Úvod > Kalendář akcí > Výstavy > Malba a umělecké sklo
Výstavy

Malba a umělecké sklo

Galerie MonAmi vás srdečně zve na výstavu Iny Kitzberger a Sebastiana Kitzbergera, kteří zahájí letošní výstavní kalendář expozicí maleb na plátně a uměleckého skla. Vernisáž, kterou uvede kurátorka Rosana de Montfort, se koná 26.1. v 17:00. Program hudebně doprovodí kytarista Jakub Jalůvka.
Na počátek naší sezony v Galerii MonAmi bychom vás chtěli pozvat na výstavu dvou velmi významných umělců z Rožnova pod Radhoštěm. Jsou jimi INA KITZBERGER a SEBASTIAN KITZBERGER, kteří odkopnou letošní výstavní kalendář expozicí maleb na plátně a uměleckého skla. Vernisáž, kterou uvede kurátorka Rosana de Montfort, se koná 26.1. v 17:00. Program hudebně doprovodí náš kytarový virtuoz, Jakub Jalůvka.

INA KITZBERGER
Architektka a malířka, se narodila na Slovensku. Vystudovala grafiku na Střední umělecké průmyslové škole v Košicích, akademický titul získala na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě, kde vystudovala obor rekonstrukce staveb u prof. Rastislava Janáka. Od roku 1990 žije v Rožnově pod Radhoštěm se svým mužem, sochařem Igorem Kitzbergerem. Společně zde založili galerii CREARS, kde působí jako galeristka a kurátorka. Zajišťuje tak celoroční program dvou výstavních prostor: vily CREARS a pavilonu Stage garden. Ve své volné tvorbě se věnuje především malbě a grafice. Tvorba je pro ni přirozeným pokračováním niterného života, autentickým vyjádřením

bytí, respektive bytím samotným. V obrazech odkrývá intuitivně tušené duchovní světy, formované a naplněné lidskou existencí. Každý symbol, každý znak je výpovědí o člověku, neboť ožívá a dochází k naplnění významem pouze skrze člověka. Figury a obličeje někdy zakryté maskou se z divokého víru barev vynořují nikoliv jako anonymní dav, ale jako jednotlivé bytosti s osobitým příběhem doprovázeným ozvěnou šamanských rituálů. Archetypy a symboly rozehrávají mnohavrstevnou obrazovou symfonii života – poznatelného i neznámého.

Krajina a architektura se v jejích obrazech objevuje jako nosič otisků lidské existence. Fragmenty budov odkrývají pohledy do dalších prostorových rovin, pootevřou dveře k tomu, co je uvnitř, ale co zůstane skryté. Prostory a průhledy zde dohromady vytvářejí pocitovou mapu světa, k jehož objevování jsme zváni bez přesného návodu, jak se v něm pohybovat. Obrazy, které jsou projevem vnitřní svobody, tak otevírají volné pole interpretací. Důležitou roli zde hraje také princip náhody uplatňovaný již v procesu tvorby.
Obrazy Ingrid Kitzbergerové jsou svébytným vyjádřením k mystériu života, k tajemné energii bytí. Jsou výpovědí o rovinách vědomí vykračujících mimo koncepty. Jejich kouzlo spočívá právě v té zcela záměrné neuchopitelnosti, díky níž jsou komplexní a opravdové.

SEBASTIAN KITZBERGER absolvoval Střední uměleckoprůmyslovou školu sklářskou ve Valašském Meziříčí. Po jejím dokončení pokračuje ve studiu skla na UMPRUM Praha v Atelieru Sklo pod vedením Ronyho Plesla. Sebastiánův rukopis je specifický – do jeho práce se promítají klasické dekorační techniky doplněné moderním tvaroslovím a barevností. Nejvýraznějším prvkem práce tohoto výtvarníka je dokonale řemeslně zvládnuté dekorativní broušení. Neobvyklost jeho práce přispěla i k několika významným oceněním ať už k vítězství v Junior Glass Match Sanssouci 2011, nebo ocení Talent Card v rámci Designbloku 2014.

My jsme poctěni prezencí děl tak významných umělců a těšíme se na vernisáž 26.1.2023 v 17:00.

Provozovatel

Galerie MonAmi

Slezské nám. 9/42
Bílovec
743 01 Bílovec
Tel.:
+420 777 573 159
Email:
info@demontfort.co
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
https://www.rosan...
GPS:
49,756467 18,016625
 
Region:
Moravskoslezský kraj
Oblast:
Poodří
Město:
Bílovec
Tipy na výlet:
Bílovec a okolí
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Farmářské trhy ve Studénce

Zveme na farmářské a řemeslné trhy ve Studénce.
Studénka, Moravskoslezský kraj

Farmářské trhy ve Studénce

Zveme na farmářské a řemeslné trhy ve Studénce.
Studénka, Moravskoslezský kraj

Farmářské trhy ve Studénce

Zveme na farmářské a řemeslné trhy ve Studénce.
Studénka, Moravskoslezský kraj

Farmářské trhy ve Studénce

Zveme na farmářské a řemeslné trhy ve Studénce.
Studénka, Moravskoslezský kraj

Údolím Jamníku v Bílovci

Na pětikilometrové trase narazíte na celkem sedm cedulí s historickými i přírodovědnými informacemi. Dozvíte se, kdy byla vybudována místní přehrada i další zajímavosti.
Bílovec, Moravskoslezský kraj

Hubleska v Bílovci

Stezka s názvem Hubleska se nachází na jihozápadě města a začíná u křižovatky ulic Bezručova a Pod Hubleskou.
Bílovec, Moravskoslezský kraj

Městské muzeum Bílovec

Muzeum Bílovec sídlí s měšťanském domě vedle náměstí. Audioprůvodce – písař Johann vás provede muzeem, kde zjistíte mnoho zajímavostí o historii města, nebo také něco k bývalé továrně Salcher. V kouzelném sklepení máme skřítky Picmochy, kteří jsou součástí Pohádkového Poodří.
Bílovec, Moravskoslezský kraj

Křížová cesta v Bílovci

Křížová cesta z Bílovce směrem na Bílov bude přístupná od jara 2018. Křížová cesta vychází z z tradičních maleb, které zachycují posledních pár hodin života Ježíše Krista.
Bílovec, Moravskoslezský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Areál Setina

Areál Setina najdete v klidném a malebném údolí říčky Setiny, uprostřed smíšených lesů mezi obcemi Pustá Polom, Kyjovice, Těškovice a Hlubočec. Nabízí ubytování v pokojích a chatkách s velkou kapacitou. Je zaměřen na ubytování větších skupin, v rámci oslav či firemních akcí.
Pustá Polom, Moravskoslezský kraj

Kavárna Pojď café ve Fulneku

V prostředí nádherného barokního paláce ve Fulneku můžete nově navštívit i stylovou kavárnu, která je přidružena tematicky k Síni slávy Petry Kvitové.
Fulnek, Moravskoslezský kraj

Restaurace U Martiny ve Fulneku

Hostům nabízíme plně klimatizované příjemné posezení, speciality domácí i mezinárodní kuchyně. Salonek s kapacitou cca 50 míst je vhodný pro pořádání oslav či večírků dle vaší bujné fantazie.
Fulnek, Moravskoslezský kraj

Hotel Amos ve Fulneku

Hotel Amos leží téměř v centru města Fulnek a přece stranou městského ruchu. Poskytuje hostům příjemný pobyt a odpočinek a z pokojů i restaurace výhled do zahrady a na zahradní terasy.
Fulnek, Moravskoslezský kraj