Úvod > Kalendář akcí > Akce pro děti > Husitský rodinný víkend v táborském Housově Mlýně
Akce pro děti

Husitský rodinný víkend v táborském Housově Mlýně

Kdož jste ještě letos nepozdravil husity v Táboře, vezměte práčata, psy, koně, kočky, drůbež a další příbuzenstvo, naložte do vozu a přijeďte pozdravit zbytek své husitské rodiny! Zábava je připravena, jídla i pití dosti.

KAŽDÝ VÍKEND PO CELÉ LÉTO HUSITSKÉ VÍKENDY ANEB ODPOLEDNÍ HRY PRO DĚTI I DOSPĚLÉ Sobota a neděle 14 – 18 hodin Rozšířený stylový program pro rodiny s dětmi na Housově mlýně. Vyzkoušejte rytířský trenažer, molitanovou bitvu, ražbu mincí, metání prakem i sekyrou, husitské kuželky, mučírnu i jiné originální kratochvíle.

KAŽDÝ DEN NA HOUSOVĚ MLÝNĚ: FILMOVÁ ZBROJNICE Pondělí až neděle (10.00, 13.00, 16.00) Jediná filmová zbrojnice v Evropě, kde můžete fotografovat i zkoušet. (Pokud vám ovšem nevadí, že zbroj před vámi nosil třeba Brad Pitt). Přes tři tisíce zbrojí a zbraní všech historických epoch, které hrály ve známých filmech i muzikálech. Pravidelné prohlídky filmové zbrojnice s odborným výkladem 3x denně (10.00, 13.00, 16.00).

DOPROVODNÝ PROGRAM Pondělí až neděle 9 – 18 hodin Pro děti i rodiče je připraveno několik herních a zábavních stanovišť. Ve venkovních i vnitřních prostorách dále najdete půjčovnu kostýmů, mučírnu a husitskou krčmu. Vstupné do areálu zdarma, vybraná stanoviště dle ceníku.

Provozovatel

Housův Mlýn

Pod Holečkovými sady 383
390 04 Tábor
Tel.:
+420 775 630 665
Email:
info@housuvmlyn.cz
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.filmovazbrojn...
WWW:
www.housuvmlyn.cz
GPS:
49,415162 14,654388
 
Region:
Jihočeský kraj
Oblast:
Toulava
Město:
Tábor
Tipy na výlet:
Tábor a okolí
 

Vstupné

Cena: zdarma

Poznámka:

vstupné se hradí pouze za vstup do zbrojnice a za některá herní stanoviště

 

Časová náročnost

4,0 hodiny

 
 

Staročeský vánoční trh v Táboře

Tradiční vánoční trh v kulisách historického centra.
Tábor, Jihočeský kraj

Danny Liška – Spektrum

Výstava táborského rodáka.
Tábor, Jihočeský kraj

Čertoviny

Uličky Starého Města zaplní družiny Mikuláše s čerty a anděly.
Tábor, Jihočeský kraj

Vánoce ve světě

Tradiční vánoční výstava.
Tábor, Jihočeský kraj

Půjčovna kostýmů v Housově mlýně v Táboře

Chystáte se na náš masopust, karneval či jinou kratochvíli? Přijďte si půjčit kostým k nám na Housův mlýn. Můžete si půjčit šašky, princezny a mnoho dalšího.
Tábor, Jihočeský kraj

Stálá expozice Filmová zbrojnice v Táboře

Jediná filmová zbrojnice v Evropě, kde si vše můžete vyfotografovat i vyzkoušet. Ve zbrojnici naleznete expozici zbrojí a zbraní, které byly vyrobeny a použity při natáčení filmů rozličných žánrů. Například Bathory, Letopisy Narnie: Princ Kaspian, Hellboy, Tristan a Isolda a další.
Tábor, Jihočeský kraj

Housův mlýn Tábor – filmový mlýn

Místo, které při návštěvě Táborska nesmíte minout. Místo, kde se nezvládnete nudit. Zážitková filmová zbrojnice, ubytování v pokojích s filmovými rekvizitami, krčma s filmovým menu, půjčovna kostýmů a k tomu velké hlídané parkoviště. Pořádáme koncerty, hostíme divadla a sportovní kluby.
Tábor, Jihočeský kraj

Holečkovy sady v Táboře

Holečkovy sady byly založeny ve 30. letech 19. století a jsou významnou urbanistickou součástí historického jádra města Tábor
Tábor, Jihočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace U Zeleného stromu

Stylová restaurace v historickém centru Tábora se specializací na tradiční českou kuchyni s lehkými přesahy do okolních zemí.
Tábor, Jihočeský kraj

Restaurace Goldie v Táboře – vychutnejte si elegantní a klidnou atmosféru

Restaurace Goldie hotelu Nautilus láká na vynikající jídlo a širokou nabídku nápojů. Ochutnejte pestrou paletu českých i mezinárodních specialit. Vysoké stropy a velká okna vytvářejí elegantní a klidnou atmosféru s nádherným výhledem na Žižkovo náměstí v Táboře.
Tábor, Jihočeský kraj

Obývák coffee & cocktail bar v Táboře

Obývák Káva a Bar se specializuje na přípravu kvalitních míchaných nápojů, kávy z vlastní pražírny a dalších nápojů a jídel.
Tábor, Jihočeský kraj

Restaurace Škochův Dům

Restaurace Škochův dům v Táboře nabízí v příjemném prostředí široký výběr nápojů, kávy, koktejlů a hlavně vyhlášenou minutkovou kuchyni, která spolu s denní nabídkou, převážně tradičních českých hotových jídel, jistě uspokojí všechny návštěvníky.
Tábor, Jihočeský kraj