Úvod > Kalendář akcí > Hýbejte se s Teribearem
Hýbejte se s Teribearem
">
10.9.
30.9.
+ Přidat foto

Hýbejte se s Teribearem

Kdy 10. září 2020 - 30. září 2020 Sportovní akce
Hýbejte se s TERIBEAREM je virtuální obdobou tradiční sportovně charitativní akce která je určena všem, kdo chtějí pohybem pomoci znevýhodněným dětem.
Hýbejte se s TERIBEAREM  je virtuální obdobou tradiční sportovně charitativní akce TERIBEAR hýbe Prahou, která je určena všem, kdo chtějí pohybem pomoci znevýhodněným dětem. Nový formát akce vznikl v reakci na letošní mimořádnou situaci poznamenanou pandemií COVID-19. Pro zachování a možnou realizaci happeningu se Nadace Terezy Maxové dětem s partnery rozhodla dát jeho myšlence novou podobu a uchovat tak možnost pomáhat společně pohybem. Akce bude zahájena 10. září 2020 v 10:10 hod a za každý zdolaný kilometr přispějí partneři 10 Kč na konkrétní příběh pomoci.

V roce 2020 TERIBEAR opustí jedno konkrétní místo a stane se virtuální a skutečně bezlimitní akcí. Díky nové technologické podobě happeningu Hýbejte se s TERIBEAREM se můžeme hýbat a pomáhat odkudkoliv – stačí si stáhnout běžeckou aplikaci.
 
I přes nový koncept, cíl akce zůstává stále stejný: pomáhat opuštěným dětem svým vlastním pohybem. Každý kilometr, který bude v rámci happeningu zdolán, promění partneři v 10 korunovou konkrétní pomoc. První den pomoci bude odstartován ve čtvrtek 10. září v 10:10 hodin. Cílem akce je rozhýbat českou veřejnost a zapojit ji do hnutí dobré vůle. Připojit se můžou jednotlivci, rodiny nebo firmy. Nadace pamatovala i na školy, které se pravidelně v hojném počtu zapojovaly. Letos se mohou ve zjednodušeném modu opět přidat. Akce bude ukončena v momentě, kdy bude dosaženo předem dané částky pomoci, není tedy možné dopředu určit, kdy se to podaří.
 

Jak se zapojit
Dobrou zprávou je, že zapojit se v letošním roce bude moc kdokoliv.  Stačí si zdarma stáhnout běžeckou aplikaci STRAVA a spárovat ji s „teribear leaderboardem“.
 
I v tomto roce bude zachován princip podpory ze strany veřejnosti formou registračního poplatku. Ten půjde, jako v uplynulých ročnících, formou veřejné sbírky na pomoc dětem a umožní získat více podpory pro aktivity nadace. Výše příspěvku veřejnosti se oproti předešlým rokům nemění, zůstává jednorázově 200 Kč.  Účastníci letošního virtuálního happeningu se můžou registrovat v kategoriích muž, žena a dítě do 12 let. Je možné zúčastnit se také pod hlavičkou týmu nebo rodiny. Okruhů pomoci je celkem 11, jedná se o 10 konkrétních oblastí, 11. okruh pomoci je bez preferencí.
 
 
Celý popis
Naposledy změněno: 1. 9. 2020