Úvod > Kalendář akcí > Akce pro děti > Nebe v plamenech – muzejní noc na Hvězdárně a planetáriu Brno
Akce pro děti

Nebe v plamenech – muzejní noc na Hvězdárně a planetáriu Brno

Na Hvězdárně a planetáriu Brno jsou na 7. a 8. dubna připraveny skutečné i virtuální ohňostroje. Jako první přijde na řadu ohňostroj skutečný.

Hvězdárna a planetárium Brno se do brněnské „Muzejní noci“ již tradičně zapojí pozorováním noční oblohy z brněnského Špilberku. Podmínkou je pouze hezké počasí. Bude-li jasno, narazíte na Špilberku na velké dalekohledy i nadšené lektory, kteří vás provedou po nejnápadnějších objektech květnové hvězdné oblohy.

A ještě před „Muzejní nocí“, v sobotu 20. května, můžete na brněnské hvězdárně shlédnout pořady v celooblohovém planetáriu. Třeba „Úsvit dinosaurů“, v němž se vypravíte do druhohor, abyste prozkoumali svět obřích plazů i ptakoještěrů a zažili pád velké planetky, která znamenala konec této fascinující éry. Nebo se vypravte na „Nebe v plamenech“, které se věnuje bohaté historii a neméně zajímavé současnosti ohňostrojů a jehož prostřednictvím nakouknete i do světa polárních září.
 

Provozovatel

Hvězdárna a planetárium Brno

Kraví hora 2
602 20 Brno
Tel.:
+420 541 321 287
Email:
e-mail@hvezdarna.cz
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.hvezdarna.cz/...
GPS:
49,192523 16,589027
 
Region:
Jihomoravský kraj
Oblast:
Brno a okolí
Město:
Brno
Tipy na výlet:
Brno a okolí
 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Adventní Víno z blízka

Zimní Víno z blízka vás přivede do atraktivních prostor Augustiniánského kláštera na Starém Brně. 12 vinařství ze 4 podoblastí Moravy. Zážitek můžete doplnit i návštěvou Muzea J. G. Mendela, Muzea opatství nebo exkluzivní prohlídkou baziliky Nanebevzetí Panny Marie a klášterní knihovny.
Brno, Jihomoravský kraj

Tradiční výstava betlémů v Letohrádku Mitrovských v Brně: Pohádkové Vánoce s betlémy

Příběhy a pohádky neodmyslitelně patří k vánočnímu období a proto tentokrát tvoří nosné téma celé expozice.
Brno-střed, Jihomoravský kraj

Pohádkové Vánoce s betlémy v Letohrádku Mitrovských

Tradiční vánoční výstava tentokrát ve spolupráci s ilustrátorkou dětských knih Veronikou Balcarovou. Pohádkovou tematiku doplňuje sbírka betlémů Jana Marouška.
Brno-střed, Jihomoravský kraj

Vánoční trhy na brněnském výstavišti

Od 9. do 18. prosince se na brněnském výstavišti konají tradiční Vánoční trhy, které jsou skutečným rájem pro nákup vánočních dárků. Návštěvníci si jistě vyberou ve vánočně vyzdobených pavilonech z pestré nabídky od více než 400 prodejců z celé republiky i ze zahraničí.
Brno, Jihomoravský kraj

Socha Hrachovina na Mendlově náměstí

Mendlovo náměstí v Brně ozdobí bronzový monument Jaromíra Garguláka nazvaný Hrachovina. Návrh uspěl ve veřejné soutěži vypsané u příležitosti 200. výročí narození otce genetiky Gregora Johanna Mendela, které připadá na rok 2022.
Brno, Jihomoravský kraj

Mendelův skleník v Brně

Klášterní zahrady Augustiniánského opatství v Brně v sobě skrývají skleník, ve kterém opat Gregor Johann Mendel v polovině 19. století křížil zelený a žlutý hrách, a na základě svého experimentu položil základy světové genetiky.
Brno, Jihomoravský kraj

Expozice Poklady kláštera – Muzeum starobrněnského opatství

V prostorách bývalého dormitáře cisterciaček v klášteře na Mendelově náměstí vzniklo Muzeum starobrněnského opatství s expozicí Poklady kláštera. Tvoří jej galerie středověkého, raně novověkého, barokního i novějšího umění.
Brno, Jihomoravský kraj

Historické vodojemy na Žlutém kopci v Brně

Monumentální prostory vodojemů ukryté ve svahu brněnského Žlutého kopce mohou fanouškům fantasy žánru připomínat Morii z Tolkienovy trilogie Pán prstenů. Termíny komentovaných prohlídek jsou dostupné na webu TIC Brno.
Brno, Jihomoravský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Pivovarská Starobrno

Po dobu své existence, od roku 1997, si Pivovarská restaurace vybudovala pevné místo mezi brněnskými restauracemi především svojí vyhlášenou kuchyní a kvalitní obsluhou.
Brno, Jihomoravský kraj

Pivovar Starobrno – pivo s moravským srdcem

Starobrno má v současnosti výsadní postavení na jižní Moravě a přestože opravdové začátky pivovaru je těžké určit, sahají zřejmě až do 14. století. Starobrněnské pivo je vyráběno z těch nejkvalitnějších surovin a sládci mu věnují maximální péči.
Brno, Jihomoravský kraj

Sorry, pečeme jinak

Otevření této cukrárny bylo popraskem na brněnské laguně! V legendárním Domě U Kouřícího králíka ožil barevný svět talentované Šárky Divácké.
Brno, Jihomoravský kraj

Tradiční česká restaurace Skanzeen

Tradiční česká restaurace v srdci Brna. Dopřejte si dokonalé recepty a gurmánský zážitek v podání receptů našich babiček a bábinek. Vyzkoušejte tradiční Lokše s bryndzou. Tradiční Halušky nebo klasické Slovenské pirohy. Dopřejte si chvilku jen pro sebe a své blízké a zastavte se na tradiční kuchyni.
Brno, Jihomoravský kraj