Tato akce již proběhla a není tedy aktuální.
Akce stejného názvu a místa:
17. 11.
Prohlédněte si
aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte
aktuální akce v regionu Praha nebo navštivte
Hudební a divadelní akce v celé ČR.
Jak zní udržitelná hudba dneška a zítřka? Projekt Sustain: Hudba a udržitelnost spojuje umění, hudební tvorbu, koncertní a produkční aktivity s environmentálním myšlením. Třetí pokračování série Sustain se zaměří na hudbu budoucnosti.
Jak zní udržitelná hudba dneška a zítřka? Projekt Sustain: Hudba a udržitelnost spojuje umění, hudební tvorbu, koncertní a produkční aktivity s environmentálním myšlením. Téma udržitelnosti se ve spojení s hudbou v Česku zatím příliš nedostalo do popředí, tento program mění pravidla hry. Konference, debaty, panelové diskuse, workshopy i praktické zvukové ukázky a instalace – vše zaměřené na současnost a budoucnost hudby v době klimatických změn.
První akce s podtitulem Promotéři, umělci a planeta: o udržitelnosti v hudebním průmyslu se uskutečnila 23. května. Druhou sérii s názvem Přírodní hlasy v tvorbě experimentální elektronické hudby uspořádala hudební produkce Kampusu Hybernská 6. a 7. června.
Třetí pokračování série Sustain se zaměří na hudbu budoucnosti. Kam se bude hudba vyvíjet, co se bude navracet, jaké jsou trendy nyní?
Program:
24. 10.
18:00–19:30 Workshop: AI-generovaná hudba jako (udržitelná) budoucnost tvorby? (D.1 Ateliér)
Jak vypadá hudba, kterou vygenerují systémy umělé inteligence? Na praktickém workshopu si vyzkoušíte práci s nejlepšími současnými AI generátory hudby, vysvětlíme si, jak fungují, a budeme se společně zamýšlet, jaké nové možnosti nám mohou otevírat a jaké mohou mít negativní dopady.
Některé systémy umělé inteligence (AI) už dnes dokážou generovat hudbu, která je téměř k nerozeznání od lidské tvorby. Ale k čemu je to vlastně dobré? Na workshopu si vyzkoušíme práci s nejlepšími současnými AI generátory hudby, vysvětlíme si, jak fungují, a budeme se společně zamýšlet, jaké nové možnosti nám mohou otevírat a jaké mohou mít negativní dopady. Nezapomeňte si přinést notebook a sluchátka!
Workshop je součástí akce Sustain #3 a je také součástí programu Dny AI.
Lektor: Ondřej Hrách (AIGNOS)
19:00–23:00 Koncert Sungazer (E.0 Sál)
Po roce se future-jazzové duo muzikantů a youtuberů Adama Neelyho a Shawna Crowdera alias Sungazer znovu vrací do Kampusu Hybernská. Tentokrát zahrají dokonce dvě živá vystoupení dva dny po sobě!
Kapela vznikla v New Yorku v červenci 2014 a přišla s originální kombinací fusion, 8-bit, progresivního rocku a EDM. Staví současně na jazzové improvizaci i na elektronické hudbě.
25. 10.
15:00–16:30 Sungazer masterclass (E.0 Sál)
Baskytarista Adam Neely a bubeník Shawn Crowder jsou známí svými vzdělávacími videi na YouTube o hudební teorii a praxi a oba jsou zakládajícími členy newyorské elektro-jazzové kapely Sungazer.
18:30–21:00 HUDMA (D.1 Ateliér)
Hudma je nový projekt skladatele a multiinstrumentalisty Iana Mikysky, který se zbytku jeho tvorby výrazně vymyká. Účinkují v něm nejvýraznější protagonisté mladé experimentální a jazzové scény (Jakub Švejnar, Martin Debřička, Miloš Kunc, Milan Jakeš a Luan Gonçalves). Cílem Hudmy je hledat globální taneční hudbu, která je otevřená interakci a improvizaci a vkladu jednotlivých členů. Na rytmickém základu čerpajícím mimo jiné z marockého chaabi, detroitského hip-hopu či západoafrických polyrytmů prozkoumává pro naše uši nezvyklé mikrotonální harmonie a melodie pětinotónového ladění (31-tone equal temperament), včetně zapojení mikrotonální elektrické kytary i klávesového nástroje Lumatone.
19:00–23:00 Koncert Sungazer (E.0 Sál)
Po roce se future-jazzové duo muzikantů a youtuberů Adama Neelyho a Shawna Crowdera alias Sungazer znovu vrací do Kampusu Hybernská. Tentokrát zahrají dokonce dvě živá vystoupení dva dny po sobě! Kapela vznikla v New Yorku v červenci 2014 a přišla s originální kombinací fusion, 8-bit, progresivního rocku a EDM. Staví současně na jazzové improvizaci i na elektronické hudbě.
O Sustain #3:
Úvahy o blízké budoucnosti jsou silně utvářeny tématy, které v současnosti obecně rezonují v jiných socio-kulturních oblastech. Jsou jimi především udržitelnost – a to nejen v environmentálním smyslu, ale také v oblasti mentálního zdraví, sebepéče a vztahu člověka k práci a také vývoj nových technologií v čele s rostoucím využitím umělé inteligence, která v horizontu několika let začne radikálně proměňovat právě samotnou podobu práce a vztahu práce a člověka.
Toto se nevyhne ani tvůrčím činnostem, ostatně vizuální umění už se začíná s touto otázkou aktivně vypořádávat, a tvorba, produkce a poslech hudby projdou pravděpodobně hlubokou transformací srovnatelnou s rozšířením počítačů na sklonku minulého století. Proto chceme v anticipaci těchto proměn pozvat hosty, kteří se budoucnosti hudby věnují jak v teoretických úvahách, tak v implementování nových postupů, které překračují hranice již známých, zavedených, bezpečných forem.
#hyb4sustain
Projekt Sustain podporuje rozvoj kompetencí profesionálních uměleckých a odborných pracovníků v kulturním a kreativním sektoru, získání nových znalostí a dovedností uplatnitelných v jejich budoucím profesním životě a zvýšení jejich konkurenceschopnosti v mezinárodním kontextu.