Úvod > Kalendář akcí > Sportovní akce > Hostivice Run 2023
Sportovní akce

Hostivice Run 2023

Předposlední květnovou neděli ožije Hostivice již podesáté velkým běžeckým svátkem, tradičním závodem v běhu pro širokou veřejnost Hostivice RUN 2023.
Hostivice RUN 2023: Potkáme se v Hostivici podesáté!  Běžecký závod Hostivice RUN 2023 slaví letos kulaté narozeniny, v neděli 21. května 2023 se poběží jeho jubilejní 10. ročník.

Předposlední květnovou neděli ožije Hostivice již podesáté velkým běžeckým svátkem, tradičním závodem v běhu pro širokou veřejnost Hostivice RUN 2023. Oblíbená běžecká akce tradičně nabídne pět typů závodů, které jsou svým charakterem určeny pro všechny věkové i výkonnostní kategorie od nejmladších běžců a běžkyň až po veterány.

Kratší hostivickou pětku (5 km) ocení zejména začátečníci, pokročilé potěší běh na 10 km a opravdoví bojovníci mohou předvést svou vůli a běžeckou vytrvalost v půlmaratónu (21 km). Menší závodníci si mohou zaběhnout oblíbenou kratší trať cca 550 m (Dětský RUN) a pro ty úplně nejmenší bude připraven populární Rodičovský ultra běh, kde soutěží rodiče se svými dětmi.

Myšlenka běžeckého závodu ve středočeském městě Hostivice, které leží jen pár kilometrů od hranic hlavního města Prahy, vznikla v roce 2014. Při prvním ročníku se závodu účastnila prakticky jen hrstka běžců, kteří měřili své síly pouze na tratích 10 km a 21 km. Postupem času se závody rozrostly o další běžecké kategorie a stejně tak se rozšířila i startovní listina. Jubilejní 10. ročník oblíbeného běžeckého závodu Hostivice RUN opět nabídne pestrou a dobrodružnou trať s krásnými výhledy do okolí Hostivice, tradičně se poběží mezi soustavou hostivických rybníků. Závodníci poznají starou zástavbu Hostivice včetně Litovecké tvrzi, Břevský rybník, rybník Kala a zejména trasu kolem Litoveckého rybníku, který je pověstný zejména přehlídkou vzácného ptactva. Na závodníky delších tratí pak čeká náročnější mírně stoupající úsek přes poutní cestu vedoucí k Hájku.
Důležité je zmínit, že HRUN byl vždy charitativním závodem.

Z každého zaplaceného startovného v kategorii dospělých tak obdrží čtyři vybrané organizace 30 Kč. Letos pomoc půjde babičkám a dědečkům v rámci projektu Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata, nadačnímu fondu eduzměna, který usiluje o systémovou změnu ve školství, dále se poběží za spolek dětem z dětských domovů a jiných zařízení Hvězdy dětem a za českou neziskovou organizaci Loono, která veřejnosti pomáhá s lékařskou prevencí.

Enigmatické variace

Fascinující divadelní detektivní komedie, která odhaluje tajemství mezi dvěma muži a nepřítomnou ženou. Spád nevšedního dialogu napíná, mrazí i baví. Dokonalá herecká souhra dvou herců – Martina Stránského a Jana Maléře. Máte se na co těšit!
Hostivice, Středočeský kraj

Vyrobte si vlastní skleněné figurky pod taktovkou Jitky Havlíčkové

Našli jste zalíbení ve skleněných figurkách? Zajímá vás, jak se vyrábějí? Nebo byste si to dokonce chtěli sami zkusit? Přijďte v sobotu 10. prosince nebo 17. prosince od Obchodního centra Šestka. Do tajů výroby skleněných figurek vás zasvětí zkušená umělkyně Jitka Havlíčková tvořící ze skla 20 let.
Praha 6, Praha

Vyrobte si vlastní skleněné figurky pod taktovkou Jitky Havlíčkové

Našli jste zalíbení ve skleněných figurkách? Zajímá vás, jak se vyrábějí? Nebo byste si to dokonce chtěli sami zkusit? Přijďte v sobotu 10. prosince nebo 17. prosince od Obchodního centra Šestka. Do tajů výroby skleněných figurek vás zasvětí zkušená umělkyně Jitka Havlíčková tvořící ze skla 20 let.
Praha 6, Praha

Betlémy 2022 – Kostel sv. Martina v Řepích

Novodobé figurky betléma neznámého původu věnoval v roce 1992 kostelu P. Wagner. Novodobé sádrové figurky z devadesátých let 20. století byly v roce 2020 nahrazeny za umělecky hodnotné, zhotovené v Itálii.
Praha 17, Praha

Aktivity v okolí

Tvrz Litovice

Tvrz je mohutná třípatrová podsklepená budova s gotickým charakterem. Zajímavá je souměrnost oken při pohledu z hlav­ních místností i z venku a rozvržení hmoty objektu. Dokonalá je také kvalita kamenických prací.
Hostivice, Středočeský kraj

Ptačí pozorovatelna na břehu Litovického rybníka v Hostivicích

Litovický rybník je součástí přírodní památky Hostivické rybníky. Nachází se ve Středočeském kraji, nedaleko západní hranice hlavního města Prahy. Hlavním důvodem ochrany této lokality je řada hnízdících i celoročně zde žijících ptáků.
Hostivice, Středočeský kraj

Víkendová škola plavání a triatlonu

Organizujeme kempy pro plavání, triatlon, běžecké lyžování a další vytrvalostní sporty pro všechny výkonnostní a věkové kategorie. Chcete zkusit triatlon? Absolvovat první triatlon je snazší, než si myslíte. Rádi se o vás na vašem prvním závodě postaráme.
Hostivice, Středočeský kraj

Relax studio Hostivice

Zvolit si u nás můžete solárium, masáže nebo některou z dalších služeb.
Hostivice, Středočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Hostivický statek a naučná stezka Hostivické rybniky

Restaurace je součástí komplexu Hostivický statek a nachází se v samém centru obce Hostvice na Husově náměstí
Hostivice, Středočeský kraj

Pivovarský Dvůr Chýně – pivo vařené před vašimi zraky

První český restaurační minipivovar Pivovarský Dvůr Chýně byl uveden do provozu na podzim roku 1992. Celý objekt, ve kterém se pivovar nachází, byl dříve součástí hospodářských budov kláštera a sloužil k chovu dobytka.
Chýně, Středočeský kraj

Restaurant Budweiser Budvar a Kavárna Caffè l’attesa – odpočinek na letišti

Na dohled obou letištních terminálů letiště v Praze Ruzyni můžete využít chvilky posezení v Restaurantu Budweiser Budvar nebo ve vedlejší Kavárně Caffè l’attesa. Obě zařízení nabízí služby pro pohodlné cestování – wifi free a obrazovka s odlety a přílety všech leteckých spojů.
Praha 6, Praha

Kemp Drusus – moderní rodinný kemp v Praze

Moderní rodinný kemp najdete v Praze, asi 10 kilometrů od centra. Nabízí ubytování v penzionu, chatkách, místo pro stany nebo karavany.
Praha 5, Praha