Úvod > Kalendář akcí > Příroda a ekologie > Hubertova jízda na zámku Skalice
hon na lišku
Příroda a ekologie

Hubertova jízda na zámku Skalice

Jízdárna Zámek Skalice vás zve na 16. ročník Hubertovy jízdy aneb Memoriál paní Zdeny Voženílkové-Holoubkové. Součástí akce jsou farmářské a řemeslné trhy.
Dopoledne bude patřit hobby závodům pro malé i velké jezdce. Od 13:00 se společně sejdeme před zámkem, kde za zvuku trubačů na lesní roh a s požehnáním pana faráře proběhne slavnostní nástup jezdců. Před zámkem bude pro děti připravena ukázka sokolnictví a od 14-15:00 možnost svezení na koni zdarma. Po příjezdu jezdců proběhne závěrečný dostih Hon na lišku a slavnostní vyhlášení Krále honu 2022.

Po celý den bude v areálu probíhat FARMÁŘSKÝ A ŘEMESLNÝ TRH , pro děti jsou připraveny dílničky – korálkování, drátkování, malování na textilní koníky, tvoření. Trhy se budou konat za každého počasí, čeká vás více než 25 stánků. Diváci se budou moci zakoupit produkty místních farmářů, malých výrobců potravin i drobného dárkového zboží. 

Trhy jsou příjemným místem k setkávání lidí a i nabídka občerstvení bude pestrá. Těšit se můžete na minikavárnu Sladká pauza, makronky paní Melmerové, na paní Punčochářovou alias Včelí královnu, na domácí trdelník , na staročeskou kuchyni paní Bohonkové, na pana Kolaříka a jeho stánek s bioprodukty Vydlák Zdraví ze Šumavy, pan Krátký doveze palačinky, pan Nečesal kávové speciality, paní Kratejlová džemy a sirupy ze Šumavy a paní Krčálová sušené ovoce a bezlepkové výrobky. Pánskou část jistě potěší účast minipivovaru Hulvát a domácí uzeniny z Farmy Liška.

Provozovatel

Jízdárna Zámek Skalice

Bohumilice 1
parkoviště za krytou jízdárnou
384 81 Čkyně
Tel.:
+420 799 509 349
Email:
info@zamekskalice.cz
GPS:
49,093100 13,811107
 
Region:
Jihočeský kraj
Oblast:
Šumava
Tipy na výlet:
Čkyně a okolí
 

Vstupné

Poznámka:vstupné dobrovolné

 

Časová náročnost

4,0 hodiny

 
 

Balkan Metal Tempest

Kultura Volyně ve spolupráci s Ramus agency zve na jedinečný koncert srbských metalových kapel QUASARBORN a ALITOR do klubu PEKLO v rámci jejich evropského BALKAN METAL TEMPEST tour. Jako český support uvidíte západočeskou metalovou stálici MORTIFILIA.
Volyně, Jihočeský kraj

Lazer Viking, Johavova kalhota a Chatto

Hudebním fanouškům zahraje 17. prosince pravé šumavské elektro Johavova kalhota, z punku, industriálu i undergroundu čerpající Chatto a na české scéně unikátní rock’n’rollový srdcař Lazer Viking!
Volyně, Jihočeský kraj

Silvestrovský a novoroční výstup na Javorník

Tělovýchovný spolek Javorník, srdečně zve všechny návštěvníky i místní obyvatele na již tradiční Silvestrovského a novoročního výstupu na Rozhlednu Karla Klostermanna.
České Budějovice, Jihočeský kraj

ČEZ SkiTour #2 – Zadovská 30

Největší českých běžkařský seriál bude pokračovat na krásné Šumavě.
Stachy, Jihočeský kraj

Jízdárna Zámek Skalice – ideální místo pro odpočinek

Jízdárna nabízí celoročně pro jednotlivce, skupiny, ale i rodiny s dětmi výuku jízdy na koni pro začátečníky i pokročilé pod odborným dohledem. Pro děti i dospělé možnost rybolovu na soukromém rybníčku. Celý komplex je napojen na cyklo a jezdecké stezky.
Bohumilice, Jihočeský kraj

Bohumilická alej

Asi 6 km severně od města Vimperk v Jihočeském kraji se nachází Bohumilická alej. Její stromy lemují cestu vedoucí z Bohumilic do Bošic. Toto památné stromořadí je tvořené lípami srdčitými a velkolistými. Lip je celkem 76 a jejich věk je odhadován na 150 let.
Bohumilice, Jihočeský kraj

Sudslavická jeskyně

Sudslavická jeskyně nedaleka Vimperka je významnou paleontologickou lokalitou. V letech 1880-1883 tady paleontolog Jan Nepomuk Woldřich nalezl kosti sedmdesáti druhů živočichů žijících v období čtvrtohor.
Bohumilice, Jihočeský kraj

Naučná stezka Sudslavický okruh

Sudslavická naučná stezka prochází přírodní rezervací Opolenec. Její trasa vede po úbočí stejnojmenného kopce (649 m) nad osadou Sudslavice. Mezi zajímavosti na trase patří Sudslavická lípa, Sudslavická jeskyně či Mrazové sruby.
Vimperk, Jihočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Výletní restaurace Vodník ve Vimperku

Výletní restaurace Vodník se nachází v romantickém prostředí bývalé plovárny ve Vimperku. Tato lokalita je vyhledávaným cílem při procházce nejenom místních obyvatel, ale i návštěvníků Vimperka.
Vimperk, Jihočeský kraj

Šumavský pivovar – obnovení vaření piva

Šumavský pivovar Vimperk patří mezi malé pivovary, které se zaměřují na vaření piva podle tradičních postupů a receptur. Pivovar navazuje na tradici pivovarnictví ve Vimperku, která se datuje již od dob založení Vimperského hradu a zámku ve 13. stol. Možná je prohlídka pivovaru.
Vimperk, Jihočeský kraj

Pizzerie Marco – italská restaurace ve Vimperku a Prachaticích

Italská restaurace Pizzerie Marco se nachází na jihu Čech v historických částech měst Vimperk a Prachatice. V osobitě zařízeném interiéru je možno zhlédnout unikátní fotografie a obrazy Prachatic a Vimperka, zachycující historii těchto měst.
Vimperk, Jihočeský kraj

Chalupa v Nahořanech na Šumavě

Nabízíme ubytování na Šumavě, v útulném podkroví podkroví rodinné chalupy.
Čestice, Jihočeský kraj