!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Jak dubové listí na Moráni šustí aneb Náš posvátný háj, co jinde nemaj
Jak dubové listí na Moráni šustí aneb Náš posvátný háj, co jinde nemaj
">
6.8.
30.8.
+ Přidat foto
Výstavy

Jak dubové listí na Moráni šustí aneb Náš posvátný háj, co jinde nemaj

Kdy 6. srpen 2020 10:0030. srpen 2020 18:00
Výstava výtvarného spolku Lughnasadh. K vidění bude nově vzniklá sestava uměleckých děl členů a hostů keltského spolku, inspirovaných odkrýváním pozapomenutých keltských vrstev historie Karlova náměstí, spolu s bájí o cestě do neznáma.
Spolek Lughnasadh volně sdružuje výtvarníky, jak členy spolku, tak jejich hosty. Amatéry i profesionály. Na předem dané téma, které  má vždy vazbu na historii keltského osídlení v dané lokalitě, vytvoří autoři díla, která posléze představí na společné výstavě. Autor projektu, pan Josef Ryzec, předá umělcům zvolené táma předem, zhruba symbolických 9 měsíců. Výtvarníci jej ztvární ve svém díle,  každý podle toho, jak v něm zadání rezonuje. S výstavou je spojená oslava keltského svátku Lughnasadhu. Lughnasadh byl keltským svátkem ve kterém probíhala sklizeň plodů. Byl posledním ročním obdobím keltského roku.
 
Zobrazit více
Naposledy změněno: 8. 6. 2020