ÚvodKalendář akcíFestivalyHudební festival Pasovarské tvrzení 2024 na podporu tvrze
Hudební festival PASOVARSKÉ TVRZENÍ 2024 na podporu tvrze
Festivaly

Hudební festival Pasovarské tvrzení 2024 na podporu tvrze

Již 4. ročník benefičního festivalu na podporu obnovy tvrze na Pasovarech (Světlík). Program v pátek i sobotu! Oheň, kytary a zpěvy taktéž oba večery.
PÁTEK

19:00 | BG Pšouk | bluegrass
20:30 | Vitriol | punk-blues
22:00 | nokturno ve tvrzi: Petr Pechman | písničkář

SOBOTA

Kateřina Křováková | písně s lyrou (někdy dopoledne, někde pod stromem)
15:00 | Bagu | písničkářka
16:00 | Daniel Razím a Ivan Studený | autorské, severské a bretaňské písně
17:00 | komentovaná prohlídka tvrze
17:45 | DOTmy | (dis)folk
19:00 | komentovaná prohlídka tvrze
20:00 | Šoulet | polka-punkový šraml
21:30 | Typ Skršín | kapela archeologů

Po 22:00 zapálení ohně a pak už kytary a společný zpěv až do rána. Hudební nástroje s sebou!

Chystáme i program pro nejmenší návštěvníky, který poběží průběžně během soboty.

Určitě přijeďte už v pátek, ať se dobijete doplna.

Vstupné: minimální doporučený příspěvek 300 Kč/na oba dny dohromady, děti zdarma


Akce probíhá doslova na zelené louce. Na místo nevede elektřina ani vodovod. Elektřina pro základní potřeby festivalu (zejména zvuk a osvětlení na podiu) bude dodána z přenosné centrály. Proto prosíme účastníky, aby se těmto podmínkám přizpůsobili:

Spaní ve stanech, vybavení asi jako na skautský tábor se užije – dobré boty do terénu se vždycky hodí, pláštěnka je samozřejmostí. Čelovky s sebou. Pitná voda na místě je, sprcha ne.

Na místě bude možnost zakoupení domácího občerstvení v okénku "U Monarchy" – šéfkuchař chystá zas nějakou specialitku, bruste si jazýčky! Ovšem pokud si přivezete i nějaké vlastní svačiny, neprohloupíte, civilizace s obchody je daleko Pivo, limo a vodu máme!

Zvažte příjezd vlakem do Mezipotočí a cca pětikilometrovou procházku na místo činu. Parkování aut je možné cca 500 m od dějiště festivalu. Ale čím méně aut, tím lépe a hezčeji, že?
Polní cesta je velmi rozbitá asfaltka, je třeba jet opatrně, tak pozor.

Pokud chcete přijet se psem, zvažte, zda je schopen se potkat s jinými psy.

Akci pořádá Spolek Z Pasovar. Účastnický poplatek na festival bude vybírán ve formě členského příspěvku, který činí minimálně 300 Kč pro účastníky nad 15 let věku. Účastníci však mohou podle své vůle přispět i víc např. s ohledem na počet dětí, ochotu podpořit obnovu tvrze atp. Každá koruna se počítá.

Výtěžek z akce pokryje základní výdaje festivalu, zbytek jde na opravu tvrze.

Drei Engel

V nejstarší stavbě jižních Čech, sudetském boletickém kostele z 12. století, zazní barokní lamentace a responsoria v podání „tří andělských“ hlasů: sopranistek Pavly Radostové a Markéty Klaudové, altistky Lucie Karafiátové, v doprovodu cembalisty Jiřího Havrlanta.
Boletice, Jihočeský kraj

Těla hlavy vlasy

Egon Schiele Atelier tento rok přivítá Jindru a Štěpána Čapka.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Moda Fashion Day[s] 2024

Moda Fashion Day[s] je největší módní událostí v regionu. Každoročně ji navštíví více jak 600 diváku ve městech Český Krumlov a České Budějovice. Po 7 letech se do Českého Krumlova vraci Beata Rajská, současná přední návrhářka.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Fotografování U Seidelů: Na plovárně u Seidelů

V létě nabízíme fotografování u Seidelů na „krumlovské plovárně“. Měšťanská plovárna bývala na Vltavě v parku nedaleko Fotoateliéru Seidel a plavčíkem zde býval Franz Kickinger.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Otáčivé hlediště Český Krumlov – letní noci pod širým nebem 2024

Činohru, operu či balet – především však výjimečný zážitek z představení konaného za letní noci v divadle s nejvyšším stropem na světě nabízí malým i velkým zájemcům Otáčivé hlediště v Českém Krumlově.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Jiří Kolář (1914 – 2002) v Egon Schiele Art Centru

Výstava ke 110. výročí narození Jiřího Koláře se chystá v Českém Krumlově. Uvidíte 110 děl ze všech tvůrčích období jednoho z nejvýznamnějších českých umělců.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Fúze v múze – Hudba a živá malba

Festival Krumlov propojí hudbu s výtvarným uměním na koncertě Ludmily Pavlové a perkusionisty Štěpána Hona, když jejich interpretaci skladeb doprovodí Vladimír Kiseljov.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Vladimír Franz v Egon Schiele Art Centru

V Egon Schiele Art Centru v Českém Krumlově bude výstava velkoformátových obrazů výtvarníka a hudebního skladatele Vladimíra Franze reflektující umělcův vztah k přírodě a krajině.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Tvrz Pasovary v Pošumaví

