl. m. Prahy dětem
i dospělým představí základní typy krmítek a objasní, čím ptáky správně krmit a kdy s krmením začít. Víte, že podle nejnovějších poznatků je zapotřebí ptáky přikrmovat celoročně?

Výstava také upozorní na potřebu nabízet ptákům vodu v podobě různých napajedel, a to především v horkých letních dnech. Tradičně nebudou chybět ukázky nevyhovujících ptačích budek a polobudek v porovnání se správnými variantami. Uvnitř vegetariánského bistra si pak návštěvníci budou moci v klidu prohlížet „katalog“ nejběžnějších zahradních ptáků.
 
Botanická zahrada se zapojila do celorepublikové akce Ptačí hodinka
O víkendu 10.–12. ledna proběhne pod hlavičkou České společnosti ornitologické druhý ročník celorepublikového sčítání ptáků na krmítkách. V letošním roce do této akce mohou zapojit také návštěvníci trojské botanické zahrady. Od 8. ledna bude v blízkosti bistra v Ornamentální zahradě umístěno krmítko, kde bude možné po celou zimu přilétající ptáky pozorovat. Ačkoli se jedná o vědecký výzkum, Ptačí hodinky se může zúčastnit úplně každý i bez předchozích zkušeností, stačí se držet jednoduchého návodu, který připravila Česká společnost ornitologická.
Celý popis
Naposledy změněno: 12. 12. 2019