Úvod > Kalendář akcí > Jak hrát ve filmu
Hudební a divadelní akce

Jak hrát ve filmu

Praktický celoroční kurz pro nadšené zájemce o filmové herectví. V rámci tohoto intenzivního kurzu, složeného ze série přednášek, filmových ukázek a exkluzivních praktických hereckých cvičení, se budeme podrobně věnovat specifikům filmového herectví.
Kurz vám umožní pod vedením profesionální filmové režisérky hluboký a erudovaný vhled do komplexního a fascinujícího umění filmového herectví. Jednotlivé techniky si vyzkoušíte na vlastní kůži, a tak můžete získat sebevědomí při herecké práci před kamerou. Praktické herecké cvičení budeme natáčet na kameru, herci budou pracovat samostatně formou monologů a situačních etud, ale také kontaktně formou dialogů.. Herečtí partneři se budou vždy vzájemně střídat, abychom si užili různorodost. Absolventi si z kurzu odnesou množství vlastních natočených etud, skvělé zážitky, nové přátelé a kontakty do budoucnosti. Zároveň se filmoví herci okamžite uplatní v krátkých filmech filmových studentů z dalšího kurzu Free Cinemy (Jak stvořit film), který probíhá paralelně s kurzem hereckým. 

Kurzisté mají v ceně také teoretický filmový kurz Jak vidět film.
lektorka: Viktoria Rampal Dzurenko

Feedback: "Upír Nosferatu byl tvůrčí laskomina. Toto zadání mi nově přineslo možnost točit v exteriéru, pracovat s fragmentárností herecké filmové práce, bojovat s udržením koncentrace při přesunech z místa na místo a udržet napětí. Viky mě neustále povzbuzovala, motivovala a posouvala vpřed. Byla to jízda sebezdokonalování, " Kateřina Dudová (viz obrázek)

"Nikdy by mě nenapadlo, že je možné za tak krátkou chvíli tolik rozvinout herecké schopnosti herce, jako to s námi dokázala Viky. Její dynamická energie, motivace, humor a nátlak zajít za hranici komfortní zóny mě vystřelili rychlou parou vpřed a rozproudili ve mě všechny herecké smysly." Gabriella Pravdová jako Marilyn Monroe

Provozovatel

Pražské kreativní centrum

Staroměstské náměstí
110 00 Praha 1
Tel.:
+420 777 577 880
Email:
alexandra@freecin...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.freecinema.cz
GPS:
50,090733 14,444154
 
Region:
Praha
Město:
Praha 1
 

Vstupné

Cena: 8 500 Kč

Snížená cena: 8 000 Kč

Poznámka:8500 dospělí, 8000 studenti, kurz Jak vidět film k tomu ZDARMA

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí