Úvod > Kalendář akcí > Společenské akce > Hvězdárna Žebrák – Tu noc hořely, padaly hvězdy: Perseidy 2022 s Michalem Šindelářem
Společenské akce

Hvězdárna Žebrák – Tu noc hořely, padaly hvězdy: Perseidy 2022 s Michalem Šindelářem

Zveme vás na pozorování meteorického roje Perseid 12. srpna v čase 18 – 22 hodin. Už počtvrté s námi bude zpěvák Michal Šindelář, který zcela jistě zazpívá Tu noc hořely padaly hvězdy a další písničky. Máte se na co těšit.
Hvězdárna Žebrák zve na pozorování meteorického roje Perseid 12. srpna v čase 18 – 22 hodin. Užijte si oblíbený letní piknik na louce pod hvězdárnou. Těšit se můžete na pozorování Perseid, koncert Michala Šindeláře, který zazpívá hit Tu noc hořely padaly hvězdy a v kopuli dalekohledu si užijete báječný pohled na Měsíc naším hlavním dalekohledem. Nezapomeňte si s sebou vzít deky, teplé oblečení a občerstvení.

Provozovatel

Hvězdárna Žebrák

Pivovarská ulice
267 53 Žebrák
Tel.:
+420 602 530 515
Tel.:
+420 723 557 863
Email:
kontakt@hvezdarna...
WWW:
www.hvezdarnazebr...
GPS:
49,873624 13,896551
 
Region:
Středočeský kraj
Oblast:
Brdy a okolí
Tipy na výlet:
Žebrák a okolí
 

Časová náročnost

2,5 hodiny

 
 

Perníčkové Vánoce v Žebráku

V budově muzea umístěné na žebráckém náměstí se ponořte do vůně perníčků a historie perníkářského řemesla. Otevřeno je o adventních víkendech a vánočních prázdninách, zapojit se můžete také do doprovodného programu a upéci si a ozdobit vlastní perníček.
Žebrák, Středočeský kraj

Betlémy vyprávějí – výstava na zámku v Hořovicích

K adventnímu času každoročně patří výstavy betlémů. Vypravit se za nimi můžete na zámek v Hořovicích.
Hořovice, Středočeský kraj

První Adventní víkend v Levandulovém údolí

Vánoční nálada, vůně skořice, badyánu, pomeranče i našich perníčků se prolíná s vůní Levandule. V kamnech praská dřevo, lucerny a svíčky na stolech oznamují Advent.
Chodouň, Středočeský kraj

Bronzový víkend v Levandulovém údolí

Taky máte nejraději, když to upeče někdo jiný?
Chodouň, Středočeský kraj

Hvězdárna Žebrák

Už od roku 1954 září na jižním okraji města Žebrák stříbrná kopule hvězdárny. Probíhají zde astronomická pozorování pro veřejnost, výstavy, přednášky, multimediální programy, astronomický kroužek pro mládež a pořady pro školy.
Žebrák, Středočeský kraj

Městské muzeum v Žebráku

Městské muzeum v Žebráku bylo založeno roku 1925 a sídlí spolu se Základní uměleckou školou a Městskou knihovnou v budově bývalé měšťanské školy na hlavním žebráckém náměstí. Je pobočkou Muzea Českého krasu.
Žebrák, Středočeský kraj

Hrad Točník – rodinný výlet za zvířátky i historií

Cestu do hradního kopce vám zpříjemní pohled na třešňový sad s hospodářskými zvířaty. Na samotném hradě vás pak čeká procházka jeho historií i řada zajímavých kulturních akcí.
Točník, Středočeský kraj

Medvědí stezka na hradě Točník

Na hradě Točník, kde bydlí medvědi režiséra Václava Chaloupka, Agáta a Martin, se nachází také Medvědí naučná stezka.
Točník, Středočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel a restaurace U Parku v Hořovicích

Hotel a restaurace U Parku jsou otevřeny celoročně. Poloha Hořovic, které leží na vlakové trati Praha-Plzeň a nedaleko dálnice D5 je ideální pro ubytování při služebních i soukromých cestách, jako východisko pro turistiku a cykloturistiku a místo odkud lze snadno navštívit památky v okolí.
Hořovice, Středočeský kraj

Pension Villa Hořovice

Chcete strávit dovolenou ve středních Čechách? Město Hořovice leží na severu brdských lesů s nejvyšší horou Tok (865 m n. m.). V Brdských lesích je téměř nezničená příroda.
Hořovice, Středočeský kraj

Hotel Zelený Strom Hořovice

Hotel Zelený Strom v Hořovicích je ideálním místem nejen pro ubytování, ale i pro zajištění školení, prezentací a dalších akcí. Hotelovým hostům jsou k dispozici i restaurační zařízení.
Hořovice, Středočeský kraj

Penzion Ranch Hořovice

Penzion Ranch poskytuje již od roku 1998 kvalitní ubytování a je součástí rodinného podniku Opatrný Hořovice. Najdete jej v areálu Jezdecké stáje Opatrný – Hořovice asi 50 km od Prahy. Nabízíme možnost výuky jízdy na koni pro začátečníky i pokročilé, pro děti i dospělé.
Hořovice, Středočeský kraj