ÚvodKalendář akcíVýstavyMalba a umělecké sklo
Výstavy

Malba a umělecké sklo

Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Moravskoslezský kraj nebo navštivte Výstavy v celé ČR.
Galerie MonAmi vás srdečně zve na výstavu Iny Kitzberger a Sebastiana Kitzbergera, kteří zahájí letošní výstavní kalendář expozicí maleb na plátně a uměleckého skla. Vernisáž, kterou uvede kurátorka Rosana de Montfort, se koná 26.1. v 17:00. Program hudebně doprovodí kytarista Jakub Jalůvka.
Na počátek naší sezony v Galerii MonAmi bychom vás chtěli pozvat na výstavu dvou velmi významných umělců z Rožnova pod Radhoštěm. Jsou jimi INA KITZBERGER a SEBASTIAN KITZBERGER, kteří odkopnou letošní výstavní kalendář expozicí maleb na plátně a uměleckého skla. Vernisáž, kterou uvede kurátorka Rosana de Montfort, se koná 26.1. v 17:00. Program hudebně doprovodí náš kytarový virtuoz, Jakub Jalůvka.

INA KITZBERGER
Architektka a malířka, se narodila na Slovensku. Vystudovala grafiku na Střední umělecké průmyslové škole v Košicích, akademický titul získala na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě, kde vystudovala obor rekonstrukce staveb u prof. Rastislava Janáka. Od roku 1990 žije v Rožnově pod Radhoštěm se svým mužem, sochařem Igorem Kitzbergerem. Společně zde založili galerii CREARS, kde působí jako galeristka a kurátorka. Zajišťuje tak celoroční program dvou výstavních prostor: vily CREARS a pavilonu Stage garden. Ve své volné tvorbě se věnuje především malbě a grafice. Tvorba je pro ni přirozeným pokračováním niterného života, autentickým vyjádřením

bytí, respektive bytím samotným. V obrazech odkrývá intuitivně tušené duchovní světy, formované a naplněné lidskou existencí. Každý symbol, každý znak je výpovědí o člověku, neboť ožívá a dochází k naplnění významem pouze skrze člověka. Figury a obličeje někdy zakryté maskou se z divokého víru barev vynořují nikoliv jako anonymní dav, ale jako jednotlivé bytosti s osobitým příběhem doprovázeným ozvěnou šamanských rituálů. Archetypy a symboly rozehrávají mnohavrstevnou obrazovou symfonii života – poznatelného i neznámého.

Krajina a architektura se v jejích obrazech objevuje jako nosič otisků lidské existence. Fragmenty budov odkrývají pohledy do dalších prostorových rovin, pootevřou dveře k tomu, co je uvnitř, ale co zůstane skryté. Prostory a průhledy zde dohromady vytvářejí pocitovou mapu světa, k jehož objevování jsme zváni bez přesného návodu, jak se v něm pohybovat. Obrazy, které jsou projevem vnitřní svobody, tak otevírají volné pole interpretací. Důležitou roli zde hraje také princip náhody uplatňovaný již v procesu tvorby.
Obrazy Ingrid Kitzbergerové jsou svébytným vyjádřením k mystériu života, k tajemné energii bytí. Jsou výpovědí o rovinách vědomí vykračujících mimo koncepty. Jejich kouzlo spočívá právě v té zcela záměrné neuchopitelnosti, díky níž jsou komplexní a opravdové.

SEBASTIAN KITZBERGER absolvoval Střední uměleckoprůmyslovou školu sklářskou ve Valašském Meziříčí. Po jejím dokončení pokračuje ve studiu skla na UMPRUM Praha v Atelieru Sklo pod vedením Ronyho Plesla. Sebastiánův rukopis je specifický – do jeho práce se promítají klasické dekorační techniky doplněné moderním tvaroslovím a barevností. Nejvýraznějším prvkem práce tohoto výtvarníka je dokonale řemeslně zvládnuté dekorativní broušení. Neobvyklost jeho práce přispěla i k několika významným oceněním ať už k vítězství v Junior Glass Match Sanssouci 2011, nebo ocení Talent Card v rámci Designbloku 2014.

