Úvod > Kalendář akcí > Sportovní akce > Hradubická Tour de Labe
Sportovní akce

Hradubická Tour de Labe

V sobotu 28. června proběhne na Hradecku a Pardubicku další ze seriálu jízd, tentokrát Hradubická Tour de Labe pro všechny.

Průběžné starty pardubické sekce na různě dlouhé tratě budou mezi 10 a 11 hodinou z lanového centra u koupaliště Cihelna na okraji Pardubic. Trasa z Pardubic po cyklostezce ke Kunětické hoře je bez větších bariér a tudíž vhodná i pro handicapované.

Hradecká sekce vyrazí v 10:00 od restaurace Duran v Hradci Králové, mezipřistání bude mít mezi 10:30-11:00 na rozhledně Milíř u Vysoké n. L. a obě skupiny se poté sejdou v Perníkové chaloupce pod Kunětickou horou v 11:30-12:00, aby společně pokračovaly do lanového centra v Pardubicích.

Od 13.00 zde bude volná zábava s hudebním doprovodem, který obstará kapela Trdlo. Komentovaná prohlídka koupaliště a kempu Cihelna s novou možností ubytování pro vozíčkáře na Labské stezce proběhne v 15:00.

Akce je pořádána za účelem propagace bezpečných cyklostezek a možnosti jejich využívání pro širokou veřejnost, včetně rodin s dětmi, seniorů, in-line bruslařů a handicapovaných. Akce se rovněž koná na podporu výstavby Labské cyklostezky z Pardubic do Hradce Králové podle řeky. Doposud je cyklotrasa č. 2 vyznačena po silnici z Vysoké nad Labem přes Bukovinu a Dříteč, která je hodně frekventovaná a nebezpečná.

Ing. arch. Jan Ritter a Labská stezka ve spolupráci s magistrátem města Pardubic, infocentry a dalšími subjekty pracují proto na vyhledání alternativních cest, které umožní bezpečnější spojení mezi Pardubicemi a Hradcem Králové v dohledné době.

Peníze si do hrobu nevezmeš

Nová numizmatická expozice na pardubickém zámku. nové expozici se návštěvníci dozví, jak se svatý Václav zapsal do dějin českých mincí a proč už neplatíme zlatem. Spolu s českým stříbrným tolarem se vydají na dalekou pouť za Atlantik a nahlédnou do tajů medailérského umění.
Pardubice, Pardubický kraj

Advent s vůní perníku v Pardubicích

Kavárny v Pardubicích nabízejí typickou pochoutku v mnoha variantách – nezaměnitelná vůně tohoto lahodného pečiva se letos bude linout od perníkářů, cukrářů, pekařů i kavárníků, kteří lákají na rumové perníčky, žitný perník, perníkový cheescake i jiné zákusky.
Pardubice, Pardubický kraj

Advent na Zelené bráně

Užijte si nezapomenutelné pohledy z vyhlídky Zelené brány. Potěšíme romantiky, dobrodruhy i bohémy nebo milovníky fotografování a Vánoc.
Pardubice, Pardubický kraj

Přednáška – Svět andělů

Andělé v dějinách a dnes.
Pardubice, Pardubický kraj

Lanové centrum Pardubice – Cihelna

Nově vybudovaný areál lanového centra nabízí návštěvníkům dětské lanové překážky, vysoké lanové překážky, občerstvení a socialní zázemí. Vše max. 10 minut chůze z centra Pardubic.
Pardubice, Pardubický kraj

Šlapací káry a koloběžky v Pardubicích

Půjčovna šlapacích kár a koloběžek v Pardubicích, to je bezpečná zábava a skvělé akce pro celou rodinu.
Pardubice, Pardubický kraj

Expozice Pernštejnská rezidence v pardubickém zámku

Během sedmi desetiletí (1491–1560) se na pardubickém zámku vystřídaly tři generace rodu Pernštejnů. Zámek procházel zásadními přestavbami, které zdokonalovaly dvě jeho základní funkce: pohodlné reprezentační sídlo nejbohatší šlechtické rodiny a nedobytná pevnost.
Pardubice, Pardubický kraj

Kaple Tří králů na pardubickém zámku

Na konci 15. až počátku 16. stol. zřídil na pardubickém zámku Vilém z Pernštejna dnešní kapli, která byla od roku 1979 uzavřena, v roce 2013 se však stala součástí prohlédkového okruhu. Můžete si zde prohlédout zrestaurovaný novogotický oltář, polychromované plastiky nebo boční rokokové oltáře.
Pardubice, Pardubický kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Autokemp Cihelna Pardubice

Nově zrekonstruovaný Autokemp Cihelna Pardubice se nachází na břehu řeky Labe nedaleko historického centra města. V jeho těsném sousedství můžete nalézt letní Koupaliště Cihelna a Lanové Centrum.
Pardubice, Pardubický kraj

Medychef

Pavel Meduna si splnil sen být šéfkuchařem. Chyběl mu ale kontakt se zákazníkem, a tak si z Polska od černošky z Barbadosu, co dělala latino kuchyni, dovezl Mercedes Sprinter a začal objíždět akce. Často rozdává radost u pardubických Automatických mlýnů.
Pardubice, Pardubický kraj

Epifany Patisserie v Pardubicích

Jana Novotná hledala provozovnu, kde by mohla péct své nekompromisní dorty na zakázku. Našla ji v Zaječicích na Chrudimsku a protože byl u ní stánek na zmrzlinu, začala ji vyrábět taky.
Pardubice, Pardubický kraj

U Toulavé pípy

Zavítejte do malé craftové pivnice u Automatických mlýnů v Pardubicích.
Pardubice, Pardubický kraj