Úvod > Kalendář akcí > Výstavy > Ilustrace, kresby a grafika Jiřího Müllera v Galerii Hrozen
Výstavy

Ilustrace, kresby a grafika Jiřího Müllera v Galerii Hrozen

Českobudějovická Galerie Hrozen pořádá od 18. března 2014 výstavu ilustrací, kreseb a grafiky významného jihočeského malíře a grafika ak. mal. Jiřího Müllera. Výstava je poctou k 80. narozeninám autora.
Akademický malíř, grafik a ilustrátor Jiří Müller pochází z Kamenného Újezda u Českých Budějovic (nar. 6. 4. 1934). Po studiích na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Praze pokračoval v letech 1954 – 60 na Vysoké škole umělecko-průmyslové u profesora Karla Svolinského (obor knižní ilustrace a grafika).

Zabývá se volnou a užitou grafikou, kresbou a malbou. Z jeho autorské dílny vyšla řada knih, plakátů a katalogů, které graficky upravil. Od roku 1963 až do začátku 90. let pracoval jako výtvarný redaktor českobudějovického Jihočeského nakladatelství. Je členem Asociace jihočeských výtvarníků. Uspořádal řadu samostatných výstav a účastnil se desítek výstav společných jak doma tak v zahraničí (mj. Paříž, Pasov, Dublin, Västeras).

Dílo Jiřího Müllera je zastoupeno mimo jiné v Alšově jihočeské galerii v Hluboké nad Vltavou, v Jihočeském muzeu a zahraničních sbírkách (mj. v Belgii, Francii, Německu, Švédsku a Švýcarsku).

Volba vystavit (poprvé před 10 lety) práce Jiřího Müllera současně zapadá do filozofie konceptu Galerie Hrozen, která si již v době svého vzniku před 15 lety předsevzala prezentovat také díla významných jihočeských autorů. Díky tomu si zde mohli návštěvníci v uplynulých letech prohlédnout kvalitní tvorbu ceněných grafiků, jako jsou Karel Valter, Miloslav Nováček, Francois Oberfalcer, Jiří Tichý, Miloslav Cicvárek, Radomír Postl, Jindra Čapek a další autoři. Výstava potrvá do 9. dubna 2014.

Provozovatel

Galerie Hrozen

Hroznová 22
370 01 České Budějovice
Tel.:
+420 724 486 911
Email:
studio.hrozen@o2a...
GPS:
48,976015 14,475133
 
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

0,0 hodiny

 
 

Přílet anděla do Českých Budějovic

Nenechte si ujít Přílet anděla a Andělskou pochůzku v Českých Budějovicích. Přílet anděla na náměstí Přemysla Otakara II. probíhá již tradičně 5. prosince. Tedy i v letošním roce se anděl chystá slétnout z Černé věže přesně v 17:45 hodin.
České Budějovice, Jihočeský kraj

Vánoční trhy na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích

Tradiční řemesla a vánoční zvyky v jihočeské metropoli na náměstí Přemysla Otakara II. Vánoční trhy v Českých Budějovicích začínají 18. listopadu a potrvají až do konce roku 2022.
České Budějovice, Jihočeský kraj

Podzimní švestkové trhy v Českých Budějovicích

Podzimní švestkové trhy na českobudějovickém náměstí se opět uskuteční za účelem oslavy plodů. V roce2023 se konají ve dnech 12. – 14. října.
České Budějovice, Jihočeský kraj

Bruslení kolem Samsonovy kašny v Českých Budějovicích

Užijte si unikátní ledové kluziště kolem Samsonovy kašny! Návštěvníci, kteří zavítají na Českobudějovický advent, čeká i letos nejkrásnější kluziště v Čechách. Barokní Samsonova kašna je jednou z největších svého druhu v zemi a představuje významnou památku i symbol města.
České Budějovice, Jihočeský kraj

Výtvarná dílna kajjka

Výtvarná dílna, pořádající tvořivé kurzy a otevřené dílny, pro všechny tvořivé lidičky v Českých Budějovicích. V přátelském prostředí výtvarné dílny se můžete naučit plno nových výtvarných technik, nebo přijít jen tak tvořit podle vlastní fantazie v době otevřených dílen.
České Budějovice, Jihočeský kraj

Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích

K nejvýznamnějším kulturním institucím na jihu Čech patří Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích. Kromě stálých expozic přírody, pravěku a středověku, pořádá každoročně řadu krátkodobých tematických výstav, uskutečňuje přednášky a další kulturně vzdělávací programy a poskytuje odborné služby.
České Budějovice, Jihočeský kraj

Černá věž – dominanta Českých Budějovic

Jednou z dominant Českých Budějovic je Černá věž u náměstí Přemysla Otakara II. Byla dostavěna v roce 1577 a sloužila jako hlásná a strážná věž a také jako zvonice.
České Budějovice, Jihočeský kraj

Wortnerův dům – pobočka Alšovy jihočeské galerie

Krásně opravený goticko – renesanční Wortnerův dům najdete v ulici U Černé věže v Českých Budějovicích. Měšťanská stavba z poloviny 16. století má charakteristické cimbuří a nárožní věžičky na atice. V interiéru v prvním patře se zachoval dřevěný záklopový strop.
České Budějovice, Jihočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Návštěvnické centrum pivovaru Budvar – příběh budějovického piva nejen pro milovníky zlatého moku

V Českých Budějovicích můžete obdivovat tradiční výrobu chmelového moku pivovarníky, kteří již více než 700 let připravují pivo podle originální receptury za použití nejkvalitnějších domácích surovin. Pro milovníky Budvaru je tu návštěvnické centrum.
České Budějovice, Jihočeský kraj

Žlutá ponorka, první skutečný koktejlový bar na jihu Čech

Cocktail bar Žlutá ponorka najdete v Českých Budějovicích již od roku 2000. V současné době patří mezi nejoblíbenější koktejlové bary v České republice s řadou ocenění.
České Budějovice, Jihočeský kraj

Bistro Na lžíci v Českých Budějovicích

Bistro Na lžíci naleznete v ulici U Černé věže. Nabízí snídaňovou, svačinovou, obědovou i sladkou nabídku a milou obsluhu. Funguje zde také výdejní okénko.
České Budějovice, Jihočeský kraj

Restaurace Naše Farma v Českých Budějovicích

Restaurace v centru Českých Budějovic v pasáži u Černé věže.
České Budějovice, Jihočeský kraj