My jsme poctěni prezencí děl tak významných umělců a těšíme se na vernisáž 26.1.2023 v 17:00.

Provozovatel

Galerie MonAmi

Slezské nám. 9/42
Bílovec
743 01 Bílovec
Tel.:
+420 777 573 159
Email:
info@demontfort.co
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
https://www.rosan...
GPS:
49,756467 18,016625
 
Region:
Moravskoslezský kraj
Oblast:
Poodří
Město:
Bílovec
Tipy na výlet:
Bílovec a okolí
 

Cena

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Skrytý středověk – prohlídky expozice na zámku Bílovec

V květnu vás čekají opět pravidelné komentované prohlídky expozice skrytý středověk.
Bílovec, Moravskoslezský kraj

Komentované prohlídky věže kostela sv. Mikuláše — prohlídka s vyhlídkou

V květnu vás čekají opět pravidelné komentované prohlídky věže kostela sv. Mikuláše.
Bílovec, Moravskoslezský kraj

Den města Bílovec 2024

Přijde oslavit den města Bílovec, čeká vás bohatý program.
Bílovec, Moravskoslezský kraj

Marcy Gulaba – Investuj do svojí duše

Tvůrčí dílna Pod Rukama a Marcela Gulaba – Profi čtení z ruky vás zvou na volně na sebe navazující program Investuj do svojí duše.
Bílovec, Moravskoslezský kraj

Mysl ostrá jako břitva

Tvůrčí dílna Pod Rukama a Ing. Pavla Hajdová vás zvou na volně na sebe navazující cyklus setkání Mysl ostrá jako břitva.
Bílovec, Moravskoslezský kraj

Vernisáž výstavy festivalových filmových klapek

Jedinečná výstava filmových klapek malovaných regionálními výtvarníky – hlavních cen nultého ročníku filmového festivalu BAF
Bílovec, Moravskoslezský kraj

Bílovecká 50

Bílovecká padesátka je tradiční turistický pochod pořádaný KČT Bílovec v okolí Bílovce. Na výběr budou pěší trasy v délce 10, 15, 25 a 50 km a cyklotrasy o délce 25, 50, 75 a 100 km.
Bílovec, Moravskoslezský kraj

Bajkerská amatérská regionální soutěž

Bajkerská amatérská regionální soutěž 2024 (dále jen BARS) má letos na programu devět závodů.
Bílovec, Moravskoslezský kraj

Městské muzeum Bílovec

Muzeum Bílovec sídlí s měšťanském domě vedle náměstí. Audioprůvodce – písař Johann vás provede muzeem, kde zjistíte mnoho zajímavostí o historii města, nebo také něco k bývalé továrně Salcher. V kouzelném sklepení máme skřítky Picmochy, kteří jsou součástí Pohádkového Poodří.
Bílovec, Moravskoslezský kraj

Křížová cesta v Bílovci

Křížová cesta z Bílovce směrem na Bílov bude přístupná od jara 2018. Křížová cesta vychází z z tradičních maleb, které zachycují posledních pár hodin života Ježíše Krista.
Bílovec, Moravskoslezský kraj

Maxišachy v Bílovci

Město Bílovec leží v trojúhelníku mezi Ostravou, Opavou a Novým Jičínem. Městská památková zóna byla v Bílovci vyhlášena v roce 1992. Slezské náměstí, které tvoří historické jádro města, bylo v roce 2001 nově zrekonstruováno. Součástí plochy náměstí se stala obří kamenná šachovnice.
Bílovec, Moravskoslezský kraj

Skrytý středověk v Bílovci

Expozice Skrytý středověk, která se nachází v suterénu bíloveckého zámku, byla veřejnosti zpřístupněna v polovině září loňského roku a představuje návštěvníkům nejstarší dějiny hradu a zámku prostřednictvím modelů, graficky zpracovaných textových a obrazových informací a scénického osvětlení.
Bílovec, Moravskoslezský kraj

