Úvod > Kalendář akcí > Hudební a divadelní akce > Hudební útočiště Jiřího Plocka
Hudební útočiště Jiřího Plocka
Hudební a divadelní akce

Hudební útočiště Jiřího Plocka

Nový hudební pořad – Hudební útočiště Jiřího Plocka.
Jiří Plocek: Hudba je mou životní souputnicí od základní školy. Byla vždy též mým útočištěm před turbulencemi světa a vyvažovala moje původní profesní zaměření: studoval jsem totiž biochemii a několik let pracoval jako výzkumník. První kapelu folko-countryového ražení jsem se spolužáky založil na devítiletce a postupně jsem se přes několik dalších skupin dopracoval až k profesionálnímu angažmá u brněnských Poutníků koncem 80. let.

Počátkem 90. let jsem s banjistou Lubošem Malinou, kontrabasistou Petrem Surým a slovenskou zpěvačkou Katkou Pořízkovou založil skupinu Teagrass, která v různých sestavách působila až roku 2003. V duu s Jitkou Šuranskou jsme spolu natočili album Písňobraní a dostali za ně cenu Anděl. Na této dlouhé cestě s hudbou a za hudbou jsem potkal v tuzemsku i v zahraničí ohromné množství krásné muziky všech možných žánrů a spoustu zajímavých lidí. Byla to setkání s hudbou – okénkem do světa i do duše, zdrojem energie i léčivým prostředkem.

Provozovatel

Klub Leitnerova

Leitnerova 2
602 00 Brno-střed
Tel.:
+420 724 565 105
Email:
info@leitnerka.cz
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.leitnerka.cz
GPS:
49,188322 16,602455
 
 

Vstupné

Cena: 80 Kč

 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

V hodině soumraku – interaktivní představení pro děti od 3 let

Představení nabízíme ve dvou časech: 15:00 a 16:30.
Brno, Jihomoravský kraj

Eyesyes – výstava obrazů Věry Marešové

Výstavu bude tvořit soubor obrazů, který přináší formu “všímavosti” ojediněle doplňující tento prostor.
Brno, Jihomoravský kraj

Advent na Moravském náměstí v Brně

Řemeslné výrobky, vánoční ozdoby, stará řemesla i obří vyhlídkové kolo, to je tradiční Advent na Zelňáku. U sochy Jošta najdete také dětský kolotoč a kruhový bar.
Brno-střed, Jihomoravský kraj

Průzkum života politickým bojem – Jaroslav Šabata / Charta 77

Výstava Oddělení dějin kultury antitotalitního zaměření (ODKAZ) Moravského zemského muzea a Masarykovy demokratické akademie.
Brno, Jihomoravský kraj

Klub Leitnerka – multifunkční prostor v Brně

Historie klubu Leitnerova sahá do 50. let, kdy byl vybudován svépomocně na brigádách. Přestože od svého vzniku naplňuje roli „kulturáku“ byla vždy, stejně jako dnes otevřena nejrůznějším kulturním a společenským programům. V listopadu 2017 otevřel klub nově po kompletní rekonstrukci.
Brno, Jihomoravský kraj

Asylum Dr. Sorensona

Troufnete si vejít do míst, kde je pravda o utrpení hluboko vpita do zdí psychiatrické léčebny?
Brno, Jihomoravský kraj

Nest Escape – Zkáza Černobylu a další únikové hry v Brně

Úniková hra, která vás přenese do dějiště nejslavnější jaderné havárie! Kromě Zkázy Černobylu můžete vyzkoušet další tři hry.
Brno-střed, Jihomoravský kraj

Kurzy bruslení v Brně

Všichni příznivci bruslení jsou vítáni v Krasobruslařské hale na ulici Křídlovická v Brně (vedle haly Rondo). TJ Stadion Brno pořádá kurzy bruslení pro děti a dospělé, a to pro všechny stupně pokročilosti.
Brno-střed, Jihomoravský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Raw with love – první brněnská raw cukrárna

Raw with Love je brněnská raw/veganská cukrárna. Všechny zákusky jsou také bez lepku a cukru, vyráběné přímo v cukrárně z čersvých surovin a sezonního ovoce v raw a bio kvalitě.
Brno, Jihomoravský kraj

Forhaus Brno – wine and restaurant

Po kompletní rekonstrukci v roce 2013 má restaurace Forhaus moderní interiérový design, který respektuje historičnost budovy a souzní s ní.
Brno-střed, Jihomoravský kraj

Vittorio Restaurant v Brně

Moderní restaurace v centru města, pojatá v konceptu středomořské kuchyně. Nabízí příjemné posezení nejen v restauraci, ale i na zahrádce nebo ve skvěle zásobeném Wine baru.
Brno, Jihomoravský kraj

Palazzo Restaurant v Brně

Moderní kuchařský styl mísí středomořské vlivy s tím nejlepším z české gastronomie. Výsledkem jsou jídla plná nevšedních kombinací a kulinářských nápadů.
Brno-střed, Jihomoravský kraj