Úvod > Kalendář akcí > Výstavy > Interaktivní výstava – No pain no game
Výstavy

Interaktivní výstava – No pain no game

Národní technické muzeum otevírá výstavu, která je mimořádným projektem. Je to nejen interaktivní atraktivní výstava, ale i projekt s přesahem, který kromě zábavy inspiruje i k zamyšlení nad vztahem člověka a současné hry či techniky.
Výstava vznikla díky spolupráci Národního technického muzea s Goethe-Institutem a koná se v rámci festivalu Spieltrieb/ Hráčský instinkt, který je koncipovaný jako proměnný, interdisciplinární putovní program. Výstava zaznamenala velký úspěch v roce 2014 v Krakově a Lublani, po představení v Národním technickém muzeu v Praze ji budou moci návštěvníci zažít v dalších evropských městech, v Budapešti, Bratislavě, Košicích a Vilniusu.

Výstavu NO PAIN, NO GAME vytvořili na požádání Goethe-Institutu Volker Morawe a Tilman Reiff, umělecké duo /////////fur//// z Kolína nad Rýnem, které získalo za své projekty renomované mezinárodní ceny. Dílo uměleckého dua /////////fur//// se pohybuje na rozhraní mezi uměním a hrou, kritikou médií a zábavou, provokuje a současně dokáže nadchnout. //////////fur//// chtějí z umění učinit fyzický prožitek – a to i za hranicí příjemných zážitků. V projektu NO PAIN, NO GAME se věnují fenoménu současné hry. Hra je kulturní praxe, která člověka provází a utváří již po tisíciletí, podněcuje jeho fantazii a pobízí ho k maximálním výkonům. Ještě nikdy ale všední den lidí všech věkových kategorií tolik nenasycovaly a neutvářely herní prvky. Svědci tohoto vývoje hovoří o trendu gamifikace, neboli zrušení hranic mezi realitou a hrou, mezi prací a zábavou. Výstava chce zohlednit rostoucí význam fenoménu hry. Důležité je neprobírat a neuplatňovat hru pouze v komerčním kontextu, ale i v rámci kulturního diskursu.

Ve výstavě naleznou návštěvníci 10 aktivních instalací, které různými způsoby zvou k interakci – ke hře, a to podle náročnosti návštěvníky od 6 let, 12 nebo až 16 let. Výstava představí počítačovou hru, která každou chybu trestá skutečnou bolestí, nejmenší sociální síť na světě, koule, které se jako mávnutím kouzelného proutku při zpěvu pohybují, či flipper, na kterém hrají návštěvníci na stejné úrovni s hráči tvrdými jako ocel. Vyzkoušet si interaktivní artefakty bude v několika případech stát návštěvníky trochu odvahy, ale užijí si i humorné situace. Aktivity pro menší návštěvníky jsou ,,úplně bezbolestné“ a přívětivé.

Výstava NO PAIN NO GAME – NEJBOLESTIVĚJŠÍ VÝSTAVA NA SVĚTĚ bude pro návštěvníky Národního technického muzea přístupná od 17. prosince 2014 do 8. února 2015 ve velkém expozičním sále Technika hrou. Výstava zpestří nabídku muzea, přinese nové podněty a věříme, že osloví nejen mladé návštěvníky.

Národní technické muzeum za 80 Kč – Výročí úmrtí Václava Havla

V roce 2022 je připraveno při příležitosti výročí a významných dnů 8 termínů, během kterých bude možné navštívit Národní technické muzeum za vstupné 80 Kč. Výročí úmrtí Václava Havla (18. 12. 2011).
Praha 7, Praha

Adventní soboty v Národním technickém muzeu

Národní technické muzeum zve na zajímavý program na adventní soboty, při kterém si návštěvníci můžou zpestřit čekání na Vánoce.
Praha 7, Praha

Adventní soboty v Národním technickém muzeu

Národní technické muzeum zve na zajímavý program na adventní soboty, při kterém si návštěvníci můžou zpestřit čekání na Vánoce.
Praha 7, Praha

Adventní soboty v Národním technickém muzeu

Národní technické muzeum zve na zajímavý program na adventní soboty, při kterém si návštěvníci můžou zpestřit čekání na Vánoce.
Praha 7, Praha

Aktivity v okolí

Národní technické muzeum Praha – ráj exponátů z oblasti vědy a techniky

Expozice NTM překvapí moderním muzejním pojetí. Svůj prostor tu nacházejí sbírky architektury, stavitelství a sbírka polygrafie. Nechybí stálé expozice Chemie kolem nás, Měření času, hutnictví, Interkamera a Technika hrou, expozice televizního studia nebo expozice kontaktních čoček.
Praha 7, Praha

Kids' Lab Abrakadabra v Národním technickém muzeu Praha

Kids' Lab Abrakadabra je první dětská chemická laboratoř v Česku, která se nachází v Národním technickém v Praze. Žákům základních škol od 6 do 12 let zábavnou formou představuje chemii a dává jim možnost vyzkoušet si ji prostřednictvím hravých pokusů.
Praha 7, Praha

Historický kolotoč na pražské Letné

Na hraně Letenských sadů před Národním technickým muzeem stojí nejstarší dochovaný podlahový kolotoč v Evropě zhotovený roku 1892. Na koních a v autíčkách se mohou svézt děti i dospělí. Podmínkou je tělesná hmotnost do 100 kg.
Praha 7, Praha

Expozice Historie kontaktních čoček v Národním technickém muzeu

Expozice mapuje historii kontaktních čoček a představuje světový přínos českého vědce Otto Wichterleho, který stál za vynálezem vhodného materiálu a způsobu výroby měkkých kontaktních čoček.
Praha 7, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Brasserie Ullmann v Letenském zámečku

Výletní restauraci naleznete v Letenských sadech v prostorách novorenesančního Letenského zámečku, který byl postaven v roce 1863 podle návrhu významného českého stavitele a architekta Vojtěcha Ignáce Ullmanna.
Praha 7, Praha

Café Letka na Letné

Příjemná kavárna s dobrou kávou z berlínské pražírny Five Elephant a bar s drinky všeho druhu v jednom, to je Café Letka v Letohradské ulici.
Praha 7, Praha

Restaurace Letenský zámeček – jedinečná restaurace v srdci Letenských sadů

Objevte Letenský zámeček v Praze na Letné jako místo pro konání stylových večírků a oslav. Přijďte ochutnat "zlatý fond" mezinárodní kuchyně v prostorách, které již skoro 150 let slouží k pohostinství.
Praha 7, Praha

Restaurace Peperoncino

Provozujeme rodinnou restauraci se zaměřením na středomořskou kuchyni. Nabízíme výběr italských vín a denní menu.
Praha, Praha