Úvod > Kalendář akcí > Hudební festival Habrovka slaví 18 let!
Habrovka
"> Habrovka "> Divadelní scéna Habrovka
7.8.
8.8.
+ Přidat foto

Hudební festival Habrovka slaví 18 let!

Kdy 7. srpen 2020 16:00 - 8. srpen 2020 23:00 Festivaly
Hudební festival Habrovka letos slaví svou plnoletost. Oslavy proběhnou ve dnech 7. a 8. srpna 2020 v zahradě kostela sv. Františka z Assisi v Praze 4. Návštěvníci se mohou již tradičně těšit na skvělou hudbu, divadla i na pestrý doprovodný program na téma Improvizace!
Zahrát přijedou Ty Syčáci, alternativní brněnská kapela fyzického básníka Petra Váši, balkánskými rytmy inspirovaníTygroo, romskou a kubánskou hudbou ovlivněná Rumbalgia, nebo britský kytarista Lewis Creaven s kapelou. Originální spojení rapových textů s jazzem, klasikou nebo balkánskou dechovkou předvede Shizzle Orchestra. Nejen hudebním, ale i vizuálním zážitkem bude performance Murals bubeníka a producenta elektronické hudby Cyrila Kaplana, violoncellisty Michala Turka a skotské malířky Frances Sander, která na místě za doprovodu hudby vytvoří originální digitální malbu.

Jedinečný společný koncert odehrají na HABROVCE také dvě výrazné zpěvačky a skladatelky současné české a slovenské hudební scény – Bára Zmeková, která v loňském roce zvítězila na mezinárodní přehlídce Czech Music Crossroads, a Nina Marinová, vystupující především s triem Nina Rosa, s nímž vydala v loňském roce oceňované album Discover. Komorní koncert odehraje také košická multiinstrumentalistka Sisa Feher. Festival zahájí akustický projekt Rare Footage a na HABROVKU zavítá také americký zpěvák a dirigent Brian Fentress s gospelovým sborem, tvořeným účastníky CzechJazz Workshop Prague. 

Téma festivalu se odrazí i v divadelním programu – na scénu se po loňském velkém úspěchu vrací 20 000 židů pod mořem s novou improvizační show. Souboj v improvizaci svede také soubor Teatr Novogo Fronta. A chybět určitě nebude ani jedinečný improvizátor a mistr slam poetry Anatol Svahilec.

Sobotní dopoledne bude tradičně věnované rodinám s dětmi. Připravena jsou pro ně pohádková divadelní představení Ptáček a lev ze studia Damúza, Karlova a Jaromírova pohádka z Ústav úžasu nebo novinka od uskupení Vi.tvor s názvem Kde budeme bydlet?
 
Celý popis
Naposledy změněno: 29. 7. 2020