Úvod > Kalendář akcí > Hudební a divadelní akce > Iva Bittová a Rok české hudby v Zámeckém areálu Ctěnice
Hudební a divadelní akce

Iva Bittová a Rok české hudby v Zámeckém areálu Ctěnice

V rámci Roku české hudby vystoupí v Zámeckém areálu Ctěnice Iva Bittová. Koncert se koná v zastřešeném prostoru Jízdárny.

Zpěvačka, houslistka a herečka Iva Bittová patří k nejvýznamnějším osobnostem české alternativní hudební scény. Vystudovala konzervatoř v Brně a dlouhodobě tam působila v avantgardním divadelním souboru Husa na provázku, kde na sebe upozornila v roli Eržiky ve hře Balada pro banditu. Po několika hereckých rolích se rozhodla věnovat hudbě, převážně zpěvu a houslím.

Hudební aranžmá jejích písní je velmi široké. Od vlastní interpretace lidových písní, přes rock a jazz se dostala až k operní hudbě. Iva Bittová představí své nové CD, společně se svým hostem Petrou Froese zazpívají cikánské a židovské písně.

Petra Froese vystudovala pražskou HAMU, svoji kariéru začala v Německu, kde žije doposud, zde v Čechách ji mohli slyšet nedávno posluchači na mahlerovském festivalu v Kališti.

V rámci Roku české hudby vystoupí v Zámeckém areálu Ctěnice:

20.7.2014 Karel Plíhal

31.8. 2014 Dětská opera Praha

Provozovatel

Zámecký areál Ctěnice

Bohdanečská 259/1
190 17 Praha 9
Tel.:
+420 606 859 952
Tel.:
+420 601 555 079
Email:
dolezelova@muzeum...
Email:
klabanova@muzeump...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.zamekctenice.cz
GPS:
50,149319 14,564030
 
Region:
Praha
Město:
Praha 9
Tipy na výlet:
Praha 9 a okolí
 

Vstupné

Cena: 250 Kč

Poznámka:

Prodej vstupenek v síti TicketPro, v den koncertu v pokladně zámku.

 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Betlémy 2022 – kostel Povýšení sv. Kříže ve Vinoři

Projekt Betlémy 2022 má umožnit návštěvníkům snadnější prohlídku betlémů nejen v centru Prahy. Od 24. prosince, po celé vánoční období, jsou tyto betlémy vystaveny v pražských kostelech.
Praha, Praha

Betlémy 2022 – kostel Povýšení sv. Kříže ve Vinoři

Projekt Betlémy 2022 má umožnit návštěvníkům snadnější prohlídku betlémů nejen v centru Prahy. Od 24. prosince, po celé vánoční období, jsou tyto betlémy vystaveny v pražských kostelech.
Praha, Praha

Betlémy 2022 – Kostel sv. Remigia v Čakovicích

Tento betlém patří spíše mezi menší díla. Tvoří jej několik desítek figurek vyřezaných ze dřeva. Autor ani doba vzniku nejsou známé. Odhad jej zařazuje přibližně do dvacátých let 20. století.
Praha 9, Praha

Pražský majáles 2023

Majálesový program zahrnuje širší program oslav, který sdružuje několik studentských akcí a je zaměřen především na nemainstremové a umělecké studentské aktivity a hlavní den oslav, což je vyvrcholení akce v podobě majálesovýho průvodu a velkého open-air festivalu.
Praha 9, Praha

Aktivity v okolí

Jezdecká škola Ctěnice

Jezdecká společnost Ctěnice poskytuje ucelenou klasickou výuku jízdy na koni pod vedením zkušených trenérů a cvičitelů od samých počátků až po zvládnutí středního stupně sportovní výkonnosti.
Praha 9, Praha

Zámek Ctěnice – romantika na okraji Prahy

Ve Ctěnicích, na severovýchodním okraji Prahy, najdete romantický zámecký areál, který je ideálním cílem pro cyklisty a rodiny s dětmi. V areálu zámku najdete také romantické ubytování v bývalé sýpce.
Praha, Praha

Zámek ve Vinoři a přírodní rezervace Vinořský park

Barokní zámek ve Vinoři byl postaven podle projektu architekta Františka Maxmiliána Kaňky, dvorního architekta rodu Černínů. Přímu u zámku se nalézá park a obora, kterou propojuje Naučná stezka Vinořský park a Satalická bažantnice.
Praha 9, Praha

Naučná stezka Vinořský park a Satalická bažantnice

Naučná stezka vede po dvou chráněných územích: přírodní rezervaci Vinořský park a s ní alejemi spojené přírodní památce Satalická bažantnice. Stezka dlouhá 3,5 km začíná u rybníka Velká Obůrka v Praze 9 – Vinoři. Každé z devíti zastavení doplňuje kvízová otázka a interaktivní úkol.
Praha 9, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Pytloun Zámecký Hotel Ctěnice

Luxusní 4* zámecký hotel – Pytloun Zámecký Hotel Ctěnice je součástí zámeckého areálu Ctěnice v místní části Vinoř na severovýchodním okraji Prahy asi 10 km od historického jádra hlavního města. V oblasti, která byla osidlována od nejstarších dob.
Praha-Vinoř, Praha

Restaurace U Černínů

Stylová restaurace U Černínů nese v názvu velkou část historie obce Vinoř, která patřila významnému českému rodu Černínů plných 267 let. Restaurace byla otevřena po delší odmlce ve spolupráci s pivovarem Lobkowicz.
Praha 19, Praha

Zastávka u Srubu – restaurace v srdci kbelského parku

Restaurace Zastávka u Srubu se nachází v srdci kbelského parku a pyšní se skvělou kuchyní i možností sportovního vyžití v její blízkosti. Pokud máte rádi dobré jídlo, hledáte místo pro chvíle s přáteli, rodinou či místo odpočinku, zastavte se u Srubu.
Praha 19, Praha

Hotel SAS v Praze Satalicích

Na severovýchodním okraji Prahy 9 najdete Sportareál Satalice v jehož těsné blízkosti najdete hotel SAS. Maximální kapacita hotelu je 50 lůžek. K dispozici je parkoviště, Wi-Fi připojení. Hotel nabízí možnost ubytování s domácím mazlíčkem.
Praha 9, Praha