Úvod > Kalendář akcí > Autonapůl s FlixBusem
Autonapůl s FlixBusem
">
1.7.
15.12.
+ Přidat foto
Společenské akce

Autonapůl s FlixBusem

Kdy 1. červenec 2020 – 15. prosinec 2021
Až 50 kilometrů jízdy sdíleným autem zdarma a 10% slevu na jízdenku mohou od 1. července do 15. prosince využít všichni, kdo cestují s FlixBusem a využívají carsharing Autonapůl.
Obě společnosti chtějí cestující motivovat, aby kombinovali dopravu autobusem i autem tak, jak je to pro ně nejvýhodnější – časově i finančně. Autonapůl v současnosti nabízí své vozy v devíti velkých městech v ČR, FlixBus zajišťuje pravidelná spojení do desítek lokalit v České republice.

Uživatelé často na dlouhé trasy kombinují různé dopravní prostředky. Třeba z Brna do Prahy zvolí autobus, ale pokračovat hromadnou dopravou až k babičce do Doks nebo za obchodním partnerem do Mělníka bývá složitější. Proto v Praze sáhnou po našem sdíleném autě, odvezou se na rodinný víkend nebo obchodní schůzku i zpět, a domů zase pokračují autobusem. Je to pro ně levnější a ekologičtější než jet celou cestu autem, a zároveň mohou v autobuse snadno třeba pracovat nebo odpočívat.

Carsharing je služba pro ty, kteří nejezdí autem příliš často a proto se jim vlastní vůz nevyplatí. Oceňují ho i firmy, které příležitostně potřebují využít o jedno nebo dvě auta navíc. Ze společného výzkumu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně a Dopravní fakulty ČVUT vyplynulo, že jedno auto flotily Autonapůl nahradí 15-17 soukromých vozů.


 
Zobrazit více
Naposledy změněno: 13. 8. 2021