Úvod > Kalendář akcí > Jablečné Holešovice: Jablečné slavnosti a festival moštů a ciderů
Jablečné Holešovice: Jablečné slavnosti a festival moštů a ciderů
"> "> "> "> "> "> "> "> "> jablkobrani_hlavni_fotka.jpg
12.10.
+ Přidat foto

Jablečné Holešovice: Jablečné slavnosti a festival moštů a ciderů

Kdy 12. říjen 2019 9:00 - 18:00 Gastronomické akce
V sobotu 12. října se budou v holešovické tržnici v Praze 7 od 9 do 18 hodin konat Jablečné slavnosti a festival moštu a cideru. Vedle jablek samotných jsou v Česku oblíbené i produkty z tohoto ovoce – od koláčů po stále oblíbenější cider.
Oslavte podzim na Jablečných slavnostech, festivalu moštu a cideru a ochutnejte jablka od dvaceti českých ovocnářů, výrobců moštu a cideru! Zveme všechny fanoušky jablek a všeho s tím spojeného na sobotu 12. října 2019 do Holešovické tržnice od 8 do 18 hodin.

Čerstvá jablka jsou nejen chutná, ale i zdraví prospěšná. Na slavnostech jich bude dostatek. Jablka neobsahují tuky ani sodík nebo cholesterol. Jsou vynikajícím zdrojem pektinu, rozpustné vlákniny, která pomáhá snižovat hladinu krevního cukru, snižuje cholesterol a zlepšuje trávení. Na slavnostech se představí česká jablka novějších i velmi tradičních odrůd a také různé produkty, které lze z tohoto ovoce vyrobit.

Festivalu Jablečné Holešovice se zúčastní více než 20 společností – ovocnáři, výrobci cideru a moštů nebo štrúdlů, džemů a dalších jablečných dobrot. K vidění a ochutnání bude na padesát českých odrůd jablek, z toho některé i velmi vzácné a staré, jako například Matčino, Zvonkové nebo Holovouský malináč.
Celý popis
Naposledy změněno: 7. 10. 2019