!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Inspirační fórum - Re:demokracie v Jihlavě
Festivaly

Inspirační fórum - Re:demokracie v Jihlavě

Kdy 26. říjen 2019
9. ročník mezinárodního diskuzního fóra. Proměna demokracie a její výzvy v rychle se měnící společnosti v diskuzi pro veřejnost dne 26. října 2019.
Jakými způsoby se proměňují demokracie a co pro ně představuje ohrožení? Co můžeme čekat v budoucnosti? Jaké technologické, ekonomické a společenské vlivy můžeme čekat a jak se projeví v podílu občanů na vládnutí? Zaslouží si i demokracie reformy vyplývající z proměn světa?

Inspirační fórum je diskuzní platforma. Staví na důležitosti fyzického setkávání a sdílení společného prostoru jako nenahraditelné zkušenosti v éře instantní elektronické komunikace. V šesti dnech fórum otvírá šest témat, která v soudobé společnosti rezonují. V debatách, diskuzích a přednáškách se zabýváme novými fenomény, promýšlíme podstatné souvislosti, vedeme dialog a společně přímo iniciujeme nová témata pro dokumentární filmy, novinářské a literární texty či další umělecká díla.

Fórum propojuje obory lidské činnosti, vědní obory a specializace v zájmu multidisciplinarity, bez níž nelze složité problémy dnešního světa pochopit.

Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava 2019

Zobrazit více
Naposledy změněno: 31. 7. 2020