Zámek Bílovec – dominanta stejnojmenného města

Zámek v moravskoslezském městě Bílovec, které se chlubí největší vydlážděnou šachovnicí v ČR, přestál několikrát nepřízeň osudu – na konci 2. sv. války zničující požár, který vypálil stavbu do základů. Po nákladné rekonstrukci, roku 1997, zasáhla budovu povodeň. Nyní se postupně otevírá veřejnosti.
Bílovec, Moravskoslezský kraj

Kostel sv. Mikuláše v Bílovci s vyhlídkovou věží

Dominantu Slezského náměstí v Bílovci tvoří kostelní věž, která nabízí rozhled daleko do kraje. Vznik kostela neodmyslitelně souvisí se založením města Bílovce kolem roku 1323 Vokem z Kravař.
Bílovec, Moravskoslezský kraj

Kaple svaté Barbory v Bílovci

O kapli, která patřila původně k městskému špitálu, existuje první zmínka z roku 1465. Gotická, patrně z části dřevěná kaple byla barokně přestavěna v roce 1726. Dnešní podobu získala při úpravě na obřadní síň města v 60. letech 20. století.
Bílovec, Moravskoslezský kraj

Stezka Hubleska v Bílovci

Stezka s názvem Hubleska se nachází na jihozápadě města a začíná u křižovatky ulic Bezručova a Pod Hubleskou.
Bílovec, Moravskoslezský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Antler

Hotel Antler se nachází ve městě Studénka pouhých 10 minut pěšky od vlakového nádraží, necelé 4 km od dálnice a 8 km od letiště Mošnov. Hotel leží v těsné blízkosti chráněné krajinné oblasti Poodří.
Studénka, Moravskoslezský kraj

Areál Setina

Areál Setina najdete v klidném a malebném údolí říčky Setiny, uprostřed smíšených lesů mezi obcemi Pustá Polom, Kyjovice, Těškovice a Hlubočec. Nabízí ubytování v pokojích a chatkách s velkou kapacitou. Je zaměřen na ubytování větších skupin, v rámci oslav či firemních akcí.
Pustá Polom, Moravskoslezský kraj

Sanatoria Klimkovice

Sanatoria Klimkovice jsou lázně s vynikající úrovní léčby, jejímž základem je mimořádný přírodní léčebný zdroj – vysoce koncentrovaná jodobromová solanka.
Klimkovice, Moravskoslezský kraj

Restaurace U Martiny ve Fulneku

Hostům nabízíme plně klimatizované příjemné posezení, speciality domácí i mezinárodní kuchyně. Salonek s kapacitou cca 50 míst je vhodný pro pořádání oslav či večírků dle vaší bujné fantazie.
Fulnek, Moravskoslezský kraj

Hotel Amos ve Fulneku

Hotel Amos leží téměř v centru města Fulnek a přece stranou městského ruchu. Poskytuje hostům příjemný pobyt a odpočinek a z pokojů i restaurace výhled do zahrady a na zahradní terasy.
Fulnek, Moravskoslezský kraj

Restaurace a penzion Vrtule

Vrtule je moderní zrekonstruovaná restaurace s penzionem, kde se nejenom dobře najíte, ale také si odpočinete. Najdete nás v malebné obci Petřvald, necelé 3 km od mezinárodního letiště Mošnov.
Petřvald, Moravskoslezský kraj

Domácí kuchyně v restauraci Na roli

Máte-li chuť na skvělou domácí pečeni – králíka, husu, kachnu či podobnou dobrotu, pak byste jistě měli navštívit podnik, který sice neleží ve velkém městě, ale cesta do něj se určitě vyplatí!
Petřvald, Moravskoslezský kraj

Penzion na zámku v Bartošovicích

Penzion na zámku v Bartošovicích nabízí celoroční ubytování v kategorii penzion.
Bartošovice, Moravskoslezský kraj