Úvod > Kalendář akcí > Festivaly > IV. Vidlácké neolympijské hry a oslava Dne vidlí
Festivaly

IV. Vidlácké neolympijské hry a oslava Dne vidlí

Zpestřete si návštěvu Muzea vidlí (700 exponátů) účastí na události roku. Můžete soutěžit, fandit nebo si vychutnat atmosféru vidláckého fesťáku. Disciplíny – hod vidlema na nepohyblivý cíl a do dálky, hod vidlema balíku slámy do výšky, časová prémie sběr kobylinců na čas a znalostní Qíz.
Letošních her se zúčastní soutěžící z Austrálie, Turecka, Irska ... Soutěží se v mužské i ženské kategorii. Navíc drobné soutěže pro děti ve věku 1-100 let a v našem farmářském mini zoo představíme na živo zvířata, které znají jen na talíři.

Hry zahájíme spanilým průvodem vidláků s alegorickými vozy Lichnovem. Čepujeme pivo Vidle. Kdo daruje muzeu vidle v jakémkoliv stavu opotřebení, získá hned na místě certifikát o nabytí titulu Vidlák. Budeme malovat vidlemi na vodní hladině technikou Ebru (www.ebru.cz). Budoucnost muzea se bude věštit z karet, kávové sedliny a pomocí kolovratu.

Na živo uslyšíte kapelu Čížina, která zde bude dotáčet svůj nový videoklip, buranský rock v podání Nebezpečných vidlí a pěvecký soubor Lobník, který přezpíval lidové písně tak, aby v nich byly vidle.
 

Provozovatel

Muzeum vidlí v Lichnově

Lichnov 147
793 15 Lichnov
Tel.:
+420 777 826 858
Email:
gemela@muzeumvidl...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.muzeumvidli.cz
GPS:
50,004389 17,615454
 
Region:
Moravskoslezský kraj
Oblast:
Jeseníky
Tipy na výlet:
Lichnov a okolí
 

Vstupné

Cena: zdarma

Poznámka:Vstupné je dobrovolné

 

Časová náročnost

4,0 hodiny

 
 

Po sopkách Bruntálska

Ppěší putování přes několik sopek v okolí Bruntálu,
Bruntál, Moravskoslezský kraj

Rýmařovský farmářský a řemeslný trh Puritas

Zveme vás na farmářský a řemeslný trh v Rýmařově.
Bruntál, Moravskoslezský kraj

Vánoční jarmark na zámku Bruntál

Tradiční předvánoční akce spojená s nákupem vánočních ozdob, dárkům, dobrým jídlem a pitím. Vánoční jarmark na zámku Bruntál proběhne v sobotu 10. prosince.
Bruntál, Moravskoslezský kraj

Adventní trhy v Krnově

Vánoce v Krnově letos přinesou pohádky, koncerty, vánoční kino a voňavé adventní trhy.
Krnov, Moravskoslezský kraj

Muzeum vidlí v Lichnově

Nosným tématem Muzea vidlí jsou vidle, vidláci, vidláctví a vše, co s tím souvisí. Muzeum má svou internetovou i kamennou podobu. Expozice jsou pod střechou i v zahradě. Můžete u nás aktivně ztrávit čas u koní, s vidlemi v ruce nebo se jen občerstvit a relaxovat.
Lichnov, Moravskoslezský kraj

Rozhledna na Anenském vrchu u Sosnové

Dřevěná rozhledna na Anenském vrchu u obce Sosnová na Opavsku vznikla na podzim 2018. Jedná se o sedmipatrovou dřevostavbu se šestiúhelníkovou vrcholovou plošinou, kotvena je do čtyř betonových pilířů, které jsou obložené kamenem.
Sosnová, Moravskoslezský kraj

Sadařova naučná stezka v Sosnové

Firmu Vitaminátor ze Sosnové znáte jako výrobce ovocných moštů a přesnídávek. Co jste ale možná nevěděli, je, že obhospodařují vlastní sady a připravili skvělý projekt Sadařova stezka.
Sosnová, Moravskoslezský kraj

Expozice ohýbaného nábytku na zámku Slezské Rudoltice

Přehlídku nábytku z ohýbaného dřeva najdete na zámku Slezské Rudoltice. Produkci firem a nejlepší kusy nábytku z přelomu 19. a 20. století zastupují firmy Gebruder Thonet, Jacob a Josef Kohn, D.G. Fischel, Mundus, L.A. Bernkop.
Milotice nad Opavou, Moravskoslezský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Zmrzlinový krámek v Lichnově

Točená zmrzlina v podhůří Nízkého Jeseníku je populární po celém Moravskoslezském kraji. Paní Tess Peter Gemelová vám ve svém zmrzlinovém foodtrucku nabídne velmi pestré a nevšední příchutě, které sama vyrábí. Srdce zákazníků si získala i pestrým zdobením a netradičními kornoutky.
Lichnov, Moravskoslezský kraj

Affinity Cafe Bar v Bruntále

Našimi specialitami jsou steaky připravované nejnovějšími technologiemi, skvělá pizza, vynikající saláty, káva a míchané nápoje. A to vše si můžete vychutnat ve zcela nekuřáckém prostředí.
Bruntál, Moravskoslezský kraj

Penzion a restaurace U Kata

Restaurace U Kata je pro každého, kdo hledá výbornou kuchyni za dobré ceny ve velmi stylovém interiéru. Salonek je ideální pro pořádání svateb, firemních večírků, prezentací, školících akcích a mnohých jiných.
Bruntál, Moravskoslezský kraj

Pivovar Hasič

Pivovar Hasič je jedním z mála regionálních pivovarů, který se specializuje na výrobu domácího piva. . Pivo nepasterizujeme ani nefiltrujeme.
Bruntál, Moravskoslezský kraj