Tvrz Pasovary ze 13. století bývala dominantou dnes zaniklé stejnojmenné obce. Díky úsilí a práci několika nadšenců se sem pomalu vrací život a v ruiny proměněnou stavbu čeká lepší budoucnost.
Světlík, Jihočeský kraj

Zbytky kostela Panny Marie Bolestné v Hořicích na Šumavě

Na návrší nedaleko Hořic na Šumavě stávala dřevěná jednolodní poutní kaple z roku 1733, která byla roku 1782 přestavěna na zděný kostelík
Hořice na Šumavě, Jihočeský kraj

Pohádková rezervace v Hořicích na Šumavě

Pohádková rezervace je jedním z pilířů českého divadla a humoru. S tradicí sahající až do roku 1923 nedaleko Hořic na Šumavě.
Hořice na Šumavě, Jihočeský kraj

Unikátní pašijové divadlo v Hořicích na Šumavě

Již více než 200 let jsou Hořice na Šumavě dějištěm jedinečného pašijového divadla, jednoho z nejstarších v Evropě.
Hořice na Šumavě, Jihočeský kraj

Muzeum Hořických pašijových her

V muzeu na vás čeká unikátní expozice o historii Hořických pašijových her, která je doprovázena bohatou obrazovou a fotografickou dokumentací.
Hořice na Šumavě, Jihočeský kraj

Sporthotel Zátoň

Ve Sporthotelu Zátoň je každý den neděle. Klid pohoda a jen pouhé nic nedělání. Právě v dnešní uspěchané době je aktivní odpočinek a relaxace velmi příjemným zpestřením volných dní. Nejsme pasivní, stále sledujeme nové trendy a připravujeme zajímavé sportovní a relaxační aktivity.
Větřní, Jihočeský kraj

Přírodní památka Muckovské vápencové lomy

Vápencové lomy u Černé v Pošumaví ukazují ojedinělý způsob těžby vápence jámovými lomy s ponecháním části stěn jako opěrné pilíře.
Černá v Pošumaví, Jihočeský kraj

Poutní kostel Nanebevzetí Panny Marie v Kájově

Poutní kostel s pozdně gotickým síňovým dvoulodím sklenuté síťovou hvězdovou klenbou pochází ze 14. století. Komplex tvoří kostel, starý hřbitov, raně barokní fara, kaple úmrtí Panny Marie, hřbitovní kaple sv. Terezie s kostnicí, kaple sv. Jana Nepomuckého, ohradní zeď hřbitova a socha Panny Marie.
Kájov, Jihočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Selský dvůr u Kájova – ubytování s keramickou dílnou

Rodiné prázdninové apartmány na malém jihočeském statku s celoročním provozem jsou vhodné nejen pro rodiny s dětmi, ale i pro seniory, či skupiny přátel, kteří dávají přednost aktivnímu odpočinku. Je zde pro vás připravena keramická a výtvarná dílna i malé domácí hospodářství se zvířecími mazlíčky.
Kájov, Jihočeský kraj

Kemp Vltava Všeměry

Kemp Vltava nabízí přátelské prostředí v přírodě, ubytování ve stanech, v chatkách, v apartmánech či pod širým nebem. Najdete zde i půjčovnu lodí a zajištění dopravy vybavení i posádky.
Přídolí, Jihočeský kraj

Kemp Český Krumlov

Kemp Český Krumlov se nachází asi 1,5 km od centra města. Nabízí prostor pro stany, chatky, občerstvení, dětské hřiště i paddleboarding. Možné je zde i půjčení lodí.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Camping Olšina u Lipna

Camping Olšina se nachází necelý kilometr od obce Černá v Pošumaví v jižních Čechách, v těsné blízkosti Lipenského jezera. Kemp disponuje vlastní pláží a je obklopen krásnou šumavskou přírodou.
Černá v Pošumaví, Jihočeský kraj

Ubytování Lipno penzion Wizard

Nově zrekonstruovaný rodinný penzion Wizard Lipno nabízí dostupné ubytování téměř na břehu jezera Lipno. Penzion vhodný pro rodiny s dětmi na letní i zimní rekreaci.
Černá v Pošumaví, Jihočeský kraj

Boutique hotel Romantick

Malý luxusní Boutique hotel RomantiCK, sídlící v historické budově z 16. století, naleznete pouhých 10 minut chůze od centra malebného města Český Krumlov. Komfortní a romantické ubytování je pro hosty připraveno v 7 pokojích, které jsou pojmenovány po lučních květinách.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Řízková restaurace Pivoňka

Malá rodinná restaurace v renesančním domě z 16. století. Naše menu nabízí klasické pecky jako telecí řízek, ale i sezónní kousky, které pečlivě vybíráme tak, aby každá Vaše další návštěva byla chutná a radostná. K řízkům čepujeme místní pivo z minipivovarů. Nádherná zahrada pro děti s houpačkami.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Kemp Branná na Vltavě

Kemp Branná leží v jižních Čechách na pravém břehu Vltavy, na půli cesty mezi Vyšším Brodem a Českým Krumlovem, na říčním km 298. Poloha kempu je výhodná nejen pro vodáky, kteří zde mohou nocovat při sjíždění Vltavy, ale i pro všechny ostatní turisty.
Český Krumlov, Jihočeský kraj