Úvod > Kalendář akcí > Invisible Presence na Pražském hradě
Invisible Presence na Pražském hradě
"> "> "> ">
13.9.
31.10.
+ Přidat foto

Invisible Presence na Pražském hradě

Kdy 13. září 2018 10:00 - 31. říjen 2018 18:00 Výstavy
Autorská výstava kreseb, obrazů a obrazových reliéfů současného českého umělce Jiřího Matějů.
Od 13. září mohou návštěvníci Pražského hradu shlédnout autorskou výstavu kreseb, obrazů a obrazových reliéfů současného českého umělce Jiřího Matějů (*1960). Tato expozice sestává ze tří spolu souvisejících tematických okruhů, které budou samostatně rozvedeny ve třech výstavních sálech Královského letohrádku na Pražském hradě.

Tyto okruhy jsou nazvány „Událost člověka“, „Událost Země“ a „Neviditelná přítomnost“ (Invisible Presence), přičemž titul okruhu třetího je zároveň i shrnujícím názvem celého výstavního projektu. Svou formou abstraktního pojetí obrazu směřuje k vizuální interpretaci a aktualizaci prvotních zdrojů evropské duchovnosti. „Velká vyprávění“ jsou tak touto výstavou představeny jako „vizuální události“ v historickém kulturním prostoru.

Jiří Matějů (1960) je absolventem Akademie výtvarných umění ateliéru malby prof. Bedřicha Dlouhého. Je výrazným představitelem geometrické abstrakce, která však v jeho pojetí není statickou plochou ale nesmírně dynamickou hrou s linií, barvou a světlem. Jeho díla jsou vizuálními metaforami, které divákovi zpřítomňují to, co by jinak zůstalo neviděné.
Celý popis
Naposledy změněno: 4. 9. 2018