Úvod > Kalendář akcí > Indiánská vesnička Rosehill – poznejte svět prérijních indiánů
Indiánská vesnička Rosehill – poznejte svět prérijních indiánů
"> "> "> "> "> "> ">
2.7.
31.8.
Přidat foto
Akce pro děti

Indiánská vesnička Rosehill – poznejte svět prérijních indiánů

Indiánská vesnice v Růžové na Děčínsku přibližuje život prérijních indiánů. Uvidíte zde dobově zařízená týpí, indiánské oblečení, hračky, zbraně i hudební nástroje. Můžete si zkusit lukostřelbu, hod oštěpem a tomahawkem. Každou sobotu je pak na programu show s indiánskými tanci, písněmi a divadlem.
Přijďte se podívat, jak před 150 lety žili severoameričtí prérijní indiáni – kočovní lovci bizonů.  Spoustu exponátů a dovedností si v tomto živém muzeu v přírodě můžete vyzkoušet - zastřílet si z luku, zabubnovat na buben, zahrát si indiánské hry, házet tomahawkem a oštěpem, vyrobit si čelenku, kožený náramek, nebo lapač snů. 

Na své si zde přijdou nejen děti, ale mnoho zajímavého z historie se dozvědí i dospělí.
Indiánská vesnice je během prázdnin otevřena denně od 10:00 do 17:00, kdy si návštěvníci mohou prohlédnout indiánskou osadu – dobově zařízené stany týpí, repliky indiánských předmětů a vyzkoušet různé dovednosti a hry.

Komentovaná prohlídka vesničky je na programu každou prázdninovou sobotu od 14:00 a navíc příležitostně i v týdnu (termíny jsou uvedené na webu). Od 15:00 do 16:00 pak probíhá vystoupení s indiánskými tanci, písněmi a divadlem. Během dvouhodinového programu uvidíte ukázky původních tanců a hudby, Bizoní a Orlí tanec, i příběh o prvním setkání indiánu s osadníky. Můžete si zatančit Hadí tanec, naučit se indiánskou seznamovací píseň. 

Provozovatel

Indiánská vesnička Rosehill

Janov - Hájenky
407 14 Růžová
Tel.:
+420 731 473 444
Email:
indianmuzeum@cent...
WWW:
www.rosehill.cz
GPS:
50,854238 14,289951
 
 

Vstupné

Cena: 60 Kč

Snížená cena: 30 Kč

Poznámka:Na sobotní show s programem je vstupné: 100 Kč dospělí; 60 Kč děti.

 

Časová náročnost

2,0 hodiny