Největší sportovní areál západočeské Šumavy pořádá
jediné mezinárodní závody ve sjezdu horských kol, které se v posledních letech jezdí v ČR. Za poslední dekádu se při iXS Downhill Cupu na tratích zdejšího
bikeparku představilo či ještě představí celkem přes 4000 bikerů a bikerek z více než 40 zemí světa.
Letos se evropský Downhill Cup pojede ve dnech 4. až 6. července 2025 a mohou na něm startovat i jezdci bez licence. Pořadatelé si od toho slibují vyšší účast startujících, než v předchozích cca 10 ročnících, kdy se závodů ve sjezdu/downhillu mohli účastnit jen licencovaní cyklisté.