Úvod > Kalendář akcí > Moravský polibek Sasku
Hudební a divadelní akce

Moravský polibek Sasku

  • 15. srpen 2021 19:00 - 23:00
V rotundě Květné zahrady se v neděli 15. srpna 2021 v 19 hodin odehraje komorní barokní koncert „Moravský polibek Sasku“.
Tento koncert dramaturgicky připravila Barbara Maria Willi. Představí se na něm nejen tato špičková cembalistka, ale také její studentka, laureátka Letní hudební akademie Kroměříž a držitelka ceny Zlínského kraje, Monika Wozniak. Naše špičková sopranistka Kateřina Kněžíková zde uvede svou úspěšnou studentku a držitelku zvláštní ceny LHAK, mezzosopranistku Bellu Adamovou.
 
V orchestru vystoupí také další z lektorů akademie, violista Pavel Nikl či dirigent a houslista Tomáš Netopil.
Na programu je Johann Sebastian Bach, Georg Friedrich Händel, Johann Heinrich Schmelzer a Heinrich Ignaz Franz von Biber.
 
Vstupenky v ceně 240 Kč (pro seniory zlevněné vstupné 200 Kč) je možné rezervovat na festival@academykromeriz.com nebo koupit v ZUŠ Kroměříž každou středu v čase 9-11 a 13-15 hodin.

Festival Hudební Kroměříž je doprovodným programem Letní hudební akademie Kroměříž, jejíž 4. ročník se uskuteční od 12. do 20. srpna 2021. Vznik akademie inicioval známý dirigent Tomáš Netopil v roce 2018. Ke spolupráci přizval vrcholné interprety klasické hudby, kteří coby lektoři předávají své zkušenosti nadějným
mladým hudebníkům.
 
 
Zobrazit více
Naposledy změněno: 12. 8. 2021

Ubytování a restaurace v okolí

Bistrotéka Valachy ve Zlíně

Bistrotéka Valachy ve Zlíně

Zlín, Východní Morava
Bůrger

Bůrger

Zlín, Východní Morava
Potrefená Husa Zlín

Potrefená Husa Zlín

Zlín, Východní Morava