Úvod > Kalendář akcí > Akce pro děti > Hradozámecká noc v Zahrádce
Kostel sv. Víta v Zahrádce
Akce pro děti

Hradozámecká noc v Zahrádce

Večerní akce v kostele sv. Víta a na bývalém náměstí městečka Zahrádka, které bylo zrušeno při napouštění přehradní nádrže na řece Želivce. Kostýmované komentované prohlídky kostela, tvůrčí dílna pro děti všeho věku, stezka odvahy, barokní ohňostroj ...
Původně románský kostel sv. Víta připomíná 800 letou historii městečka Zahrádka u Ledče nad Sázavou, které muselo před 40 lety ustoupit napouštění přehradní nádrže na řece Želivce.

V kostele se dochovaly figurální nástěnné malby ze 14. století, které procházejí postupně retaurováním. restaurátorský zákrok je hrazen z veřejné sbírky pořádané Spolkem Přátelé Zahrádky založeným místními rodáky. Ti zde také organizují příležitostné kulturní akce.

Program:
18:00 a 19:00 Kostýmované komentované prohlídky kostela
18:00 – 20:00 Tvůrčí dílna pro děti všeho věku
20:00 – 21:30 Komponovaný kulturní program (čtení z knih zahrádeckého rodáka učitele Františka Poulíčka "Z pamětí šafranické borovice" a "Toulky vydry Hnědky" s hudebním doprovodem a vystoupení ochotnického spolku Tajtrlík Kejžlice, který přestaví živé obrazy na téma "Kůň v dějinách našeho národa")
20:30 – 21:30 Stezka odvahy
21:45 – 22:00 Barokní ohňostroj

Vánoční koncert v kostele sv. Víta v Zahrádce

Spolek řátelé Zahrádky, Národní památkový ústav a skupina Diogenes zvou na předvánoční koncert v kostele sv. Víta v Zahrádce.
Horní Paseka, Kraj Vysočina

Adventní víkend v želivském klášteře

Jedinečné adventní programy v želivském klášteře.
Želiv, Kraj Vysočina

Bokomara

Legendární kapela.
Želiv, Kraj Vysočina

Mikulášská audience v želivském klášteře

Tradiční akce je zpět!
Želiv, Kraj Vysočina

Kostel sv. Víta v Zahrádce u Ledče nad Sázavou

Kostel sv. Víta připomíná více než 700letou existenci městysu Zahrádka u Ledče nad Sázavou, který musel v roce 1976 ustoupit budování přehradní nádrže na řece Želivce, která nyní zásobuje pitnou vodou Prahu a část středočeského kraje.
Horní Paseka, Kraj Vysočina

Socha pro Josefa Toufara v Zahrádce u Ledče nad Sázavou

Sochu pro Josefa Toufara najdete v kostele sv. Víta v Zahrádce u Ledče nad Sázavou, kde byla odhalena v den výročí knězova umučení komunistickou státní bezpečností. Národní památkový ústav sochu dostal darem od předního českého sochaře Olbrama Zoubka.
Horní Paseka, Kraj Vysočina

Zámek Martinice

Historie barokního zámečku sahá až do 17. století, kdy ho nechal vystavit Jiří Vražda z Kunvaldu. Budova zámečku se dochovala do dnešních dnů. Vetešník pan Pavel Kuře sem láká na expozici Zlaté české ručičky a vlastenecky zaměřenou prohlídku.
Dolní Kralovice, Středočeský kraj

Vojslavický dvojmost – dvouposchoďový most přes řeku Želivku

Jedním z technických unikátů ČR je dvojmost na dálnici D1 přes řeku Želivku mezi obcemi Píšť a Vojslavice, asi 15 kilometrů od Humpolce. Silnice ve spodním patře mostu spojuje obce z obou stran řeky Želivky a slouží dnes jen místní dopravě. Vrchním patrem vede dálnice D1 mezi Prahu a Brnem.
Vojslavice, Kraj Vysočina

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Luna

Hotel Luna je ideální pro firemní akce, svatby i dovolenou na Vysočině. K hotelu patří wellness, bazén a mnoho venkovních aktivit u rybníka.
Kouty, Kraj Vysočina

Hotel Kouty – odpočinek uprostřed lesů

Hotel je obklopen lesy, loukami a rybníkem se pstruhy. Areál samotný nabízí 100 000 m² naprostého klidu. Kolem hotelu nejsou žádné rušné silnice. Díky tomu se zde výborně zrelaxujete. Ubytovat se můžete také v pohodlných chatičkách.
Ledeč nad Sázavou, Kraj Vysočina

Restaurace Mahler Penzion

Podnik se nachází v srdci Vysočiny, v malebné vísce Kaliště, pouhých 8 km od města Humpolec. Penzion Mahler je nově zrekonstruovaný rodný dům světoznámého skladatele a dirigenta Gustava Mahlera.
Kaliště, Kraj Vysočina

Chalupa pod Melechovem v Meziklasí

V pásmu zalesněných vrchů Přírodního parku Melechov, na dohled od hradu Lipnice nad Sázavou nedaleko přírodní rezervace Stvořidla v malé osadě Meziklasí u Světlé nad Sázavou naleznete jedinečnou možnost levného ubytování na Vysočině ve dvou pokojích a apartmánu rodinného penzionu.
Dolní Město, Kraj Vysočina