Úvod > Kalendář akcí > Festivaly > I. mezinárodní výtvarné sympozium se zaměřením na krajinomalbu
Festivaly

I. mezinárodní výtvarné sympozium se zaměřením na krajinomalbu

I.Mezinárodní výtvarné sympozium se zaměřením na krajinomalbu je prvním velkým projektem společnosti BEZMEZER,o.p.s. Navazujeme na tradici města Rychnova u Jablonce nad Nisou, kde v období 18. století působila manufaktura na výrobu dóz z tvrzeného papíru.

Sympozium bude dne 2.8. zahájeno výtvarným jarmarkem. Výtvarný jarmark sympozium zahájí spolu s večerním koncertem kapel Cémur Šámur, Shoumanovo hudební těleso a Cirque Cravan. Každodenní workshopy. Výtvarné workshopy jsou určené pro všechny, kdo se budou chtít zapojit do tvorby: malířský workshop Land Art Graffiti, workshop Grafický workshop, linoryt Fotografický workshop, Workshop tvorby z tvrzeného papíru, Výtvarné hrátky pro děti základních a mateřských škol, Kejklířský workshop, Muzikoterapie, Taneční workshop, Bubenický workshop.

Středa 6.8.: od 21:00 hod. večerní koncert kapel shomanovo hudební těleso s el. kytarou, Butterfly Killers, Edgar´s Hears Tématické dny: ekologický den, kejklířský den, den zdravé výživy, den pro handicapované spoluobčany, fotografický den, archeologický den, grafický a malířský den. Každý den 3 odborné přednášky

Na konci sympozia 8.8. v 15:00 hod. vernisáž, vyhlášení a ocenění nejlepších prací. Od 21:00 koncert kapel MIRITIS, Edgar´s Heaŕs. Cirque Caravan 

Provozovatel

BEZMEZER, o.p.s.

Komenského 207
468 02 Rychnov u Jablonce nad Nisou
Tel.:
+420 605 936 120
Email:
bezmezer380@gmail...
Facebook:
https://www.faceb...
GPS:
50,683031 15,150846
 
 

Časová náročnost

0,0 hodiny

 
 

Gizela Šaboková – Monument

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou připravilo k významnému životnímu jubileu autorky, patřící mezi mezinárodní hvězdy současného českého uměleckého sklářství, výstavu představující různé aspekty její tvorby od skleněných tavených plastik po vitráže, malbu a grafiku.
Jablonec nad Nisou, Liberecký kraj

Snění o budoucnosti – sklo a bižuterie období socialismu

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou připravilo na zimní sezónu další „retro“ výstavu představující ikonické i pozapomenuté vzory skla a bižuterie z let 1948–1989. Na jejich vzniku se podílela početná skupina známých designérů a určené byly nejen pro zákazníky doma, ale zejména v zahraničí.
Jablonec nad Nisou, Liberecký kraj

Evropský stůl – Nápojové sklo symbolizující členské země EU

Křišťálové údolí (Crystal Valley) Libereckého kraje a Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou připravily při příležitosti předsednictví České republiky Radě Evropy projekt nazvaný Evropský stůl.
Jablonec nad Nisou, Liberecký kraj

Obří stavby z Lega

Modely ohromují svou velikostí a přesností, jsou věrnými kopiemi svého většího originálu.
Jablonec nad Nisou, Liberecký kraj

Městské muzeum v Rychnově u Jablonce nad Nisou

Zcela nová expozice Městského muzea v Rychnově u Jablonce nad Nisou se nachází v budově rychnovské radnice. Muzeum bylo slavnostně otevřeno v dubnu 2008. Nově si zde můžete prohlédnout také malou expozici Koncentrační tábor Al Reaichenau a Zbrojní továrna Getewent.
Rychnov u Jablonce nad Nisou, Liberecký kraj

Ornex – tradiční ručně foukané české vánoční ozdoby

Firma Ornex se zabývá výlučně skleněnými vánočními ozdobami, a to již od svého vzniku v roce 1991. Každoročně vytváří sezónní kolekci vánočních ozdob.
Rychnov u Jablonce nad Nisou, Liberecký kraj

Rozhledna Kopanina v Českém ráji

Roku 1894 ji jako jednu z prvních rozhleden postavil Klub českých turistů.
Frýdštejn, Liberecký kraj

Vodojem na Dobré Vodě v Jablonci nad Nisou

Vodojem v secesním stylu byl postaven v roce 1915, svému účelu sloužil do druhé poloviny 20. století, potom chátral a kolem roku 2010 se uvažovalo o prodeji nebo demolici. V březnu 2015 byl ale vodojem zapsán na seznam kulturních památek a následně firmou A-Stavby opraven.
Jablonec nad Nisou, Liberecký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Kovárna Frýdštejn

Tady vždycky byla kovárna! Křižovaly ji dvě cesty, formanská a saská. Kousek od Malé Skály, jen pár desítek metrů od zříceniny hradu Frýdštejn, opravili bratři Cidlinští ruinu z roku 1835, která je teď jednou z nejvyhledávanějších restaurací v tomto kraji.
Frýdštejn, Liberecký kraj

Petřín v Jablonci nad Nisou – hotel, restaurace a rozhledna

Hotel Petřín v Jablonci nad Nisou nabízí ubytování ve 22 pokojích, dva sály pro firemní i soukromé akce a restauraci se zahrádkou, odkud je překrásný výhled na město a Jizerské hory nad ním. Rozhledna je v současné době uzavřena.
Jablonec nad Nisou, Liberecký kraj

Vodácká ubytovna U Tlusťocha v Malé Skále

Turistická ubytovna U Tlusťocha se nachází v samém srdci Malé Skály nealeko sportovně rekreačního centra Žlutá plovárna. Ubytování je vhodné pro nenáročné turisty, vodáky projíždějící Malou Skálou nebo třeba větší skupiny a školy.
Malá Skála, Liberecký kraj

Domeček Neposeda na samotě pod Jizerskými horami

Glampingový domeček Neposeda stojí na pomezí Jizerských hor a Krkonoš v malé obci jménem Haratice. Nabízí příjemné ubytování na samotě s veškerým komfortem pro váš dokonalý relax.
Jablonec nad Nisou, Liberecký kraj